• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lokren Lokren Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LOKREN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistas yra betaadrenoblokatorius. Jis mažina tam tikrą simpatinės nervų sistemos poveikį (vadinamąjį beta poveikį) širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos reguliacijai. Šiuo vaistu rekomenduojama mažinti padidėjusį kraujospūdį, jis tinka įtampos krūtinės anginos priepuolio profilaktikai.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOKREN

  Lokren vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) betaksololiui arba bet kuriai pagalbinei Lokren medžiagai; buvusios anafilaksinės reakcijos; jeigu yra gydymu nekontroliuojamas širdies nepakankamumas; jeigu Jūsų širdies veikla suretėjusi (širdis plaka mažiau kaip 45 – 50 kartų per minutę); jeigu yra širdies laidžiosios sistemos sutrikimų; jeigu sergate sunkiomis periferinių arterijų ligomis ar Raynaud fenomenu; jeigu dėl širdies sutrikimų išsivystė šokas; jeigu sergate Prinzmetal krūtinės angina (grynąja forma ir gydotės vienu vaistiniu preparatu) jeigu sumažėjęs kraujo spaudimas; jeigu Jums yra metabolinė acidozė (dėl medžiagų apykaitos sutrikimo parūgštėjusi vidinė Jūsų organizmo terpė); jeigu sergate tam tikra astmos ar obstrukcinės plaučių ligos forma; jeigu sergate feochromocitoma ir nesigydote; jei kartu vartojate floktafenino (vaisto nuo skausmo), sultoprido (vaisto nuo nervų ligų) arba amjodarono.

  Paprastai šio vaisto NEPATARIAMA vartoti kartu su amjodaronu, bepridiliu, diltiazemu, verapamiliu ar mebefradiliu (žr. 4.5 skyrių) bei maitinant krūtimi.

  Jeigu abejojate, būtinai kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Specialūs įspėjimai Be gydytojo leidimo vaisto vartojimą nutraukti draudžiama.

  Sportininkai Sportininkams būtina žinoti, kad veiklioji šio vaisto medžiaga gali lemti teigiamą dopingo kontrolės testo rezultatą.

  Atsargumo priemonės Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia, maitinate krūtimi, sergate astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, cukriniu diabetu, inkstų funkcijos nepakankamumu, periferinių arterijų ligomis, žvyneline arba jei buvo pasireiškusi alergija, tireotoksikozė ar feochromocitoma. Jei Jums bus atliekama operacija, pasakykite anesteziologui, kad vartojate šį vaistą. Oftalmologas turi žinoti, kad Jūs vartojate betaksololį. Šis vaistas mažina akispūdį ir gali iškreipti glaukomos profilaktinio patikrinimo rezultatus. Jeigu abejojate, būtinai kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kitų vaistų vartojimas Kad nepasireikštų sąveikos, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti, jei vartojate floktafeniną, sultopridą, amjodaroną, bepridilį, diltiazemą, mebefradilį, verapamilį, antiaritminius vaistus (chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą), baklofeną, lidokainą ar jodo turinčius kontrastinius preparatus. Pavartoję skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų, bent dvi valandas betaksololio negerkite. Jei vartojate insuliną ar kitus vaistus nuo diabeto kartu su betaksololiu, turite sustiprinti gliukozės kiekio kraujyje savikontrolę, ypač pradėdami gydytis. Betaksololis gali slėpti kai kuriuos hipoglikemijos simptomus, ypač sustiprėjusį širdies plakimą ir tachikardiją.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia, pasakykite gydytojui.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Gydantis šiuo vaistu, maitinti krūtimi nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuojant ar valdant mechanizmus reikia turėti omenyje, kad retkarčiais gali pasireikšti svaigulys ar nuovargis.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lokren medžiagas Kadangi tabletėse yra laktozės, šio vaisto negalima vartoti, jei Jums nustatyta retų medžiagų apykaitos sutrikimų: įgimta galaktozemija, laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LOKREN

  Lokren 20 mg plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė dozė yra viena 20 mg tabletė. Ji geriama kartą per parą. Nesukramtytą tabletę nurykite užsigerdami skysčiu.

  Pavartojus per didelę Lokren dozę Šio vaisto perdozavimas gali būti pavojingas. Jei pavartojote per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią greitosios medicinos pagalbos įstaigą.

  Pamiršus pavartoti Lokren Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Nustojus vartoti Lokren Duomenys neaktualūs.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lokren, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Reti: odos reakcijos, tarp jų į psoriazę panašūs bėrimai ar žvynelinės paūmėjimas (žr. 4.4.2 skyrių Atsargumo priemonės).

  Nervų sistemos sutrikimai Dažni: svaigulys, galvos skausmas. Labai reti: distalinė parestezija (adatėlių badymo, tirpimo pojūtis galūnėse).

  Akių sutrikimai Labai reti: sutrikęs matymas.

  Psichikos sutrikimai Dažni: astenija (silpnumo ar nuovargio pojūtis), nemiga. Reti: depresija. Labai reti: haliucinacijos, sumišimas, naktiniai košmarai.

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: skrandžio skausmas, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Labai reti: hipoglikemija (gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas), hiperglikemija (gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas).

  Širdies sutrikimai Dažni: bradikardija (širdies susitraukimų suretėjimas), galbūt sunki Reti: širdies nepakankamumas, kraujospūdžio kritimas, atrioventrikulinio laidumo mažėjimas ar esančios atrioventrikulinės blokados sustiprėjimas.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Dažnis: galūnių šaltumas. Reti: Raynaud sindromas, esančio protarpinio šlubčiojimo pablogėjimas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Reti: bronchospazmas.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Dažni: impotencija (lytinės funkcijos sutrikimas).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI LOKREN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lokren vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Lokren sudėtis Veiklioji medžiaga yra betaksololio hidrochloridas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg betaksololio hidrochlorido . Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas.

  Lokren išvaizda ir kiekis pakuotėje Plėvele dengta tabletė. Pakuotėje yra 28 plėvele dengtos tabletės PVC ir aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!