• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Loette Loette Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LOETTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Loette priklauso sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) grupei. Jo vartojama norint apsisaugoti nuo nėštumo. Preparato sudėtyje yra dviejų rūšių hormonų: estrogeno etinilestradiolio ir progestageno levonorgestrelio. Šie hormonai kiekvieną mėnesį stabdo kiaušinėlio išsiskyrimą iš folikulo. Be to, jie tirština gimdos kaklelio gleives (dėl to spermijai sunkiau prasiskverbia prie kiaušinėlio), sukelia gimdos gleivinės pokytį (dėl to apvaisintas kiaušinėlis negali joje implantuotis).

  Loette galima veiksmingai gydyti vaisingo amžiaus moterų paprastuosius spuogus tuo atveju, jeigu jos sutinka vartoti kontraceptiko. Preparatas kiaušidėse mažina androgenų gamybą. Kadangi androgenai stimuliuoja riebalų liaukas, todėl jie yra vienas iš svarbiausių veiksnių, skatinančių spuogų atsiradimą.

  Vartojant preparatą ciklai tampa reguliaresni, mažiau skausmingi ir mažiau kraujuojama. Dėl to rečiau pasitaiko geležies trūkumo mažakraujystė.

  Loette yra baltos, apvalios, dengtos tabletės. Jos tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles. Vienoje plokštelėje 28 tabletės (21 rausva ir 7 baltos), vienoje kartoninėje dėžutėje  1 arba 3 plokštelės.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOETTE

  Loette įsigyjamas tik pateikus receptą. Prieš skirdamas Loette, gydytojas ištirs Jūsų bendrąją būklę ir ginekologiškai, įskaitant krūtų bei gimdos kaklelio tepinėlio tyrimą, surinks Jūsų bei šeimos anamnezę (išsiaiškins, ar nebuvo kraujo krešėjimo sutrikimo ar nuo lytinių hormonų priklausomų navikų) ir įsitikins, kad Jūs ne nėščia. Ilgalaikio estrogenų vartojimo metu rekomenduojama periodiškai tirti Jūsų mažojo dubens organus ir krūtis bei matuoti kraujospūdį.

  Loette vartoti draudžiama: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) etinilestradioliui, levonorgestreliui arba bet kuriai pagalbinei Loette medžiagai; jeigu yra arba buvo arterijų ar venų trombozė (kraujo krešulių atsiradimas kraujyje) ar embolija (kraujo krešulio patekimas į kitas kūno vietas); jeigu yra smegenų kraujagyslių liga arba vainikinių arterijų liga; jeigu yra širdies vožtuvų liga arba prieširdžių virpėjimas, galintis skatinti kraujo krešulių atsiradimą;  jeigu yra paveldėtas arba įgytas kraujo krešėjimo sutrikimas;  jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas ar kitokia aktyvi kepenų liga (tol, kol sunormalėja kepenų funkcijos tyrimų duomenys), yra arba buvo kepenų auglys;  jeigu ankstesnio nėštumo metu buvo pasireiškusi gelta (odos pageltimas) arba išsilaikantis niežulys, buvo kitokia gelta; jeigu yra arba buvo diagnozuotas ar įtariamas nuo lytinių hormonų priklausomas navikas, pvz., krūtų ar gimdos gleivinės (endometriumo) vėžys;  jeigu pasireiškė galvos skausmas, susijęs su židininiais nervų sistemos sutrikimų simptomais, pvz., aura; jeigu yra cukrinis diabetas, pažeidęs kraujagysles; jeigu yra nėštumas arba įtarimas, kad moteris pastojo; jeigu dėl neaiškių priežasčių kraujuoja iš makšties; jeigu yra nekontroliuojama hipertenzija (didelis kraujospūdis).

  Specialių atsargumo priemonių reikia Jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių, vartojant geriamųjų kontraceptikų būtina griežta gydytojo priežiūra. Jeigu kontraceptiko geriant kai kuri iš tokių būklių pasunkėja, preparato vartojimą gali tekti nutraukti.

  Tai cukrinis diabetas arba polinkis į jį, hiperlipidemija (padidėjusi cholesterolio arba trigliceridų koncentracija kraujyje), padidėjęs kraujospūdis, venų varikozė, buvęs flebitas (venų uždegimas), otosklerozė (liga, sukelianti apkurtimą), migrena, epilepsija, porfirija (medžiagų apykaitos sutrikimas), chorėja (judesių sutrikimas), inkstų funkcijos sutrikimas, su SGK vartojimu susijusi arba ankstesnio nėštumo metu buvusi tulžies stazė, sisteminė raudonoji vilkligė, nutukimas, buvę krūtų mazgeliai, buvusi depresija, bet kokia būklė, galinti pasunkėti dėl skysčių kaupimosi organizme, krūties vėžys arba bet kokia kraujo krešulių sukelta liga, miokardo infarktas arba smegenų insultas šeimos nariams.

  Jeigu atsiranda kuri nors iš toliau išvardytų būklių, Loette vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

   Nėštumas.  Pirmą kartą pasireiškęs migreninis galvos skausmas, migrenos pasunkėjimas, labai stipraus galvos skausmo padažnėjimas.  Staigus klausos, regos ar kalbos sutrikimas.  Pirmieji tromboflebito (venų uždegimo, susijusio su kraujo krešulių susidarymu) ar tromboembolijos požymiai: neįprastas kojų ar pilvo skausmas ar sutinimas, duriantis skausmas kvėpuojant, dėl neaiškių priežasčių kilęs kosulys.  Krūtinės skausmas ar spaudimas.  Gelta (odos pageltimas), hepatitas (kepenų uždegimas), išplitęs, t. y. viso kūno, niežulys.  Epilepsijos traukulių priepuolių padažnėjimas.  Ryškiai padidėjęs kraujospūdis.  Prasidėjusi sunki depresija.  Stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas, kepenų padidėjimas.  Tulžies stazės pasikartojimas moterims, kurioms ji buvo pasireiškusi anksčiau.  Kraujavimas iš lyties organų dėl neaiškių priežasčių.

  Ką daryti pasireiškus protarpiniam kraujavimui arba tepimui Vartojant Loette tablečių, gali atsirasti, ypač pirmaisiais trimis mėnesiais, protarpinis kraujavimas arba tepių išskyrų. Jeigu toks kraujavimas išsilaiko arba atsinaujina, Loette vartojimą reikia nutraukti, pradėti naudotis nehormoniniu kontracepcijos būdu ir kreiptis į gydytoją patarimo.

  Ką daryti, jei protarpinio kraujavimo neatsiranda Kai kurioms moterims laikotarpiu, kai geriama neveiklių (baltų) tablečių, nutraukimo kraujavimo gali ir neatsirasti. Jeigu nutraukimo kraujavimo nebūna du ciklus iš eilės arba prieš pirmą jų nebuvimą Loette buvo vartota netinkamai, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir tol, kol bus nustatyta, ar nepastota, naudotis nehormoniniu kontracepcijos būdu.

  LOETTE, KAIP IR KITI GERIAMIEJI KONTRACEPTIKAI, NEAPSAUGO NUO UŽSIKRĖTIMO ŽIV (AIDS) ARBA KITOKIA LYTINIU BŪDU PLINTANČIA LIGA.

  Specialūs įspėjimai

  Rūkymas SGK vartojančioms moterims didina sunkaus nepageidaujamo poveikio širdžiai ir kraujagyslėms riziką. Ji didėja su amžiumi ir daug rūkant (15 arba daugiau cigarečių per parą). Vyresnėms nei 35 metų moterims tokio poveikio rizika yra gana didelė. Loette vartojančioms moterims rūkyti negalima.

  1. Kraujo krešulių atsiradimo rizika SGK vartojimas siejamas su padidėjusia venų ir arterijų trombozės bei tromboembolijos rizika. Trombozė yra kraujo krešulių, galinčių užkimšti kraujagysles, susidarymas kraujyje. Kartais jie užkemša giliąsias kojų venas (pasireiškia giliųjų venų trombozė), širdies (ištinka miokardo infarktas), plaučių (pasireiškia plaučių embolija), smegenų (ištinka smegenų insultas) ar akių (pasireiškia tinklainės trombozė) kraujagysles. Kontracepcinių tablečių geriančioms moterims krešulių susidarymo rizika yra didesnė negu negeriančioms, tačiau ne tokia didelė kaip nėštumo metu. Bet kada SGK vartojančioms moterims papildoma rizika yra didžiausia pirmaisiais metais. Trombozės ir tromboembolijos riziką didina rizikos veiksniai: rūkymas, nutukimas, padidėjęs kraujospūdis, hiperlipidemija (cholesterolio ar trigliceridų padaugėjimas kraujyje), vyresnis amžius, operacija ar trauma bei ilgalaikė imobilizacija. Jeigu įmanoma, Loette vartojimą reikėtų nutraukti likus 4 savaitėms iki planinės operacijos ir nevartoti 2 savaites po jos bei ilgalaikės imobilizacijos metu. Trombozės ir tromboembolijos rizika yra didesnė ir ankstyvuoju pogimdyminiu laikotarpiu bei antruoju nėštumo trimestru įvykusio aborto, todėl Loette galima pradėti vartoti tik praėjus ne mažiau kaip 28 paroms po gimdymo arba antruoju nėštumo trimestru įvykusio aborto.

  2. Krūties ar lytinių organų vėžys Kontracepcinių tablečių geriančioms moterims krūties vėžio diagnozės dažnis yra šiek tiek didesnis negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms moterims. Kontraceptiko vartojimą nutraukus, šis labai nedidelis dažnio padidėjimas per 10 metų palaipsniui išnyksta. Ar dažnio skirtumą lemia kontraceptikų poveikis, nežinoma. Kadangi SGK vartojančių moterų krūties vėžys buvo mažiau išplitęs negu nevartojančių, galima manyti, jog jis galėjo būti pastebėtas anksčiau, nes kontraceptikų geriančios moterys tiriamos daug dažniau. Kai kurių tyrimų rezultatai rodo, kad geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims yra didesnė gimdos kaklelio vėžio rizika, tačiau to priežastis gali būti ne tik hormonų poveikis, bet ir kiti veiksniai (pvz., seksualinis elgesys).

  Jeigu dėl neaiškių priežasčių pradeda kraujuoti iš makšties, reikia kreiptis į gydytoją.

  3. Kraujospūdis Pastebėta, kad geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims gali padidėti kraujospūdis. Jeigu sergate arba sirgote hipertenzija (didelio kraujospūdžio liga), informuokite gydytoją.

  4. Tulžies pūslės ir kepenų ligos Jeigu SGK vartojimo arba nėštumo metu buvo tulžies stazė (tulžies pūslės liga), Loette vartojimo metu jos atsiradimo galimybė yra didesnė, todėl tokias moteris turi atidžiai stebėti gydytojas. Geriamieji kontraceptikai labai retai gali sukelti gerybinių kepenų navikų, kuriems plyšus galimas gyvybei pavojingas vidinis pilvo kraujavimas. Piktybinio auglio rizika vartojant kontraceptikus yra itin maža.

  5. Akių pažaida Vartojant Loette, buvo kraujo krešulių atsiradimo akių tinklainės kraujagyslėse (tinklainės kraujagyslių trombozės) atvejų. Dėl tokios komplikacijos galima iš dalies arba visiškai apakti. Staiga iš dalies arba visiškai apakus arba staiga atsiradus kitokių regos sutrikimų, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  6. Migrena ir galvos skausmas Jeigu prasideda arba pasunkėja migrena, atsiranda naujo pobūdžio atsinaujinantis, išsilaikantis arba stiprus galvos skausmas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Sergant migrena, ypač pasireiškiančia su aura, Loette vartojimo metu yra didesnė smegenų insulto rizika.

  7. Įtaka medžiagų apykaitai Kai kurioms geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims pakito gliukozės toleravimas. Cukriniu diabetu sergančioms moterims Loette vartojimo metu būtina atidi gydytojo priežiūra. Jeigu buvo didelis trigliceridų kiekis kraujyje, Loette vartojimo metu būtina atidi gydytojo priežiūra, kadangi labai padidėjus jų kiekiui, retais atvejais pasireikšdavo kasos uždegimas (pankreatitas).

  8. Depresija Jeigu depresija sirgusioms moterims Loette vartojimo metu depresija atsinaujina, prparato vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  Nėštumas Kad nėštumo pradžioje per neapsižiūrėjimą vartojant geriamųjų kontraceptikų padažnėtų vaisiaus apsigimimas, duomenų nėra, tačiau nėščioms moterims jų vartoti negalima. Jeigu moteris nurodyto dozavimo nesilaiko, tai po pirmo kraujavimo nebuvimo galima įtarti, jog ji pastojo. Tokiu atveju preparato vartojimą reikia trumpam nutraukti, kol bus įsitikinta, kad moteris nepastojo. Nėščioji prieš pradėdama vartoti bet kurį vaistą privalo pasitarti su gydytoju dėl vaisto keliamos rizikos vaisiui.

  Žindymo laikotarpis Nedidelis veikliųjų SGK medžiagų kiekis patenka į motinos pieną. Krūtimi maitinamiems kūdikiams buvo nedažnų šalutinio poveikio atvejų.

  Tol, kol kūdikis maitinamas krūtimi, geriamųjų kontraceptikų vartoti negalima.

  Kitų vaistinių preparatų vartojimas Prieš pradedant vartoti Loette svarbu pasakyti gydytojui apie bet kokį vartojamą vaistą. Taip pat svarbu pasakyti apie Loette vartojimą, jei gydytojas ar odontologas skiria vartoti kitą medikamentą, kadangi jis gali mažinti geriamo kontraceptiko veiksmingumą ir atvirkščiai. Kartu su Loette vartojant medikamentų, mažinančių kontraceptike esančių veikliųjų medžiagų kiekį kraujo serume, patariama ne tik reguliariai gerti Loette tablečių, bet ir papildomai naudotis nehormoninėmis barjerą spermijams sukuriančiomis kontraceptinėmis priemonėmis (pvz., prezervatyvu, spermijus naikinančiais preparatais). Minėtų preparatų vartojimą nutraukus, nehormoniniu barjerą spermijams sukuriančiu kontracepcijos būdu patariama naudotis ne trumpiau kaip 7 paras.

  SGK veiksmingumą gali mažinti šie vaistai: Bet kokios medžiagos, greitinančios tranzitą virškinimo traktu, vadinasi, lėtinančios etinilestradiolio pasisavinimą (pvz., vidurius paleidžiantys preparatai); psichotropiniai ir antiepilepsiniai vaistai, pvz., barbitūratai, primidonas, topiramatas, modafinilis, deksametazonas, paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum) preparatai; vaistai nuo infekcinių ligų: ritonaviras, rifampicinas, rifabutinas, tetraciklinai, ampicilinas bei kiti penicilinai; priešgrybeliniai vaistai (grizeofulvinas); vaistai nuo skausmo ar uždegimo (fenilbutazonas); vaistai, vartojami po organų persodinimo, pvz., ciklosporinas; Geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims troleandomicinas gali didinti cholestazės (tulžies stazės) riziką.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenys neaktualūs.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Loette medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LOETTE

  Loette tabletė nuryjama užsigeriant vandeniu.

  Tabletes iš pakuotės būtina imti nurodyta tvarka. Pradžioje 21 dieną reikia gerti rausvas tabletes, po to 7 dienas  baltas. Kad poveikis būtų veiksmingiausias, reikia kasdien, maždaug tokiu pačiu dienos metu, gerti po vieną tabletę.

  Vienoje pakuotėje yra 28 tabletės, kurios ženklintos savaitės dienomis ir rodykle, rodančia, kurią tabletę kurią dieną reikia gerti. Pavyzdžiui, jeigu kontraceptiko pradėsite vartoti trečiadienį, pradžioje gerkite bet kurią tabletę, ženklintą santrumpa “T”, po to tabletes iš pakuotės imkite rodyklės kryptimi. Tokiu atveju kiekvieną naują pakuotę reikės pradėti vartoti irgi trečiadienį.

  - Pirmas ciklas moterims, paskutinį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojusioms. Pirma Loette tabletė geriama pirmą ciklo, t. y. mėnesinių, dieną. Preparato galima pradėti gerti ir 2‑7 ciklo dieną, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 dienas būtina papildomai naudotis nehormoniniu barjeriniu kontracepcijos būdu (pvz., prezervatyvais, spermicidu). Iš eilės išgėrus visas, t. y. 21, pakuotėje esančias rausvas tabletes, 7 dienas, kurių metu (2 – 3 parą) paprastai prasideda į mėnesines panašus kraujavimas, reikia gerti baltas (neveiklias) tabletes.

  - Loette vartojimas vietoj kitokių SGK. Loette geriausia pradėti gerti kitą dieną po paskutinės ankstesnio kontraceptiko veiklios tabletės, tačiau galima pradėti ne vėliau kaip po paskutinės neveiklios tabletės suvartojimo arba įprastinės 7 dienų pertraukos.

  - Loette vartojimas vietoj kontraceptiko (tablečių, injekcinio tirpalo, implantanto), kurio sudėtyje yra tik progestageno. Progestageno tablečių vartojimą galima nutraukti bet kurią ciklo dieną, o kitą dieną pradėti gerti Loette. Vietoj progestageno implanto Loette reikia pradėti gerti tą pačią dieną, kai jis išimamas, vietoj injekcinio tirpalo  atėjus kitos dozės injekcijos laikui. Visais minėtais atvejais pirmąsias 7 dienas būtina papildomai naudotis nehormoniniu barjeriniu kontracepcijos būdu (vaisingų dienų apskaičiavimas ir bazinės temperatūros matavimas netinka).

  - Loette vartojimas po aborto, įvykusio pirmuoju nėštumo trimestru. Loette galima pradėti gerti tuoj pat, papildoma kontracepcija nereikalinga.

  - Loette vartojimas po gimdymo arba aborto, įvykusio antruoju nėštumo trimestru. Po gimdymo arba aborto, įvykusio –antruoju nėštumo trimestru, Loette galima pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 28 parų. Be to, pirmąsias 7 dienas reikia papildomai naudotis nehormoniniu kontracepcijos būdu.

  Papildoma informacija

  Pavartojus per didelę Loette dozę Jeigu per apsirikimą išgersite arba kitas asmuo išgers per didelę Loette dozę, kreiptikės į gydytoją. Suaugusiems žmonėms ir vaikams geriamųjų kontraceptikų perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, krūtų jautrumas, galvos svaigimas, pilvo skausmas, mieguistumas, nuovargis. Moterims galimas kraujavimas iš makšties.

  Pamiršus pavartoti Loette Jeigu kontraceptiko vėluojama išgerti mažiau negu 12 valandų, pamirštą tabletę reikia gerti tuoj pat prisiminus, o toliau preparato vartoti įprastine tvarka.

  Jeigu preparato vėluojama išgerti daugiau negu 12 valandų arba pamirštama išgerti kelias tabletes iš eilės, kontracepcinis poveikis gali susilpnėti. Tokiu atveju paskutinę iš pamirštų tablečių reikia gerti tuoj pat prisiminus, net ir tuo atveju, jeigu tą pačią dieną reikėtų gerti 2 tabletes. Toliau preparato vartoti įprastine tvarka, tačiau pirmąsias 7 paras būtina papildomai naudotis nehormoniniu kontracepcijos būdu, pvz., prezervatyvais arba gimdos kaklelio gaubtuvėliu su spermicidu. Jeigu šios 7 dienos baigiasi vėliau negu rausvos šios pakuotės tabletės, naujos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti kitą dieną po paskutinės rausvos tabletės vartojimo, o pakuotėje likusias baltas tabletes reikia išmesti. Taip vartojant nepailgėja pertrauka, kurios metu veiklių tablečių nevartojama. Taip vartojant kraujavimo nebus tol, kol geriamos pastarosios pakuotės tabletės, tačiau gali atsirasti protarpinis kraujavimas arba tepių išskyrų. Jeigu išgėrus visas pastarosios pakuotės tabletes nepradeda kraujuoti, prieš tolesnį kontraceptiko vartojimą moteris turi pasitikrinti, ar nepastojo.

  Jeigu tarp paskutinės rausvos vienos pakuotės tabletės ir pirmos rausvos kitos pakuotės tabletės vartojimo yra ne ilgesnė kaip 7 dienų pertrauka, į baltųjų tablečių vartojimo klaidas galima nekreipti dėmesio.

  Sutrikus virškinimo trakto veiklai Jeigu per 4 valandas po Loette vartojimo moteris pradeda vemti, gali absorbuotis ne visa veikliųjų medžiagų dozė. Tokiu atveju rezultatas yra toks pat, kaip tabletės laiku neišgėrus. Todėl rekomenduojama elgtis taip pat, kaip pamiršus išgerti kontraceptiko įprastu laiku. Būtina išgerti papildomą veiklią (rausvą) tabletę iš atsarginės pakuotės. Loette pasisavinimas gali sumažėti ir viduriavimo metu, todėl ilgai, stipriai viduriuojančioms moterims rekomenduojama naudotis papildomu nehormoniniu kontracepcijos būdu.

  Mėnesinių vėlinimas Norint mėnesines pavėlinti, baigus gerti visas pakuotėje esančias rausvas tabletes, kitos pakuotės tabletes pradėti vartoti nedarant pertraukos. Joje likusių baltų neaktyvių tablečių gerti nereikia. Kraujavimą galima pavėlinti tiek dienų, kiek norima, daugiausiai 21 dieną (atsižvelgiant į išgertų rausvų kitos pakuotės tablečių skaičių). Jų vartojimo metu gali atsirasti protarpinis kraujavimas arba tepių išskyrų. Reguliariai preparato galima vėl pradėti vartoti po įprastinės 7 dienų, kurių metu geriamos neveiklios tabletės, pertraukos.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Loette, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Toliau išvardytas šalutinis poveikis, pasireiškęs vartojant SGK, tačiau Loette jo gali ir nesukelti. Šalutinis poveikis gali atsirasti per pirmus kelis vartojimo mėnesius, o toliau vartojant jis paprastai silpnėja. Toliau išvardyto poveikio dažnis vertinamas taip: labai dažni sutrikimai (>10%), dažni (1-10%), nedažni (0,1 – 1%), reti (0,01-0,1%).

  Infekcijos ir infestacijos Dažni: makšties infekcija, įskaitant grybelinę.

  Imuninės sistemos sutrikimai Reti: alerginė odos, kvėpavimo ir kraujotakos sistemos reakcija.

  Medžiagų apykaitos ir mitybos sutrikimai Nedažni: padidėjęs arba sumažėjęs apetitas. Reti: gliukozės netoleravimas.

  Psichikos sutrikimai Dažni: nuotaikos pokytis, įskaitant depresiją, lytinio potraukio pokytis.

  Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni: galvos skausmas, įskaitant migreninį. Dažni: nervingumas, galvos svaigimas.

  Akies sutrikimai Reti: kontaktinių lęšių netoleravimas.

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas. Nedažni: pilvo diegliai ir pūtimas.

  Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai Reti: cholestazinė gelta (odos pageltimas dėl tulžies stazės).

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažni: spuogai. Nedažni: išbėrimas, rudmė (gelsvai rudos dėmės), kuri gali neišnykti ir padidėti dėl saulės (ultravioletinių spindulių) poveikio, hirsutizmas (padidėjęs kūno ir veido plaukuotumas) arba plaukų slinkimas. Reti: mazginė eritema (raudonė).

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Labai dažni: protarpinis kraujavimas, tepių išskyrų atsiradimas. Dažni: krūtų skausmas, jautrumas, padidėjimas ir sekrecija, mėnesinių sutrikimas, mėnesinių kraujavimo pokytis, gimdos kaklelio sekrecijos pokytis, amenorėja (mėnesinių išnykimas).

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni: skysčių susilaikymas organizme (edema).

  Tyrimai Dažni: kūno svorio didėjimas arba mažėjimas. Nedažni: padidėjęs kraujospūdis, riebalų kiekio kraujo serume pokytis, įskaitant hipertrigliceridemiją (padidėjusią trigliceridų koncentraciją). Reti: folatų kiekio kraujo serume sumažėjimas.

  Labai retais atvejais (mažiau negu 0,01 moterų) galimas toks poveikis: kepenų adenoma (gerybinis kepenų auglys), kepenų ląstelių karcinoma (kepenų vėžys), sisteminės raudonosios vilkligės (lėtinės autoimuninės ligos) pasunkėjimas, porfirijos (medžiagų apykaitos sutrikimas) simptomų pasunkėjimas, chorėjos (judesių sutrikimas) simptomų pasunkėjimas, regos nervo uždegimas, tinklainės trombozė, venų varikozės suaktyvėjimas, pankreatitas (kasos uždegimas), tulžies pūslės liga (įskaitant akmenligę), daugiaformė eritema ir hemolizinis ureminis sindromas.

   Geriamieji kontraceptikai gali mažinti folatų kiekį kraujo serume  Dėl regos nervo uždegimo galimas dalinis arba visiškas apakimas  Geriamieji kontraceptikai gali sunkinti tulžies pūslės ligą arba greitinti jos atsiradimą anksčiau nesirgusioms moterims

  Jeigu dėl nepageidaujamo poveikio pradėsite nerimauti arba atsiras šiame lapelyje neminėtų simptomų, informuokite gydytoją arba vaistininką.

  5. KAIP LAIKYTI LOETTE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje, gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Rausvų Loette tablečių sudėtyje yra - Veikliosios medžiagos yra etinilestradiolis (20 mikrogramų) ir levonorgestrelis (100 mikrogramų).

  - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas (39,8 mg tabletėje), polakrilino kalio druska, magnio stearatas, dažai (hipromeliozė, titano dioksidas E 171, sintetinis raudonasis geležies oksidas E 172). makrogolis 1450, vaškas E Pharma.

  Baltų Loette tablečių sudėtyje yra Pagalbinės medžiagos mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, polakrilino kalio druska, magnio stearatas, baltieji OPADRY Y-5-18024-A dažai, makrogolis 1450, vaškas E Pharma. Baltosiose tabletėse veikliųjų medžiagų nėra.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!