• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • LIPANTHYL 200 M LIPANTHYL 200 M Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Lipanthyl IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šiuo vaistu rekomenduojama gydyti hipercholesterolemiją (per didelis cholesterolio kiekis kraujyje) ir (arba) hipertrigliceridemiją (per didelis trigliceridų – riebalų  kiekis kraujyje), kai dietos veiksmingumas, tiksliai jos laikantis, yra nepakankamas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Lipanthyl

  Lipanthyl vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) fenofibratui arba bet kuriai pagalbinei Lipanthyl medžiagai; esant kepenų funkcijos nepakankamumui ; esant inkstų funkcijos nepakankamumui; jei gydant fenofibratu ar panašios struktūros medžiaga, ypač ketoprofenu (vaistu nuo uždegimo), pasireiškė fototoksinės ar fotoalerginės reakcijos (odos reakcija, atsiradusi pabuvus saulės ar dirbtinės ultravioletinės šviesos spinduliuose); kartu su kitais tos pačios klasės vaistais (fibratais), skirtais cholesterolio kiekiui mažinti, vaikams, kartu su kitais vaistais, skirtais cholesteroliui mažinti (statinais), nebent taip paskirta gydytojo (žr. skyrelį “Vaistų sąveika“), ir maitinant krūtimi (žr. skyrelį “Nėštumas ir laktacija“).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: nedelsiant praneškite gydytojui, jei jaučiate raumenų skausmus (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“); prieš pradedant gydymą reikia ištirti kepenų funkciją. Tyrimus reikia reguliariai kartoti pirmaisiais gydymo metais; šis Jūsų vartojamas vaistas nepakeičia gydymo dieta, kurios jūs laikėtės; jos būtina laikytis ir gydymo metu. Reikia reguliariai atlikti kraujo tyrimus.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, ypač jei Jūs vartojate vaistus, mažinančius per didelį cholesterolio kiekį kraujyje (statinus).

  Lipanthyl vartojimas su maistu ir gėrimais Duomenys neaktualūs.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumas Šio vaisto nereikėtų vartoti nėštumo metu. Jei vartodama šį vaistą sužinojote, kad esate nėščia, nutraukite vaisto vartojimą. Susisiekite su gydančiu gydytoju.

  Žindymo laikotarpis Kadangi turima nepakankamai duomenų apie fenofibrato išsiskyrimą į motinos pieną, nerekomenduojama vaisto vartoti žindymo metu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenys neaktualūs.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lipanthyl medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI Lipanthyl

  Lipanthyl visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė yra 1 kapsulė per dieną. Vartokite vieną vaisto dozę per dieną, valgio metu, kaip nurodo Jūsų gydytojas. Šis vaistas, kurio vartojimą reikia derinti su dieta, skirtas ilgalaikiam simptominiam gydymui. Pacientą turi nuolat stebėti gydytojas. Kad vaistas būtų teisingai vartojamas, labai svarbu, kad Jus reguliariai tikrintų gydytojas.

  Pavartojus per didelę Lipanthyl dozę

  Nepateikiama.

  Pamiršus pavartoti Lipanthyl

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

  Nustojus vartoti Lipanthyl Nepateikiama.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lipanthyl, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šis veikimas yra retas ir nepavojingas: - virškinimo trakto sutrikimai, pvz., virškinimo sutrikimai; - alerginės ar dėl padidėjusio jautrumo šviesai atsiradusios odos reakcijos, pvz., išbėrimas, niežėjimas (būnant saulės ar dirbtinės UV šviesos spinduliuose). Kai kuriais atvejais, po keleto mėnesių vaisto vartojimo be komplikacijų, gali pasireikšti reakcija saulės šviesos ar UV spindulių paveiktose odos vietose; - laikinas transaminazių (kepenų fermentų) aktyvumo padidėjimas; - raumenų skausmai (kartais padidėja ir raumenų fermentų aktyvumas).

  Jei jaučiate raumenų skausmą juos spaudžiant ar raumenų silpnumą, nedelsiant praneškite apie tai gydytojui. Retais atvejais raumenų pažeidimas gali būti rimtas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Lipanthyl

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lipanthyl vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Lipanthyl sudėtis Veiklioji medžiaga yra 200 mg fenofibrato vienoje kapsulėje. Pagalbinės medžiagos yra natrio laurilsulfatas, laktozė, gelifikuotas krakmolas, krospovidonas, magnio stearatas. Kapsulės korpusas: želatina, titano dioksidas (E171), geležies oksidas (E172), eritrozinas (E127).  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!