• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Lidoposterin Lidoposterin Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA LIDOPOSTERIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Vaistas tinka dėl hemorojaus mazgų, išangės įtrūkimo, fistulės, pūlinio arba tiesiosios žarnos uždegimo atsiradusiam išangės srities niežuliui bei skausmui malšinti. Be to, jo vartojama prieš išangės ir tiesiosios žarnos apžiūrą ar operaciją ir po jos.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LIDOPOSTERIN

    Lidoposterin vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lidokainui arba bet kuriai pagalbinei Lidoposterin medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: kai yra grybelių sukeltas pažeidimas, kartu su preparatu būtina vartoti lokalaus poveikio medikamentų nuo grybelių.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Lidoposterin, kaip ir kitokių medikamentų, nėščioms moterims ir žindyvėms galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

    3. KAIP VARTOTI LIDOPOSTERIN

    Lidoposterin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprastinė dozė yra 2 – 3 kartus, vėliau – 2 kartus per dieną. Preparato kiekis priklauso nuo gydomo odos bei gleivinės ploto. Lidoposterin sudėtyje yra lokaliai veikiantis anestetikas, kurio poveikis pasireiškia greitai, todėl preparato rekomenduojama tepti mažai. Didžiausia vienkartinė dozė yra 4 g (200 mg lidokaino). Jos viršyti nepatariama. Iš ryto ir vakare, ypač po tuštinimosi, gydomą odą ir gleivinę tepalu reikia atsargiai patepti, po pirštu atsargiai įtrinti. Kad būtų lengva tepti, preparatą rekomenduojama laikyti 18 – 25 C temperatūroje. Jei gydoma tarpvietė, ją reikia patepti plonu tepalo sluoksniu ir po to jį pirštu atsargiai įtrinti į odą. Kad po operacijos išangės išorėje greičiau gytų žaizda bei išnyktų skausmas, iš pradžių galima naudoti marlės juostelę, užteptą reikiamu preparato kiekiu. Kiekvienoje pakuotėje yra kaniulė, kurios šone yra anga. Šiuo įtaisu galima be vargo įkišti į išangės kanalą bei tiesiosios žarnos ančius reikiamą tepalo kiekį. Kaniulės naudojimas

    Ant tūbelės užsukama kaniulė ir pašalinama jos viršūnė. Tūbelė spaudžiama tol, kol tepalas pradeda lįsti pro šoninę kaniulės angą. Po to visa kaniulė atsargiai įkišama į tiesiąją žarną. Kaniulę įkišti lengviau, jei ji prieš tai patepama trupučiu tepalo. Tūbelę paspaudus dar kartą, tepalas patenka į išangės kanalą. Kad jis tolygiai pasiskirstytų, tūbelę reikia atsargiai pasukinėti. Kaniulę būtina išvalyti: iš jos pro šoninę angą išspausti truputį tepalo, nušluostyti paviršių sugeriamuoju popieriumi ir vėl tvirtai užsukti viršūnę. Sandariai laikomas tepalas mažiau džiūsta.

    Žinotina

    Tepalas, vartojamas išangės srityje, dėl kūno temperatūros gali sutepti apatinius drabužius, todėl patariama naudoti minkštą įklotą, pvz,. popierinę nosinę, vatą ar kt. Be pertraukos medikamento galima vartoti ne ilgiau kaip 4 – 6 savaites. Jei vėl atsiranda simptomų, Lidoposterin tepalo galima pradėti vartoti iš naujo.

    Pavartojus per didelę Lidoposterin dozę Lidoposterino tepalo perdozavimo ar apsinuodijimo juo atvejų nežinoma. Kadangi veiklioji medžiaga turi sukelti lokalų poveikį išangės srities odoje ir gleivinėje, perdozuoti vaisto, vartojant laikantis nurodymų, neįmanoma. Jei pacientas, ypač vaikas, netyčia nuryja tepalo, gali sutrikti virškinimo trakto veikla: atsiranda pilvo skausmas, pykinimas. Tik prarijus labai didelę lidokaino dozę, sutrinka orientacija, prasideda traukuliai, kvėpavimo slopinimas, gali ištikti net kardiogeninis šokas. Lidokainui specifinio priešnuodžio nėra.

    Pamiršus pavartoti Lidoposterin

    Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

    Nustojus vartoti Lidoposterin

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Lidoposterin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Retai tarpvietėje gali pasireikšti lokali padidėjusio jautrumo reakcija: niežėjimas, šioks toks skausmas. Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI LIDOPOSTERIN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Preparatą reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

    Ant dėžutėsnurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

    Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Lidoposterin sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra lidokainas. Pagalbinės medžiagos yra cetilo alkoholis, makrogoliai, išgrynintas vanduo.

    Lidoposterin išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Pakuotė, kurioje yra 25 g tepalo, aliuminio tūbelė su užsukamuoju plastmasiniu dangteliu ir kaniulė.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!