• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lescol XL Lescol XL Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LESCOL/LESCOL XL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Kas yra LESCOL/LESCOL XL

  Vienoje LESCOL 40 mg kapsulėje yra 42,12 mg fluvastatino natrio, t. y. kiekis, atitinkantis 40 mg laisvos fluvastatino rūgšties.

  Vienoje LESCOL XL 80 mg tabletėje yra 84,24 mg fluvastatino natrio, t. y. kiekis, atitinkantis 80 mg laisvos fluvastatino rūgšties.

  Kam vartojamas LESCOL/LESCOL XL

  Cholesterolis ir trigliceridai yra pagrindinės sudedamosios lipidų dalys, nustatomos kraujyje. Daugiausia cholesterolio sintetina kepenys, o trigliceridų daugiausia į kraują patenka su maistu. Didelė mažo tankio lipoproteinų cholesterolio (MTL-C, t. y. “blogojo” cholesterolio) koncentracija yra susijusi su didesne širdies ligos arba insulto galimybe. Kartais, kai kraujyje yra padidėjęs “blogojo” cholesterolio kiekis, kartu būna vidutiniškai padidėjęs ir trigliceridų bei sumažėjęs didelio tankio lipoproteinų cholesterolio (DTL-C, t. y. “gerojo” cholesterolio) kiekis, todėl reikia mažinti padidėjusį “blogojo” cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje. Be to, svarbu, kad kraujyje būtų daugiau “gerojo” cholesterolio. Paprastai gydytojas pacientui turėtų patarti, kaip pakeisti dietą ir gyvenimo būdą, kad sumažėtų per didelis “blogojo” cholesterolio ir trigliceridų kiekis bei padaugėtų “gerojo” cholesterolio. Minėtam tikslui įgyvendinti vien dietos ir gyvenimo būdo pokyčių kartais nepakanka, todėl gydytojas pacientui papildomai gali skirti LESCOL/LESCOL XL.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LESCOL /LESCOL XL

   Prieš pradėdamas vartoti LESCOL/LESCOL XL, pacientas turi laikytis dietos, mažinančios cholesterolio kiekį.  Būtina tiksliai laikytis visų gydytojo nurodymų, net jei jie skiriasi nuo informaciniame lapelyje pateiktos informacijos.  Prieš vartojant LESCOL/LESCOL XL, būtina atidžiai perskaityti toliau pateiktus paaiškinimus.

  LESCOL/LESCOL XL vartoti draudžiama,jei:

   pacientas alergiškas fluvastatinui arba bet kuriai kitai medžiagai, esančiai LESCOL /LESCOL XL sudėtyje;  ligonis serga kepenų liga arba ilgai dėl neaiškios priežasties yra padidėję kepenų veiklos rodmenys (transaminazių aktyvumas);  moteris nėščia arba žindo kūdikį.

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  LESCOL /LESCOL XL vartojimui gali turėti įtakos kitos paciento medicininės problemos. Gydytoją reikia informuoti, jeigu pacientas serga kepenų liga. Šio organo veiklos tyrimai paprastai atliekami prieš pradedant vartoti LESCOL/LESCOL XL ir toliau įvairiais intervalais, siekiant išvengti nepageidaujamų reiškinių.

  LESCOL/LESCOL XL vartojimas su maistu

  LESCOL/LESCOL XL galima vartoti su maistu arba be jo.

  Vartojimas senyviems ir vaikams

  Nėra specialių rekomendacijų, kaip LESCOL /LESCOL XL vartoti senyviems pacientams. Jaunesniems kaip 18 metų pacientams LESCOL/LESCOL XL nevartoti.

  Nėštumas

   Nėščiai moteriai prieš pradedant vartoti LESCOL /LESCOL XL būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.  LESCOL/LESCOL XL vartojanti moteris turi naudoti tinkamas apsaugos nuo pastojimo priemones.  Jeigu vartodama vaistą moteris pastoja, jo vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  Žindymo laikotarpis

  Prieš vartodama LESCOL /LESCOL XL žindyvė turi pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Duomenų, kad LESCOL/LESCOL XL darytų įtaką gebėjimui vairuoti ir prižiūrėti veikiančius įrenginius, nėra.

  Kitų vaistų vartojimas

  Informuoti gydytoją, jeigu pacientas vartoja ar neseniai vartojo vaistus, tarp jų ir įsigytų savo nuožiūra. LESCOL/LESCOL XL galima vartoti vieną arba kartu su kitais gydytojo paskirtais cholesterolio kiekį mažinančiais vaistais. Išgėrus dervų, pvz., cholestiramino, LESCOL /LESCOL XL galima vartoti ne anksčiau kaip po keturių valandų.

  Reikia informuoti gydytoją ar vaistininką, jei pacientas vartoja kurį nors iš šių vaistų:

   ciklosporiną;  fibratą, pvz., gemfibrozilį;  nikotino rūgštį;  eritromiciną;  rifampiciną;  fenitoiną;  geriamosios antikoaguliantus, pvz., varfariną.

  3. KAIP VARTOTI LESCOL /LESCOL XL

  Įprastinė dozė yra 40-80 mg vieną kartą per para. Lengvais atvejais galima vartoti LESCOL 20 mg vieną kartą per para.  Vartojant LESCOL /LESCOL XL, būtina tiksliai laikytis gydytojo ar vaistininko nurodymų.  LESCOL /LESCOL XL reikia gerti vakare arba prieš miegą, valgymo metu arba po jo. Vaistą būtina nuryti nesukramtytą, užsigeriant stikline vandens.  Jeigu pacientas mano, kad LESCOL /LESCOL XL veikia per stipriai arba per silpnai, reikia pasakyti gydytojui ar vaistininkui.

  Pavartojus per didelę LESCOL /LESCOL XL dozę

  Jeigu išgerta per didelė LESCOL /LESCOL XL dozė, būtina nedelsiant informuoti gydytoją ar kreiptis į artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti LESCOL /LESCOL XL

   Prisiminus reikia nedelsiant išgerti vienkartinę dozę.  Vaisto negerkite, jeigu iki kitos dozės liko mažiau kaip 4 valandos. Tuomet kitą dozę išgerkite įprastu laiku.  Jeigu viena dozę praleidote, dvigubos dozės negerkite.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus LESCOL /LESCOL XL vartojimą Reikia žinoti, kad LESCOL/LESCOL XL sutrikimo neišgydo, o tik padeda jį kontroliuoti, todėl LESCOL /LESCOL XL būtina vartoti taip, kaip nurodyta, kad būtų mažiau “blogojo” cholesterolio. Gydymo veiksmingumui nustatyti reikia reguliariai tikrinti cholesterolio kiekį kraujyje. Gydomajam poveikiui palaikyti LESCOL /LESCOL XL būtina gerti visą laiką, nebent jo vartojimą nutraukti lieptų gydytojas.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kaip ir visi vaistai, LESCOL/LESCOL XL gali sukelti nepageidaujamą reakciją į vaistą.

  Nedelsiant informuoti gydytoją, jei pastebėti toliau išvardyti nepageidaujami reiškiniai:

   Neaiškios priežasties sukeltas raumenų skausmas, suglebimas ar silpnumas. Tokie simptomai gali būti ankstyvaisiais galimo sunkaus sutrikimo, t. y. raumenų irimo, požymiais. Minėto sutrikimo galima išvengti, jei gydytojas kuo greičiau nutrauks paciento gydymą fluvastatinu. Panašų nepageidaujamą poveikį sukelia ir kiti statinų grupės preparatai.  Neįprastas nuovargis ar karščiavimas, odos ir akių pageltimas, šlapimo patamsėjimas (kepenų uždegimo požymiai).  Odos išbėrimas, dilgėlinė, veido, vokų ir lūpų pabrinkimas.

  Kitoks nepageidaujamas poveikis paprastai būna lengvas ir gydymo metu išnyksta savaime.

  Vis dėlto būtina neatidėliojant kreiptis į gydytoją, jei ilgiau laikosi ar vargina nors vienas iš toliau išvardytų negalavimų:  rėmuo;  pykinimas;  miego sutrikimas;  galvos skausmas.

  Jeigu pasireiškia kitoks, negu nurodytas informaciniame lapelyje, nepageidaujamas poveikis, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

  5. LESCOL /LESCOL XL LAIKYMO SĄLYGOS

  Lescol 40 mg kapsulės Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Lescol XL 80 mg pailginto atpalaidavimo tabletės Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!