• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lasix Retard Lasix Retard Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LASIX RETARD IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Svarbiausias Lasix Retard poveikis – mažinti inkstų gebą grąžinti į organizmą vandenį ir druską, todėl šis vaistas didina šlapimo kiekį. Lasix Retard kapsulės atpalaiduoja veikliąją medžiagą modifikuotu (mažesniu) greičiu, todėl šis vaistas veikia ilgiau už paprastas furozemido tabletes.

  Lasix Retard vartojamas: skysčių sankaupai organizmo audiniuose (edemai), susijusiai su širdies nepakankamumu, kepenų ciroze ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinti tuo atveju, jeigu būtini stipriai veikiantys diuretikai; suaugusių žmonių didelio kraujospūdžio ligai (arterinei hipertenzijai) gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LASIX RETARD

  Šis vaistas gali pabloginti reakciją, ypač iš pradžių.

  Lasix Retard vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas furozemidui arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai; jeigu yra alergija sulfamidams (pvz., sulfamidiniams antibakteriniams preparatams arba sulfonilkarbamido dariniams), kadangi galimas kryžminis jautrumo padidėjimas furozemidui; jeigu yra hipovolemija (sumažėjęs kraujo tūris) arba dehidracija (organizmas neteko vandens); jei yra sunki hipokalemija (per mažas kalio kiekis kraujyje) arba hiponatremija (per mažas natrio kiekis kraujyje); jeigu neišskiriamas šlapimas (yra anurija) arba yra inkstų nepakankamumas, susijęs su anurija; jeigu yra su hepatine encefalopatija susijusi prekoma arba koma; jeigu krūtimi maitinate kūdikį

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu yra hipotenzija; jeigu yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (užkimšimas); jeigu didelis kraujospūdžio kritimas kelia ypatingą rizika (pvz., yra reikšminga širdies vainikinių arterijų arba smegenis krauju aprūpinančių kraujagyslių stenozė); jeigu sergate latentiniu arba aiškiu cukriniu diabetu; jeigu sergate podagra; jeigu yra hepatorenalinis sindromas (su sunkia kepenų liga susijęs funkcinis inkstų nepakankamumas); jeigu yra hipoproteinemija (per mažas baltymų kiekis kraujyje), pvz., susijusi su nefrozės sindromu; gydant prieš laiką gimusius kūdikius.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kiti vaistai gali turėti įtakos Lasix Retard poveikiui, todėl dėl jų vartojimo reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Furozemidas gali stiprinti toksinį kitų vaistų (kai kurių antibiotikų, pavyzdžiui, aminoglikozidų, cefalosporinų; cisplatinos, salicilatų, ličio druskų, širdies glikozidų) poveikį. Furozemidas vartojamas kartu su antihipertenziniais vaistais gali daugiau mažinti kraujospūdį. Furozemidas gali silpninti vaistų nuo cukrinio diabeto poveikį.

  Lasix Retard vartojimas su maistu ir gėrimais Geriamuosius furozemido preparatus rekomenduojama vartoti nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Furozemido prasiskverbia per placentos barjerą. Nėštumo metu medikamento galima vartoti tik nebejotinai būtinu atveju ir tik gydytojo skyrimu. Žindymo laikotarpis Žindymo laikotarpiu Lasix Retard vartoti draudžiama. Furozemidas išsiskiria su motinos pienu ir mažina jo kiekį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl kai kurio šalutinio poveikio (pvz., didelio kraujospūdžio kritimo) gali sutrikti geba sutelkti dėmesį ir reaguoti. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lasix Retard medžiagas Kietose Lasix Retard kapsulėse yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LASIX RETARD

  Lasix Retard visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas Tikslią Lasix Retard dozę nustatys gydytojas.

  Būtina vartoti mažiausią dozę, pakankamą, kad pasireikštų norimas poveikis. Su širdies, kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu susijęs skysčių susilaikymas Pradinė dozė yra 1 kapsulė. Ją reikia gerti kartą per parą, geriausia ryte. Sunkiais atvejais pradinė dozė gali būti 2 Lasix Retard kapsulės. Palaikomoji dozė yra 1 kapsulė. Ji geriama kasdien arba kas 2‑3 dienas. Jei poveikis nepakankamas, galima kasdien arba kas 2‑3 dienas gerti po 2 kapsules. Hipertenzija Įprastinė dozė yra 1 kapsulė. Ji geriama kartą per parą. Galima vartoti vien Lasix Retard arba jo ir kitokio antihipertenzinio preparato. Vaikai Pailginto atpalaidavimo kapsulės vaikams nerekomenduojamos.

  Senyvi pacientai Senyviems pacientams dozės keisti nebūtina.

  Kapsulę būtina nuryti sveiką, užgeriant mažiausiai puse stiklinės skysčio, geriausia ryte, nevalgius.

  Pavartojus per didelę Lasix Retard dozę Išgėrę per didelę vaisto dozę, kreipkitės į savo gydytoją arba ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Lasix Retard Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lasix Retard, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai - Padidėjęs natrio, chlorido bei dėl to vandens išsiskyrimas; - Kartu daugiau pasišalina kitų elektrolitų, ypač kalio, kalcio ir magnio; - Elektrolitų pusiausvyros sutrikimų simptomai ir metabolinė alkalozė. - Hipovolemija ir dehidratacija, ypač senyviems pacientams; - Trumpam padidėjusi kreatinino ir šlapalo koncentracija kraujyje; - Padidėjusi cholesterolio ir trigliceridų koncentracija serume; - Padidėjusi šlapimo rūgšties koncentracija serume ir podagros priepuoliai; - Sumažėjusi gliukozės tolerancija, todėl latentinis cukrinis diabetas gali pasireikšti kliniškai.

  Kraujagyslių sutrikimai Hipotenzija, įskaitant ortostatinę hipotenziją; Polinkis trombozei; Vaskulitas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Ūmus šlapimo susilaikymas pacientams, kuriems yra šlapimo takų dalinė obstrukcija; Intersticinis nefritas; Neišnešiotų naujagimių inkstų kalcinozė ar akmenligė.

  Virškinimo trakto sutrikimai - Pykinimas, vėmimas arba viduriavimas; - Ūminis pankreatitas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Intrahepatinė tulžies stazė, kepenų transaminazių koncentracijos padidėjimas.

  Ausų ir labirintų sutrikimai - Klausos sutrikimai, spengimas ausyse. Jų pavojų didina inkstų nepakankamumas, hipoproteinemija (pvz., sukelta nefrozinio sindromo) ir (arba) furosemido vartojimas į veną per dideliu greičiu.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai - Niežulys, dilgėlinė, kitoks išbėrimas arba pūslės, daugiaformė eritema, pūslinis pemfigoidas, eksfoliacinis dermatitas ir purpura, jautrumo šviesai padidėjimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai - Sunkios anafilaksinės ar anafilaktoidinės reakcijos (pvz., šokas).

  Nervų sistemos sutrikimai Parestezijos; Hepatinė encefalopatija pacientams, kuriems yra kepenų nepakankamumas.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai - Trombocitopenija; - Leukopenija; - Agranulocitozė, aplazinė anemija, hemolizinė anemija. Eozinofilija; Kraujo sutirštėjimas.

  Įgimtos, šeiminės ir genetinės ligos - Arterinio latako neužsidarymo pavojus, kai furozemidas skiriamas neišnešiotam naujagimiui pirmąją jo gyvenimo savaitę.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Vietinės reakcijos, tokios kaip skausmas, jei švirkščiama į raumenis; Karščiavimas.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5.KAIP LAIKYTI LASIX RETARD

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lasix Retard vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6.KITA INFORMACIJA

  Lasix Retard sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra furozemidas. Vienoje kietoje kapsulėje yra 60 mg furozemido. Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, talkas, šelakas, stearino rūgštis, aliuminio oksido hidratuotas, geltonasis geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171), želatina.

  Lasix Retard išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kapsulės viena dalis geltona, o kita - žalia. 30 arba 100 modifikuoto atpalaidavimo kietų kapsulių lizdinėse plokštelėse. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!