• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Lamisil Lamisil Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA LAMISIL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Lamisil tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartono dėžutėje yra 14 tablečių. Lamisil 125 mg tabletės yra balkšvai geltonos, apvalios, abipus išgaubtos su įranta, vienoje pusėje su įspaudu „LP“. Lamisil 250 mg tabletės yra balkšvai geltonos, apvalios, abipus išgaubtos su įranta, vienoje pusėje su įspaudu „ST“.

  Lamisil vartojamas grybelinei rankų ir kojų pirštų nagų infekcijai gydyti. Lamisil taip pat vartojamas grybelinei galvos odos ir plaukų, kirkšnių, kitų kūno vietų bei pėdų odos infekcijai gydyti. Terbinafinas priklauso priešgrybelinių vaistų grupei ir yra vartojamas grybelinei odos, plaukų ir nagų infekcijai gydyti. Išgerto vaisto patenka į infekcijos vietą, ten susidaro pakankama jo koncentracija grybeliui sunaikinti ar jo augimui sustabdyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LAMISIL

  Lamisil tabletes galima vartoti tik gydytojui nurodžius. Būtina tiksliai laikytis visų gydytojo nurodymų, net jei jie skiriasi nuo šio informacinio lapelio nurodymų.

  Lamisil vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) terbinafinui ar bet kurioms pagalbinems Lamisil medžiagoms, išvardytoms informacinio lapelio pradžioje.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jei sergate bet kuria inkstų liga. jei vartojate kitų vaistų. jei sergate ar sirgote kepenų liga.

  Jeigu Jums aktuali bet kuri minėta būklė, prieš vartojant Lamisil reikia pasakyti gydytojui.

  Lamisil vartojimas pagyvenusiems žmonėms Lamisil gali vartoti 65 metų ir vyresni žmonės. Jeigu esate 65 metų amžiaus ar vyresnis, Jums skirs tokia pat dozę, kaip ir suaugusiųjų.

  Lamisil vartojimas vaikams Lamisil tablečių vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams nerekomenduojama.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia ar manote, kad galite būti nėščia, pasakykite gydytojui. Lamisil nėštumo metu vartoti draudžiama, nebent išskyrus tuos atvejus, kada šiuo medikamentu gydyti būtina. Jūsų gydytojas paaiškins Jums apie galimą Lamisil vartojimo riziką nėštumo metu.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Lamisil vartojančioms moterims žindyti negalima, nes kūdikis gali būti paveiktas terbinafino, išsiskiriančio su motinos pienu. Tai gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lamisil gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio nedaro.

  Svarbi informacija apie kai kurias Lamisil pagalbines medžiagas Lamisil 125 mg tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kai kurių cukrų (pvz., laktozės), prieš vartojant Lamisil pasakykite gydytojui.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, taip pat vaistažolių preparatų, geriamųjų kontraceptikų (vaistų pastojimui kontroliuoti), pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali sąveikauti su Lamisil. Tokie vaistai yra: kai kurie antibiotikai (pvz., rifampicinas), kai kurie antidepresantai (pvz., desipraminas), kai kurie vaistai nuo širdies ligų (pvz., propafenonas), kai kurie vaistai nuo padidėjusio kraujo spaudimo (pvz., metoprololis), kai kurie vaistai vartojami skrandžio opoms gydyti (pvz., cimetidinas).

  Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate aukščiau minėtų ar bet kokių kitų preparatų.

  3. KAIP VARTOTI LAMISIL

  Lamisil visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kokią Lamisil dozę ir kaip vartoti

  Suaugusiesiems Įprastinė dozė – viena 250 mg tabletė per parą.

  Vaikams Nėra duomenų, kaip vaistą vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams (paprastai sveriantiems mažiau kaip 12 kg).

  Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 20 kg (įprastai jaunesni kaip 5 metų), 62,5 mg (pusę 125 mg tabletės) vieną kartą per parą. Vaikams, sveriantiems 20-40 kg (įprastai 5 - 12 metų), 125 mg (vieną 125 mg tabletę) vieną kartą per parą. Vaikams, sveriantiems daugiau kaip 40 kg (įprastai vyresni kaip 12 metų), 250 mg (dvi 125 mg tabletes) vieną kartą per parą.

  Kaip ilgai reikia vartoti Lamisil tabletes? Tai priklauso nuo infekcijos tipo, sunkumo ir nuo kūno pažeidimo vietos. Gydytojas Jums nurodys, kiek laiko gerti šias tabletes.

  Paprastai gydymo trukmė yra tokia:

  Grybelinei pėdų („atleto pėda“) infekcijai gydyti Lamisil tablečių vartojama 2-6 savaites. Grybelinei kirkšnių bei kitų kūno vietų infekcijai gydyti Lamisil tablečių paprastai vartojama 2-4 savaites.

  Svarbu tabletę (-es) išgerti kasdien ir gydytis tiek, kiek nurodo gydytojas. Tuomet infekcija bus visiškai išgydyta ir sumažės galimybių jai pasikartoti, kai nustosite gerti vaistą.

  Lamisil tabletes galima vartoti neatsižvelgiant į valgį.

  Plaukų ir galvos odos infekcija Įprastinė grybelinės galvos odos ir plaukų infekcijos gydymo trukmė yra 4 savaitės.

  Nagų infekcija Grybelinį nagų pažeidimą paprastai reikia gydyti ilgiau negu grybelinę odos infekciją. Daugumą nagų infekcijų Lamisil gydoma 6-12 savaičių.

  Rankų pirštų nagų infekcija Gydymo trukmė: dažniausiai pakanka gydyti 6 savaites.

  Kojų pirštų nagų infekcija Gydymo trukmė: dažniausiai pakanka gydyti 12 savaičių. Kai kuriems pacientams, kurių nagai auga lėtai, vaistą tenka vartoti ilgiau. Gydytojas pasikalbės su Jumis apie tai.

  Jeigu manote, kad Lamisil veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Lamisil Pamirštą tabletę išgerkite iš karto prisiminę, jei iki kitos dozės vartojimo liko ne mažiau kaip 4 valandos. Jei liko mažiau laiko, praleistos dozės nevartokite, kitą dozę išgerkite įprastu laiku.

  Pavartojus per didelę Lamisil dozę Jei atsitiktinai išgėrėte daugiau tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti mediko priežiūros. Perdozavus Lamisil tablečių, gali būti galvos skausmas, pykinimas, pilvo skausmas ir svaigulys.

  Ką dar reikia žinoti vartojant Lamisil? Yra daugiau priemonių, kurios gali padėti išgydyti infekciją ir neleisti jai pasikartoti. Pavyzdžiui, infekuotas vietas laikyti sausai ir vėsiai, kasdien keisti drabužius, kurie tiesiogiai liečiasi su infekuota vieta.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Lamisil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Retai arba labai retai pasireiškiantis šalutinis poveikis gali būti sunkūs: Labai retai Lamisil tabletės gali sukelti sunkių kepenų sutrikimų ir labai retai jie būna sunkūs. Labai retai gali sumažėti kai kurių kraujo ląstelių skaičius, atsirasti raudonosios vilkligės požymių (autoimuninė liga) arba sunkių odos pažeidimų, iš jų alerginių reakcijų.

  Nedelsiant pasakykite gydytojui: jei dėl neaškios priežasties nuolat pykina, išnyksta apetitas, vargina skrandžio negalavimai ar neįprastas nuovargis bei silpnumas. jei pastebėjote, kad oda ar akių baltymai pagelto, šlapimas neįprastai patamsėjo, o išmatos labai pašviesėjo. jei prasidėjo gerklės skausmas su karščiavimu ir šaltkrėčiu. jei pasireiškė neįprastas kraujavimas ar atsirado mėlynių. jei atsirado bet kokių odos sutrikimų.

  Kitas pašalinis poveikis:

  Labai dažnas (galimas daugiau negu 1 iš 10 pacientų): Pykinimas, nestiprus pilvo skausmas, rėmuo, viduriavimas, pilno skrandžio jausmas, blogas apetitas, odos bėrimai, sąnarių ir raumenų skausmas.

  Dažnas (galimas mažiau negu 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų): Galvos skausmas.

  Nedažnas (galimas mažiau negu 10, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų): Netenkama skonio pojūčio arba jis pakinta. Toks šalutinis poveikis pasireiškia retai ir nutraukus vaisto vartojimą, per kelias savaites sunormalėja. Jei atsiranda toks skonio pokytis, labai nedaugeliui pacientų gali sumažėti apetitas ir labai nukristi svoris. Būtina pasakyti gydytojui, jei skonio pokytis išlieka kelias paras.

  Labai retas (galimas mažiau negu 1 iš 10000 pacientų): Plaukų slinkimas, nuovargis, į psoriazę panašus odos išbėrimas, psoriazės sunkėjimas.

  Jei nors vienas iš minėto poveikio sunkėja, reikia pasakyti gydytojui.

  Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. LAMISIL LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Vaistą laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Nevartokite vaisto, kurio pasibaigęs ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!