• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • LADYBON LADYBON Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA LADYBON IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Menopauzės laikotarpiu (natūraliu laikotarpiu arba kiaušides pašalinus chirurgiškai) moters organizme nebesigamina moteriškojo hormono estrogeno. Tuomet moterys gali skųstis daugybe negalavimų - karščio pylimais, naktiniu prakaitavimu, makšties sudirginimu, depresija bei išnykusiu lytiniu potraukiu. Lytinių hormonų sumažėjimas taip pat gali sukelti kaulų retėjimą (osteoporozę). LADYBON priklauso vaistų, vadinamų pakeičiamąja hormonų terapija (PHT), grupei. Jis palengvina su menopauze susijusius simptomus, menopauzės simptomus bei stabdo kaulų retėjimą. Paprastai simptomai palengvėja per kelias savaites, tačiau geriausių rezultatų pasiekiama praėjus ne mažiau kaip trims mėnesiams nuo vaisto vartojimo pradžios. Jei Jums padidėjusi kaulų lūžių tikimybė dėl osteoporozės (kaulų retėjimas), ir negalite vartoti kito gydymo arba gydymas yra neefektyvus, LADYBON vartojamas osteoporozės profilaktikai. Gydytojas su Jumis aptars galimus pasirinkimus.

  Daugiau informacijos apie tai, kaip veikia LADYBON ir nuo ko jis vartojamas rasite 6 skyriuje.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LADYBON

  Ladybon vartoti negalima, jeigu: esate nėščia ar manote, jog galite būti pastojusi; maitinate krūtimi; sergate arba sirgote krūties vėžiu, taip pat jei krūties vėžys yra įtariamas; Jums nustatytas ar buvo ankščiau nustatytas, arba įtariamas navikas (ypač nuo estrogenų priklausomas navikas, pavyzdžiui, gimdos gleivinės vėžys); kraujuojate iš makšties dėl neaiškių priežasčių, kurių Jūsų gydytojas nenustatė; nenormaliai veša Jūsų gimdos gleivinė (endometriumo hiperplazija); turite arba turėjote kraujotakos sutrikimų, pvz., krešulių (kojų venų arba plaučių); sirgote arba sergate krūtinės angina, miokardo infarktu arba insultu; sergate arba sirgote kepenų liga, o kepenų funkciniai rodikliai tebėra pakitę; pasireiškė alerginė reakcija tibolonui ar bet kuriam kitam LADYBON komponentui; sergate porfirija (paveldima liga).

  Specialių atsargumo priemonių vartojant LADYBON reikia: Pakeičiamoji hormonų terapija (PHT), be privalumų, turi tam tikrą riziką, į kurią turite atsižvelgti, prieš nuspręsdamos, ar norite vartoti šį vaistą ar tęsti gydymą.

  Medicininės apžiūros Prieš skirdamas Jums pakeičiamąją hormonų terapiją, gydytojas norės susipažinti su Jūsų ir Jūsų šeimos ligos istorija. Gydytojas tikriausiai patikrins Jūsų krūtis ir (arba) pilvo organus, ištirs ginekologiškai. Taip pat Jums bus atliekamos pakartotinės apžiūros, ypač krūtų.

  Jeigu pradėjote pakeičiamąją hormonų terapiją, turėtumėte reguliariai tikrintis sveikatą (bent kartą per metus). Šių reguliarių apžiūrų metu gydytojas galės aptarti su Jumis tolesnės pakeičiamosios hormonų terapijos privalumus bei riziką.

  Kai kurias būkles pakeičiamoji hormonų terapija gali pabloginti. Informuokite Jus stebėsiantį gydytoją, jei Jums yra arba buvo kuri nors iš šių būklių: gimdos lejomioma (piktybinis auglys), endometriozė (gimdos gleivinės augimas kitose vietose, nei gimda; tai sukelia skausmą), buvę kraujo trombai, šeimos nariai sirgo nuo estrogenų priklausomu vėžiu (pvz., artimas šeimos narys sirgo krūties vėžiu), yra padidėjęs kraujospūdis, kepenų liga, diabetas, tulžies pūslės akmenligė, migrena arba galvos skausmas, sisteminė raudonoji vilkligė, buvusi endometriumo hiperplazija, epilepsija, astma, otosklerozė (paveldėtas klausos sutrikimas). Informuokite savo gydytoją, jeigu, vartodama Ladybon, pastebėjote bet kokį savo būklės pokytį. Taikant pakeičiamąją hormonų terapiją, retkarčiais organizme gali susilaikyti skysčių. LADYBON - ne kontracepcinė priemonė, šis vaistas nuo pastojimo neapsaugo.

  Priežastys, dėl kurių turite tučtuojau nutraukti LADYBON vartojimą: gelta (būklė, kai pagelsta oda); staiga padidėja kraujospūdis; atsirado iki tol nebuvę migrena ar stiprus galvos skausmas; nėštumas.

  Vėžio rizikos tikimybė

  Endometriumo vėžys (gimdos gleivinės vėžys) Yra duomenų, kad didėja gimdos gleivinės (endometriumo) vėžio tikimybė vartojant tiboloną (LADYBON veikliąją medžiagą). Kuo ilgiau vartojate vaistą, tuo gimdos gleivinės vėžio rizika didesnė. Jei prasidėjo kraujavimas ar tepimas, dažniausiai dėl to jaudintis neverta, ypač pakeičiamosios hormonų terapijos pradžioje.

  Tačiau turite kreiptis į savo gydytoją, jei kraujavimas arba tepliojimas: trunka ilgiau kaip šešis mėnesius; prasideda po 6 mėnesių ar vėliau, naudojant pakeičiamąją hormonų terapiją; išlieka net nutraukus pakeičiamąją hormonų terapiją. Apsilankykite pas savo gydytoją. Tai gali būti sustorėjusio endometriumo požymis.

  Gimdos gleivinės vėžio galimybė padidėja, kai gydymui vartojama tik estrogenai ir ilgą laiką. Kartu vartojant progesterono, mažiausiai 12 dienų per ciklą, tokia rizika sumažėja. Kadangi LADYBON skiriasi nuo kitų pakeičiamajai hormonų terapijai naudojamų vaistų, papildomai gerti progesterono nebereikia.

  Krūties vėžys Krūties vėžiu sergančios arba anksčiau sirgusios moterys neturėtų vartoti pakeičiamąją hormonų terapiją. Pakeičiamosios hormonų terapijos preparatai – estrogenai, sudėtiniai estrogenų ir progestagenų preparatai arba tibolonas, vartojami kelerius metus, šiek tiek didina krūties vėžio riziką. Rizika tuo didesnė, kuo ilgiau taikoma pakeičiamoji hormonų terapija, o nutraukus pakeičiamąją hormonų terapiją, per penkerius metus vėl grįžta į pradinį lygį. Moterims, vartojančioms sudėtinius pakeičiamosios hormonų terapijos preparatus, krūties vėžio rizika yra didesnė, negu vartojančioms pakeičiamajai hormonų terapijai tik estrogenų arba tibolono turinčius preparatus.

  Pavyzdžiui, penkiasdešimties metų moterims, nevartojančioms pakeičiamosios hormonų terapijos, krūties vėžys vidutiniškai diagnozuojamas 32 atvejais iš 1000; moterims, kurios vartoja pakeičiamąją hormonų terapiją, per 5 metus gali pasireikšti 2-6 papildomi atvejai, o 10 metų vartojusiosioms pakeičiamąją hormonų terapiją - 5-19 papildomų atvejų. Nepamirškite reguliariai stebėti savo krūtis - ar jos nepakito, ar neatsirado odos įdubimų, spenelio pokyčių arba bet kokių sustandėjimų, kuriuos galite pamatyti ar apčiuopti.

  Kiaušidžių vėžys Kiaušidžių vėžys yra labai reta, bet labai sunki liga. Ją gali būti sunku nustatyti, nes dažnai nėra jokių akivaizdžių ligos simptomų. Kai kurių studijų duomenimis, ilgiau kaip 5 metus vartojant tik estrogenų turinčius pakeičiamosios hormonų terapijos preparatus, kiaušidžių vėžio rizika gali didėti. Dar nežinoma, ar kitų rūšių pakeičiamoji hormonų terapija, arba tibolonas kokiu nors būdu didina šią riziką.

  Poveikis Jūsų širdžiai ir kraujotakai

  Širdies liga Pakeičiamoji hormonų terapija nerekomenduojama moterims, sergančioms širdies liga arba neseniai ja persirgusioms. Jeigu esate sirgusi širdies liga, klauskite savo gydytojo, ar galėsite vartoti pakeičiamąją hormonų terapiją. Pakeičiamoji hormonų terapija neapsaugo nuo širdies ligos. Studijų su vienos rūšies pakeičiamąja hormonų terapija (į kurios sudėtį įėjo konjuguotas estrogenas ir progestagenas MPA) metu nustatyta, jog pirmaisiais vaisto vartojimo metais moterys šiek tiek labiau rizikuoja susirgti širdies liga. Taikant kitų rūšių pakeičiamąją hormonų terapiją, rizika, atrodo, yra panaši, nors tai neįrodyta.

  Jeigu Jums: atsirado krūtinės skausmas, plintantis į ranką ar kaklą, tučtuojau kreipkitės į gydytoją ir nutraukite pakeičiamąją hormonų terapiją, kol gydytojas vėl leis vaistą vartoti. Toks skausmas gali būti širdies ligos požymis.

  Smegenų kraujotakos sutrikimas (insultas) Naujausios studijos parodė, kad pakeičiamoji hormonų terapija šiek tiek didina insulto riziką. Pavyzdžiui, penkiasdešimties metų moterys, nevartojančios pakeičiamąją hormonų terapiją, per 5 metus patirs insultą vidutiniškai 3 atvejais iš 1000, o vartojančios pakeičiamąją hormonų terapiją – 4 atvejais iš 1000. Šešiasdešimties metų moterys, nevartojančios pakeičiamąją hormonų terapiją, per 5 metus patirs insultą vidutiniškai 11 atvejų iš 1000, o gaunančios pakeičiamąją hormonų terapiją - 15 atvejų iš 1000.

  Jeigu Jums: atsirado nepaaiškinamas migrenos tipo galvos skausmas su regos sutrikimu arba be jo, tučtuojau kreipkitės į gydytoją ir nutraukite pakeičiamąją hormonų terapiją, kol gydytojas vėl leis vaistą vartoti. Toks galvos skausmas gali būti ankstyvas įspėjamasis insulto požymis.

  Kraujo krešuliai Pakeičiamoji hormonų terapija gali didinti kraujo krešulių venose riziką (tai dar vadinama giliųjų venų tromboze, GVT), ypač pirmaisiais vaisto vartojimo metais. Nežinoma, ar šią riziką taip pat didina Ladybon. Šie kraujo krešuliai ne visuomet yra sunki būklė, tačiau jei krešulys nukeliauja į plaučius, gali atsirasti krūtinės skausmas, pasunkėti kvėpavimas, ištikti kolapsas arba net mirtis. Ši būklė vadinama plaučių embolija. Giliųjų venų trombozė ir plaučių embolija yra būklės, vadinamos venų tromboembolija, arba VTE, pavyzdžiai. Tikimybė, jog susidarys kraujo krešulių, didesnė, jeigu: turite didelį antsvorį; Jums jau yra buvę kraujo krešulių; kraujo krešulių yra buvę Jūsų kraujo giminaičiams; patyrėte vieną ar kelis persileidimus; turite kraujo krešėjimo problemų, kurias reikia gydyti vaistais, pvz., varfarinu; negalite ilgai judinti kojų dėl didelės operacijos, sužeidimo ar ligos; sergate reta liga – sistemine raudonąja vilklige. Jeigu yra kuri nors iš šių būklių, klauskite savo gydytojo, ar galite vartoti pakeičiamąją hormonų terapiją.

  Pavyzdžiui, penkiasdešimties metų moterims, nevartojančioms pakeičiamosios hormonų terapijos, per 5 metus atsiras kraujo krešulių vidutiniškai 3 atvejais iš 1000, o vartojančioms pakeičiamąją hormonų terapiją 2-6 atvejais iš 1000. Šešiasdešimties metų moterims, nevartojančioms pakaitinės hormonų terapijos, per 5 metus atsiras kraujo krešulių vidutiniškai 8 atvejais iš 1000, o šešiasdešimties metų moterims, vartojančioms pakeičiamąją hormonų terapiją, šis skaičius bus 5-15 atvejų iš 1000.

  Jeigu Jums: pradėjo skausmingai tinti koja, staiga suskaudo krūtinę, pasidarė sunku kvėpuoti, tučtuojau kreipkitės į gydytoją ir nutraukite pakeičiamąją hormonų terapiją, kol gydytojas vėl leis vaistą vartoti. Tai gali būti susidariusio kraujo krešulio požymiai. Jeigu Jums numatoma planinė operacija, informuokite gydytoją, kad gaunate pakeičiamąją hormonų terapiją. Kraujo krešulių rizikai sumažinti Jums gali tekti nutraukti pakeičiamąją hormonų terapiją 4 - 6 savaites iki operacijos. Gydytojas informuos, kada vėl galėsite pradėti pakeičiamąją hormonų terapiją.

  Kitų vaistų vartojimas Kiti vaistai gali turėti įtakos LADYBON poveikiui arba LADYBON gali turėti įtakos kitų vaistų veikimui. Informuokite savo gydytoją ar vaistininką, jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, ypač: vaistų nuo kraujo krešėjimo sutrikimų, pvz., varfarino, kadangi Jūsų gydytojas gali nuspręsti koreguoti šių vaistų dozes. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  LADYBON vartojimas su maistu ir gėrimais Vartodamos Ladybon, galite įprastai valgyti ir gerti.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Nevartokite Ladybon, jeigu Jūs esate nėščia, žindote kūdikį ar manote, jog pastojote.

  Gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus LADYBON poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines LADYBON dalis LADYBON tablečių sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI LADYBON

  LADYBON visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. LADYBON yra geriamas vaistas. Vartokite po vieną tabletę per parą. Nurykite tabletę užgerdamos nedideliu kiekiu vandens arba kito skysčio, geriausiai - kasdien tuo pačiu metu. LADYBON nereikėtų pradėti vartoti anksčiau kaip po 12 mėnesių nuo paskutiniųjų mėnesinių. Pradėjus vartoti LADYBON anksčiau, didės nereguliaraus kraujavimo iš makšties rizika. Jeigu jaučiate, kad LADYBON veikia per silpnai ar per stipriai, tučtuojau kreipkitės į savo gydytoją.

  Pavartojus per didelę LADYBON dozę Jeigu išgėrėte daugiau LADYBON tablečių negu reikėjo, tučtuojau kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką. Jeigu kas nors išgėrė LADYBON tablečių, labai nerimauti nereikėtų, tačiau turėtumėte nedelsiant pasitarti su gydytoju. Perdozavus gali atsirasti pykinimas, vėmimas; moterims iš makšties gali truputį pakraujuoti.

  Pamiršus pavartoti LADYBON Jeigu pamiršote pavartoti tabletę, išgerkite ją tuoj pat prisiminusi, kol praėjo ne daugiau kaip 12 valandų. Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, ją praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą. Nustojus vartoti LADYBON Paskirto gydymo nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  LADYBON , kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Dažniausiai šis poveikis būna nestiprus. Klinikinių studijų metu, moterims, vartojusioms tibolono (LADYBON veikliosios medžiagos) buvo stebėti šie nepageidaujami poveikiai:

  Dažni (1-10 iš 100 pacienčių): kraujavimas ar tepliojimas iš makšties; pilvo skausmas; padidėjęs kūno svoris; krūtų skausmas; nenatūralus plaukų augimas; makšties simptomai, pvz., niežėjimas, išskyros ar sudirginimas.

  Nedažni (1-10 iš 1000 pacienčių): amnezija.

  Taip pat pasitaikė tokie pašaliniai poveikiai: galvos svaigulys, galvos skausmas, migrena, depresija; bėrimas arba niežulys; sutrikusi rega; sutrikęs virškinimas; susilaikę skysčiai; sąnarių skausmas, raumenų skausmas; kepenų funkcijos pokyčiai. Krūties vėžys ir padidėjęs gimdos gleivinės ląstelių vešėjimas ar gimdos gleivinės vėžys yra pastebėtas moterims, vartojusioms tiboloną. Informuokite savo gydytoją, jei Jums pradėjo teplioti ar kraujuoti iš makšties arba jei bet kuris iš šių nepageidaujamų reiškinių vargina ir nepraeina.

  Kitas nepageidaujamas poveikis, galintis pasireikšti taikant sudėtinę estrogenų- progestagenų pakeičiamąją hormonų terapiją: gerybiniai ir piktybiniai nuo hormonų priklausomi navikai; kraujo krešuliai venose; miokardo infarktas ir insultas; tulžies pūslės liga; odos problemos - bėrimas, pakitusi spalva ar dėmės; demencija (susilpnėjusi protinė funkcija su atminties netekimu). Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI LADYBON

  Laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės nurodytam LADYBON tinkamumo laikui pasibaigus, vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  LADYBON sudėtyje yra -Veiklioji medžiaga yra tibolonas. Vienoje tabletėje yra 2,5 mg tibolono. - Pagalbinės medžiagos yra bulvių krakmolas, laktozės monohidratas, askorbilo palmitatas (E304) ir magnio stearatas.

  Kaip atrodo LADYBON ir jo pakuotės turinys Tabletės yra baltos arba balkšvos, plokščios, apvalios, vienoje jų pusėje yra įspaudas „e”. Tiekiamos pakuotės: 1x 28 arba 3 x 28 tabletės. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!