• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Kventiax Kventiax Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA KVENTIAX IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Kventiax priklauso vaistinių preparatų nuo psichozės grupei. Be to, jo vartojama manijos epizodams, susijusiems su bipoliniu sutrikimu, gydyti. Šizofrenija yra psichikos liga, susijusi su mąstymo, emocijų ir elgesio pokyčiu. Šizofrenijos simptomai yra haliucinacijos (pvz., nesamų balsų girdėjimas), keistos ir bauginančios mintys, elgesio pokytis, vienatvės pojūtis ir konfūzija.

    Manijos epizodai, susiję su bipoliniu sutrikimu, gali pasireikšti tokiais simptomais kaip labai stiprus pakylėjimas ar sujaudinimas. Jei yra tokia būklė, žmonėms gali pakakti mažiau miego nei įprasta, jie gali būti labiau kalbūs, jiems kyla daug minčių ar idėjų. Tokie pacientai gali būti labai dirglūs.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KVENTIAX

    Kventiax vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kvetiapinui arba bet kuriai pagalbinei Kventiax medžiagai; jei vartojama tam tikrų vaistų nuo ŽIV (vadinamųjų proteazės inhibitorių); jei vartojama azolo grupės preparatų nuo grybelio, pvz., ketokonazolo ar itrakonazolo; jei vartojama antibiotikų eritromicino ar klaritromicino; jei nuo depresijos vartojama nefazodono.

    Specialių atsargumo priemonių reikia Prieš pradėdami vartoti Kventiax pasakykite gydytojui, jei: vartojate bet kokių kitokių vaistų (žr. poskyrį ˝Kitų vaistų vartojimas˝); jei yra mažas kraujo spaudimas; jei sergate širdies ar kraujagyslių liga; jei buvo ištikęs insultas; - jei yra kepenų sutrikimų; - jei žinote, kad kada nors baltųjų kraujo ląstelių kiekis buvo per mažas; - jei kada nors buvo traukulių (priepuolių); - jei sergate diabetu.

    Jei gulsitės į ligoninę, pasakykite medikams, kad vartojate Kventiax.

    Jei atsiranda diskinezijos simptomų (nevalingų ar neįprastų nuolat pasikartojančių judesių), piktybinis neurolepsinis sindromas (karščiavimas, dažnesnis kvėpavimas, prakaitavimas, raumenų sąstingis ir sąmonės priblėsimas), kraujyje tampa per mažas kalio ar magnio kiekis, nedelsdami pasakykite gydytojui.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nevartokite Kventiax, jei jau gydotės kai kuriais vaistais nuo ŽIV (vadinamaisiais proteazės inhibitoriais), kai kuriais vaistais nuo grybelio (pvz., ketokonazolu), kai kuriais antibiotikais (eritromicinu ar klaritromicinu) ar antidepresantu nefazodonu (žr. poskyrį „Kventiax vartoti negalima“).

    Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate: - fenitoino ar karbamazepino (vaistų nuo epilepsijos); - kai kurių šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (tiazidinių diuretikų), kadangi kraujyje gali sumažėti kalio kiekis ir padidėti širdies ritmo sutrikimo pavojus.

    Kai kurių vaistų poveikį gali keisti kartu vartojamas Kventiax (arba atvirkščiai). Pasakykite gydytojui, jei vartojate: kitokių vaistų, veikiančių centrinę nervų sistemą; psichotropinių preparatų, antidepresantų; kraujo spaudimą mažinančių vaistų.

    Jei planuojate nutraukti bet kokio vaisto vartojimą, irgi pasakykite gydytojui.

    Kventiax vartojimas su maistu ir gėrimais Kventiax negalima vartoti su greipfrutų sultimis. Turite labai atsargiai vartoti alkoholio. Bendras Kventiax ir alkoholio poveikis gali sukelti apsnūdimą.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia, bandote pastoti ar maitinate krūtimi, pasakykite gydytojui. Žindymo laikotarpiu Kventiax nevartokite.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami šio vaisto galite tapti mieguistas. Jo vartojant toliau, toks poveikis gali praeiti. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų tol, kol nesuprasite, kaip šios tabletės Jus veikia.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Kventiax medžiagas Kventiax tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šio vaistinio preparato.

    3. KAIP VARTOTI KVENTIAX

    Kventiax visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Tabletę užgerkite puse stiklinės vandens. Tabletės nebūtina išgerti sveikos. Paprastai jų vartojama du kartus per parą.

    Tikslią dozę nurodys gydytojas, ji priklausys nuo Jūsų ligos pobūdžio. Paprastai pradžioje geriamos toliau išvardytos dozės. Šizofrenijos gydymas. 50 mg (dvi 25 mg tabletės) pirmą dieną, 100 mg antrą dieną, 200 mg trečią dieną ir 300 mg ketvirtą dieną. Manijos fazės esant bipoliniam sutrikimui, gydymas. 100 mg pirmą dieną, 200 mg on antrą dieną, 300 mg trečią dieną ir 400 mg ketvirtą dieną. Vėliau gydytojas nurodys, kiek Kventiax tablečių gerti per dieną. Paros dozė gali būti 150 ‑ 800 mg, ji priklauso nuo reakcijos į vaistą ir ligos. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Tiekiamos skirtingo stiprumo Kventiax tabletės. Nenustebkite, jei gydytojas kartais nurodys gerti kitokios spalvos ar formos tabletę.

    Jei esate senyvas ar yra kepenų liga, gydytojas gali nuspręsti Jums skirt mažesnę dozę.

    NENUTRAUKITE tablečių vartojimo net pasijutę geriau, nebent tai nurodys gydytojas.

    Pavartojus per didelę Kventiax dozę Jei išgersite didesnę dozę nei nurodyta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę. Perdozavus gali atsirasti apsnūdimas, raminimas, dažnas širdies plakimas (tachikardija) ir mažas kraujo spaudimas.

    Pamiršus pavartoti Kventiax Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jei praleidote dozę, ją išgerkite kai tik atsiminsite. Tuo pat metu išgerti ir sekančią dozę negalima. Vėliau vaisto vartokite kaip įprasta.

    Nustojus vartoti Kventiax Baigiant gydymą Kventiax, gydytojas gali rekomenduoti mažinti dozę palaipsniui. Jei nutraukus gydymą pasireikš nutraukimo simptomų, kreipkitės į gydytoją. Staiga nutraukus didelių vaistų nuo psichozės dozių vartojimą labai retai atsirasdavo ūminių nutraukimo simptomų, įskaitant vėmimą, pykinimą ir nemigą. Buvo psichozės simptomų pasikartojimo bei nevalingų judesių sutrikimų (pvz., akatizijos, distonijos ir diskinezijos) atvejų.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Kventiax, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Labai dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti daugiau kaip 10 pacientų iš 100) Galvos svaigimas, mieguistumas (toliau vartojant vaisto, toks poveikis gali praeiti), galvos skausmas.

    Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti 1 ‑ 10 pacientų iš 100) Burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, nevirškinimas, mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis, dažnas širdies plakimas, silpnumas, rankų ar kojų patinimas, kūno svorio padidėjimas, nosies užgulimas, mažas kraujo spaudimas atsistojus, ypač gydymo Kventiax pradžioje (gali pasireikšti galvos svaigimas ar alpulys; tokiu atveju reikia sėdėt ar gulėti, kol būklė pagerės), alpulys, tam tikrų kepenų fermentų (ALT ir AST) koncentracijos padidėjimas.

    Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti mažiau kaip 1 pacientui iš 100) Alerginė reakcija (gali atsirasti odos randų ar patinimas), priepuoliai (traukuliai), eozinofilų (tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių) kiekio kraujyje padidėjimas, cholesterolio, trigliceridų ir tam tikrų kepenų fermentų (gama-GT4) kiekio kraujyje padidėjimas.

    Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti mažiau kaip 1 pacientui iš 1000) Sindromas, pasireiškiantis karščiavimu, labai stipriu apsnūdimu, raumenų sąstingiu, dideliu kraujo spaudimo padidėjimu ir sąmonės priblėsimu, priapizmas (ilgalaikė skausminga erekcija), gelta, širdies ritmo pokytis, nereguliarus širdies plakimas ir susiję elektrokardiogramos pokyčiai, širdies sustojimas.

    Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti mažiau kaip 1 pacientui iš 10000) Didelis gliukozės kiekis kraujyje arba diabeto pasunkėjimas, kepenų uždegimas Stivenso ir Džonsono sindromas (sunki alerginė odos ir gleivinės reakcija), neutrofilų (tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių) kiekio sumažėjimas, vėlyvoji diskinezija (nekontroliuojami judesiai, dažniausiai veido raumenų ir liežuvio), pasikartojantys laikino odos ir gleivinės patinimo priepuoliai.

    Jei manote, kad Kventiax vartojimo laikotarpiu Jums atsirado paminėtas ar nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui, slaugytojui arba vaistininkui.

    Jei atsiranda karščiavimas, padažnėja kvėpavimas, sustiprėja prakaitavimas, atsiranda raumenų sąstingis ar priblėsta sąmonė, nedelsdami nutraukite Kventiax vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI KVENTIAX

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Kventiax vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    DTPE tablečių talpyklė Tinkamumo laikas pirmą kartą atidarius talpyklę - 3 mėnesiai.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA Kventiax sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra kvetiapinas. Vienoje tabletėje yra 25 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg arba 300 mg kvetiapino (kvetiapino fumarato pavidalu). Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra laktozės monohidratas, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, mikrokristalinė celiuliozė (E460), povidonas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 4000, geltonasis geležies oksidas (E172) (tik 25 mg ir 100 mg tabletėse), raudonasis geležies oksidas (E172) (tik 25 mg tabletėse).

    Kventiax išvaizda ir kiekis pakuotėje Kventiax 25 mg plėvele dengtos tabletės

    Apvalios, rausvos, dengtos plėvele, su nuožulnia briauna tabletės. Vienoje pakuotėje yra 6, 10, 20, 30, 30 x 1, 50, 60, 90, 100, 100 x 1 plėvele dengtų tablečių.

    Kventiax 100 mg plėvele dengtos tabletės Apvalios, gelsvai rusvos, dengtos plėvele tabletės. Vienoje pakuotėje yra 10, 20, 30, 30 x 1, 50, 60, 90, 100, 100 x 1, 250 plėvele dengtų tablečių.

    Kventiax 150 mg plėvele dengtos tabletės Apvalios, baltos, dengtos plėvele, su nuožulnia briauna tabletės. Vienoje pakuotėje yra 10, 20, 30, 30 x 1, 50, 60, 90, 100, 100 x 1, 120, 180, 240 plėvele dengtų tablečių.

    Kventiax 200 mg plėvele dengtos tabletės Apvalios, baltos, dengtos plėvele tabletės . Vienoje pakuotėje yra 10, 20, 30, 30 x 1, 50, 60, 90, 100, 100 x 1, 250 plėvele dengtų tablečių.

    Kventiax 300 mg plėvele dengtos tabletės Kapsulės formos, baltos, dengtos plėvele. Vienoje pakuotėje yra 10, 20, 30, 30 x 1, 50, 60, 90, 100, 100 x 1, 120, 180, 240 plėvele dengtų tablečių.

    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!