• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Ksantinolio nikotinatas L Ksantinolio nikotinatas L Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA KSANTINOLIO NIKOTINATAS L IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Preparatas tiekiamas polimerinėje talpyklėje, kurioje yra 60 tablečių. Talpyklė su informaciniu lapeliu įdėta į kartoninę dėžutę.

  Ksantinolio nikotinato savybės priklauso nuo jo veikliųjų medžiagų. Organizme preparatas hidrolizuojamas į ksantiną ir nikotino rūgštį. Ši rūgštis tiesiogiai atpalaiduoja periferinių kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, ypač veido, kaklo, ausų srities, šiek tiek plečia galūnių kraujagysles (didesnės dozės plečia stipriau). Preparatas plečia smegenų kraujagysles, vartojamas kraujotakai gerinti sergant ateroskleroze, hipertonija, sutrikus tinklainės kraujotakai, klausai, pasireiškus migrenai ir kt. Tyrimų metu nustatyta, kad ksantinolio nikotinatas plečia periferines kraujagysles, gerina jų kraujotaką.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KSANTINOLIO NIKOTINATO L

  Ksantinolio nikotinato L draudžiama vartoti Vaistas netinka žmonėms, kurių organizme trūksta laktazės, yra galaktozemija, gliukozės arba galaktozės blogos rezorbcijos sindromas. Vaisto vartoti draudžiama, jei yra ūmus miokardo infarktas, III arba IV hipertoninės ligos stadija, ūminis kraujavimas, II arba III laipsnio širdies nepakankamumas, dviburio širdies vožtuvo stenozė, dėl kurios mažajame kraujotakos rate atsiranda kraujo sąstovis. Preparato negalima vartoti kartu su rusmenės preparatais, nes gali atsirasti bradikardija ir sutrikti širdies ritmas. Jeigu jums pasireiškia bent viena iš anksčiau išvardytų būklių, prieš ksantinolio nikotinato vartojimą reikia informuoti gydytoją. Kadangi vaisto sudėtyje yra laktozės (vienoje tabletėje yra 15,7 mg laktozės monohidrato), jo netinka vartoti žmonėms, kurių virškinimo sistema išskiria per mažai fermento laktazės arba ji yra nepakankamai aktyvi, jei yra gliukozės arba galaktozės blogos rezorbcijos sindromas arba pasireiškia galaktozemija.

  Specialios atsargumo priemonės Atsargiai vaisto reikia vartoti, jei sergama kepenų liga, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, podagra. Jei ligos simptomai neišnyksta, būtina kreiptis į gydytoją. Ksantinolio nikotinatas stiprina hipotenzinių vaistų poveikį, todėl pastarųjų preparatų vartojantiems ligoniams medikamento reikia vartoti labai atsargiai (būtina reguliariai matuoti kraujo spaudimą). Preparatas slopina cukraus kiekį kraujyje mažinančių vaistų veikimą, gali stiprinti antikoaguliantų poveikį. Jo negalima vartoti kartu su strofantinu. Jei vartojama dar ir kitų vaistų, reikia pasakyti gydytojui.

  Ksantinolio nikotinato L vartojimas su maistu ir gėrimais Specialių reikalavimų nėra.

  Nėštumo laikotarpis Duomenų apie ksantinolio nikotinato poveikį vaisiui nėra, todėl nėštumo metu preparato galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už galimą žalą.

  Žindymo laikotarpis Duomenų apie ksantinolio nikotinato poveikį vaisiui nėra, todėl nėštumo metu preparato galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už galimą žalą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant didelę dozę, gali svaigti galva, nukristi kraujospūdis, todėl vaisto vartojimo metu vairuoti transportą ir dirbti su mechanizmais reikia labai atsargiai.

  3. KAIP VARTOTI KSANTINOLIO NIKOTINATO L

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, gydymo pradžioje reikėtų gerti tris kartus per dieną po 150 mg, vėliau prireikus vienkartinę dozę galima didinti ir vartoti 300 – 600 mg. Būklei pagerėjus, dozę galima mažinti: gerti du – tris kartus per dieną po 150 mg. Paprastai medikamento būtina vartoti ne trumpiau kaip 2 mėnesius. Tabletes reikia gerti po valgio, jų kramtyti negalima. Vienoje šio vaisto tabletėje yra 15,7 mg laktozės monohidrato. Vartojant pagal dozavimo rekomendacijas, iš kiekvienos dozės pasisavinama ne daugiau kaip 59,66 mg (jei vienkartinė dozė – 600 mg) grynos laktozės.

  Pavartojus per didelę Ksantinolio nikotinato L dozę Ksantinolio nikotinatas toksinio poveikio beveik nesukelia. Ūmiai apsinuodijus, gali per daug sumažėti kraujo spaudimas, skaudėti pilvą, prasidėti vėmimas. Preparato perdozavus, reikia kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Ksantinolio nikotinato L Pamiršus išgerti vieną ar kelias dozes, vaisto reikia vartoti tuoj pat apie tai prisiminus, tačiau jei artėja laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės vartoti negalima. Toliau medikamento reikia vartoti taip, kaip įprasta.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Ksantinolio nikotinatas L, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Ksantinolio nikotinatas gali sukelti galvos svaigimą, karščio pojūtį, dilgčiojimą, gali parausti viršutinė kūno dalis, ypač veidas ir kaklas. Tokie simptomai paprastai po 10 – 20 min. praeina savaime, dėl jų nutraukti preparato vartojimą nereikia. Jei atsiranda šiame informaciniame lapelyje neminėtų šalutinio poveikio požymių, būtina kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  5. KSANTINOLIO NIKOTINATO L LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  6. KITA INFORMACIJA

  Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!