• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • KETOSPRAY KETOSPRAY Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA KETOSPRAY IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Vaisto forma ir turinys KETOSPRAY 10 % odos purškalas yra skaidrus gelsvos spalvos mėtų kvapo tirpalas, kurio užpurškus ant odos atsiranda plona želės plėvelė. Preparatas po 12,5 g (arba 25 g) išpilstytas į 15 ml (ar 30 ml) gintaro spalvos butelius. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Farmakoterapinė grupė KETOSPRAY priklauso grupei preparatų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), kurie vartojami skausmui ir patinimui slopinti.

  Terapinės indikacijos KETOSPRAY vartojamas lokaliai simptominiam sąnarių bei raumenų skausmui ir uždegimui, atsiradusiam dėl raiščių patempimo, raumenų pertempimo, sąnario raiščių patempimo ir sumušimo, malšinti. KETOSPRAY tinka vartoti suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KETOSPRAY

  KETOSPRAY vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ketoprofenui arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai, - jeigu esate alergiškas aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo; jeigu Jums anksčiau KETOSPRAY (ar panašūs preparatai) sukėlė alergines reakcijas, pasakykite apie tai gydytojui. KETOSPRAY nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Specialios atsargumo priemonės Kai kurių vaisto medžiagų gali patekti į kraujotaką, todėl asmenys, sirgę inkstų ligomis, turi pasitarti su gydytoju. Pasitarti su gydytoju reikia asmenims, sergantiems astma ar kitokia alergija, taip pat tiems, kurių odoje yra įpjovimų, žaizdų ar išbėrimų. Purškalo negalima purkšti į burną, akis ir ausis, išangės ar lyties organų srityje. Vaistu papurkštos odos negalima užklijuoti pleistru, tvarstyti. Vartojant preparatą ir dvi savaites po vartojimo nutraukimo odos paviršių, ant kurio purškiamas KETOSPRAY, reikia saugoti nuo tiesioginių saulės ir soliariumo spindulių. Nelaikykite purškalo arti atviros ugnies ir nedeginkite. Jeigu dėl kokių nors priežasčių kreipiatės į gydytoją, stomatologą ar ligoninę, pasakykite, kad vartojate KETOSPRAY.

  Vartojimas ar naudojimas su kitais vaistais Prieš pradėdami vartoti KETOSPRAY, pasakykite gydytojui, kokius vaistus, įskaitant parduodamus be recepto, vartojate. Kai kurie vaistai gali keisti KETOSPRAY poveikį, pavyzdžiui, metotreksatas.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Tyrimų su gyvūnais duomenimis, ketoprofenas nei tiesioginio, nei netiesioginio žalingo poveikio embrionui ir vaisiui nedaro. Visgi KETOSPRAY vartoti nėštumo laikotarpiu, ypač per paskutinius tris mėnesius, NEREKOMENDUOJAMA, nes gyvūnų tyrimų duomenys ne visuomet atitinka medikamento poveikį žmogui. Nežinoma, ar, vartojant KETOSPRAY, ketoprofeno patenka į motinos pieną. Vartojant lokaliai ant odos, į sisteminę kraujotaką patenka tik menkas ketoprofeno kiekis, todėl kad rekomenduojamomis dozėmis vartojamas KETOSPRAY pakenktų kūdikiui, neįtikėtina. Visgi visiškai paneigti šalutinio poveikio tikimybės negalima, todėl KETOSPRAY vartojančiai motinai kūdikio maitinimą krūtimi patariama nutraukti. Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas KETOSPRAY nekeičia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI KETOSPRAY

  Dozavimo ir vartojimo instrukcijos KETOSPRAY ant pažeistos vietos purškiama du tris kartus per parą. Negalima spausti purškiklio daugiau kaip 3—6 kartus vieno vartojimo metu. Per parą negalima viršyti 18-os išpurškimų (atitinkančių 360 mg ketoprofeno). KETOSPRAY galima purkšti tik ant odos. Išpurkštą preparatą švelniai išsklaidyti ant pažeistos vietos ir palikti nudžiūti. Po vaisto vartojimo nusiplaukite rankas. Kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, jeigu simptomai nemažėja. Preparato vartoti ilgiau kaip vieną savaitę negalima.

  Vartojimo instrukcija

  1. Butelį laikyti stačią. 2. Pirmiausia, nugręžę purškiklio snapelį nuo veido, 3—4 kartus paspauskite stūmoklį, kol pasirodys nestipri srovelė. Tokiu būdu dozavimo pompa bus paruošta naudoti. 3. Nukreipkite snapelį į pažeistą vietą ir vėl paspauskite stūmoklį. Vienas paspaudimas — tai viena išpurškiama dozė. 4. Paspaudę purškiklį tiek kartų, kiek reikia (3—6 kartus), audiniu nuvalykite snapelį, kad neužsikimštų. 5. Nieko nekiškite į snapelį.

  Pavartojus per didelę KETOSPRAY dozę Pavartoję KETOSPRAY 10 % odos purškalo daugiau, nei paskirta, visuomet kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti KETOSPRAY Jei pamiršote pasipurkšti KETOSPRAY, padarykite tai, kai tik prisiminsite, ir tęskite vartojimą, kaip įprasta. Vietoj praleistos dozės vėliau dvigubos dozės vartoti negalima.

  Jeigu vaikas atsitiktinai nurijo preparato Jeigu Jūsų vaikas atsitiktinai nurijo preparato, nedelsiant kreipkitės į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių ar savo gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  KETOSPRAY, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, kuris išvardytas toliau. Nedažnas — odos paraudimas, niežėjimas ar egzema. Retas — padidėjęs jautrumas šviesai, dilgėlinė, išbėrimas. Labai retas — Kvinkės edema, yra atvejų, kai paūmėjo lėtinis inkstų funkcijos nepakankamumas. Pastebėta pavienių sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų. Jeigu Jums pasireiškė bet koks minėtas šalutinis poveikis ar išbėrė odą, būtina nutraukti purškalo vartojimą ir, kiek įmanoma greičiau, kreiptis į gydytoją. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KETOSPRAY LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Butelį laikyti išorinėje kartono dėžutėje. Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Pirmą kartą atvėrus pakuotę, KETOSPRAY tinkamumo laikas - 6 mėnesiai.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!