• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Ketoconazol-ratiopharm Ketoconazol-ratiopharm Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA KETOCONAZOL-RATIOPHARM IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Ketoconazol- ratiopharm yra priešgrybelinis tik išoriškai vartojamas medicininis preparatas. Ketokonazolas stabdo grybelių augimą pakeisdamas jų ląstelių sienelių struktūrą. Ketokonazolas veikia odos paviršiuje ir nėra absorbuojamas per odą.

  Ketoconazol- ratiopharm vartojamas plaukuotosios galvos dalies grybeliniams susirgimams gydyti (seborėjinis dermatitas, pleiskanojimas)

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KETOCONAZOL- RATIOPHARM

  Ketoconazol- ratiopharm vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ketokonazoliu arba bet kuriai pagalbinei Ketoconazol- ratiopharm medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Saugokitės, kad šampūnas nepatektų į akis. Jei taip atsitinka, akis reikia praplauti vandeniu. Pleiskanojimas ir seborėjinis dermatitas dažnai būna susiję su plaukų slinkimu, tai, nors ir retai, tačiau taip pat pasitaiko vartojant Ketoconazol- ratiopharm šampūną.

  Kitų vaistų vartojimas Ketoconazol- ratiopharm sąveika su kitais vaistiniais preparatais nenustatyta. Siekiant išvengti nepageidaujamos reakcijos po ilgalaikio gydymo vietinio poveikio kortikosteroidais, rekomenduojama 2-3 savaitės iki palaipsniui nutraukiant gydymą steroidais pradėti kartu vartoti ketokonazolo šampūną.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Ketoconazol- ratiopharm galima vartoti nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Ketoconazol- ratiopharm gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ketoconazol- ratiopharm medžiagas

  Šio vaisto sudėtyje yra dažo azorubino(E122), kuris gali sukelti alergines reakcijas.

  3.KAIP VARTOTI KETOCONAZOL- RATIOPHARM

  Ketoconazol- ratiopharm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusių plaukuotos galvos dalies ir antakių pleiskanojimo (seborėjinio dermatito ir grybelinių infekcijų) gydymas: plauti pažeistas vietas Ketoconazol- ratiopharm šampūnu du kartu per savaitę 2-4 savaites. Gydymas turi trukti bent 2 savaites, net ir išnykus simtomams.

  Profilaktinis gydymas: plauti pažeistas vietas kartą per savaitę arba kartą per dvi savaites.

  Vartojimo instrukcija: įtrinkite 5-6 ml( maždaug vienas arbatinis šaukštelis) šampūno į galvos odą. Tam, kad užtikrinti tolygų šampūno pasiskirstymą, praskieskite šį šampūno kiekį nedideliu kiekiu vandens ir tada paskleiskite ant plaukų. Įtrinkite šampūną į galvos odą ir plaukus. Prieš nuplaunant, palaikykite šampūnu įtrintus plaukus 3-5 minutes. Tomis dienomis kai nevartojate Ketoconazol- ratiopharm šampūno, galite plauti galvą įprastiniais šampūnais.

  Pavartojus per didelę Ketoconazol- ratiopharm dozę

  Ketokonazolį vartojant išoriškai, jo perdozavimas mažai tikėtinas.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Ketoconazol- ratiopharm, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažnas, gali pasireikšti 1 iš 100 vartotojų: Lokalus sudirginimas, niežėjimas, deginimo jausmas, riebaluoti ir sausi plaukai ir oda, trapūs plaukai ir nedidelis plaukų slinkimas.

  Retas, gali pasireikšti 1 iš 10 000 vartotojų: Kontaktinė alergija, plaukų spalvos pokyčiai, įpatingai chemiškai dažytų ir žilų plaukų.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI KETOCONAZOL-RATIOPHARM

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Ketoconazol-ratiopharm sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra ketokonazolas. 1 ml šampūno jo yra 20 mg. - Pagalbinės medžiagos yra: natrio laurilsulfatas, dinatrio monolaurilo sulfosukcinatas, makrogolio 120 ir metilgliukozės dioleatas, imidurėja, kokosų riešutų riebalų rūgščių diaetanolamidas, bevandenė citrinų rūgštis, hidrolizuotas kolagenas, azorubinas (E122), kvapiosios medžiagos, išgrynintas vanduo.

  Ketoconazol-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Rausvas klampus skystis. Šampūnas tiekiamas 60 ml, 100 ml ir 120 ml HPDE buteliukais.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!