• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • KETO KETO Vaistai →   Pagrindinis →  

  KAS YRA KETO IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  KETO plėvele dengtos tabletės slopina karščiavimą ir uždegimą, įvairių priežasčių sukeltą skausmą (galvos, migreninį, reumatinį, raumenų ir sąnarių, menstruacinį, dantų ir sukeltą podagros), be to, mažina peršalimo ir gripo simptomus.

  Medikamentu gydomos toliau išvardytos ligos. Reumatoidinis artritas, jaunatvinis reumatoidinis artritas, ankilozinis spondilitas ir kitokios jungiamojo audinio ligos. Po operacijos arba traumos bei dėl jungiamojo audinio ar dantų ligos atsiradusio uždegimo, edemos ir skausmo mažinimas. Artrozė, podagra, Reiterio liga.

  KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KETO

  KETO vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ketoprofenui arba bet kuriai pagalbinei KETO plėvele dengtų tablečių medžiagai. - jei yra alergija acetilsalicilo rūgšties arba kitiems priešuždegiminiams analgetikams; - Aktyvi pepsinė opa, praeityje buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto, jo opėjimas arba prakiurimas. - Sunkus širdies nepakankamumas. - Paskutinieji trys nėštumo mėnesiai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs sergate inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumu, aktyvia skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa arba anksčiau sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; - jei sergama hipertenzija ir (arba) širdies nepakankamumu, NVNU reikia vartoti atsargiai, nes organizme kaupiasi skysčių ir atsiranda edemų. - jeigu pacientas yra vyresnis nei 60 metų, šalutinio poveikio atsiradimo rizika virškinimo traktui ar inkstams didėja. Jei pacientai, ypač senyvi, kuriems anksčiau buvo pasireiškęs toksinis poveikis virškinimo traktui, pajunta bet kokius neįprastus simptomus pilve, ypač gydymo pradžioje (pvz., atsiradus kraujavimui iš virškinimo trakto), apie tai turi pasakyti gydytojui; - jei pacientams, vartojantiems ketoprofeno, atsiranda kraujavimas iš virškinimo trakto arba opėjimas, vaisto vartojimą būtina nutraukti; - NVNU atsargiai reikia vartoti ligoniams, kurie sirgo virškinimo trakto ligomis (opiniu kolitu, Krono liga), nes tokios būklės gali pasunkėti. - jeigu pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų vaistų nuo skausmo, buvo pasireiškusi alerginė reakcija (išbėrimas ar pasunkėjęs kvėpavimas), preparato be gydytojo skyrimo vartoti negalima. - preparatas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Šios grupės vaistai gali silpninti moterų vaisingumą. Nutraukus vaisto vartojimą, toks poveikis praeina. - ketoprofeno, kaip ir kitokių vaistų nuo uždegimo ir skausmo, poveikis gali būti susijęs su nedideliu širdies infarkto ar smegenų insulto rizikos padidėjimu. jeigu Jums atsirado širdies sutrikimų, įskaitant širdies nepakankamumą, stenokardiją (skausmą krūtinėje), arba buvo širdies priepuolių, buvo atlikta šuntavimo operacija, sirgote periferinių arterijų ligomis (dėl arterijos susiaurėjimo arba visiško užakimo pablogėjusi kojos ar pėdos kraujo apytaka) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas, įskaitant nedidelį insultą arba laikiną išeminę ataką (LIA), prieš ketoprofeno vartojimą turite pasitarti su gydytoju. - su gydytoju reikia aptarti gydymą, jei Jūsų kraujo spaudimas didelis, sergate diabetu, kraujyje yra didelė cholesterolio koncentracija, buvo ištikęs insultas ar esate rūkalius, arba šeimoje buvo sirgusių širdies liga ar insultu. Jūsų gydytojas turi būti tikras, kad kuo trumpiau vartosite mažiausią būtiną ketoprofeno dozę.

  Įspėjimai

  Tokie vaistai, kaip ketoprofenas, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui ar vaistininkui. Be gydytojo nurodymo ketoprofeno vartoti kartu su kitais vaistais nuo skausmo negalima. Ličio preparatų, metotreksato, probenecido arba kraujo krešėjimą mažinančių vaistų kartu galima vartoti tik atidžiai kontroliuojant gydytojui.

  KETO vartojimas su maistu ir gėrimais Rekomenduojama KETO tabletes užsigerti dideliu kiekiu vandens.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pirmųjų šešių nėštumo mėnesių laikotarpiu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo galima vartoti tik būtinu atveju. Jei moteris nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartoja bandymo pastoti laikotarpiu arba pirmųjų šešių nėštumo mėnesių metu, dozė turi būti kiek galima mažesnė ir vartojimo trukmė kiek galima trumpesnė. Paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpiu dėl ketoprofeno vartojimo būtina pasitarti su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ketoprofenas poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nedaro.

  KAIP VARTOTI KETO

  KETO plėvele dengtų tablečių visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Didžiausia paros dozė yra 200 mg. Prieš pradedant vartoti 200 mg medikamento per parą, būtina atidžiai apsvarstyti naudos ir rizikos santykį. Didesnę dozę vartoti nerekomenduojama.

  Gydytojas dozę nustato kiekvienam ligoniui.

  Suaugę žmonės Paprastai tris kartus per parą vartojama po 25 – 50 mg. Retais atvejais gali prireikti gerti vienkartinę 100 mg dozę. Didžiausia medikamento paros dozė yra 200 mg.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 20 kg Du kartus per parą reikia gerti po 25 – 50 mg.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 50 kg Preparatas dozuojamas taip pat kaip suaugusiems žmonėms.

  Mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams ketoprofeno vartoti nerekomenduojama.

  Migrenos profilaktika

  Suaugę žmonės Paprastai 3 kartus per parą reikia gerti po 25 – 50 mg. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 20 kg Du kartus per parą reikia gerti po 25 – 50 mg.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 50 kg Preparatas dozuojamas taip pat kaip suaugusiems žmonėms.

  Ūminio migrenos priepuolio gydymas

  Suaugę žmonės Pasireiškus pirmiesiems simptomams, reikia nedelsiant išgerti 50 – 100 mg medikamento. Prireikus po 1 – 2 valandų dozę galima pakartoti.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 20 kg Pasireiškus pirmiesiems simptomams, būtina nedelsiant išgerti 50 mg preparato.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 50 kg Preparato reikia vartoti taip pat, kaip ir suaugusiems žmonėms.

  Pirminės dismenorėjos gydymas

  Mažiau kaip 50 kg sveriančios pacientės 2-3 kartus per parą reikia gerti po 25 – 50 mg medikamento.

  Daugiau kaip 50 kg sveriančios ligonės 2-3 kartus per parą reikia gerti po 50 – 100 mg ketoprofeno.

  Karščiavimo mažinimas

  Suaugę žmonės 3 kartus per parą geriama po 25 – 50 mg preparato.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 20 kg 2 kartus per parą reikia gerti po 25 – 50 mg medikamento.

  Vaikai, sveriantys daugiau kaip 50 kg Vartojama suaugusio žmogaus dozė.

  Jeigu manote, kad KETO veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pavartojus per didelę KETO dozę Jei medikamento pavartojama per daug arba juo apsinuodijama, būtina kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti KETO Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Galimas šalutinis poveikis

  KETO plėvele dengtos tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Virškinimo trakto sutrikimai Gali pasireikšti pepsinė opa, kraujavimas iš virškinimo trakto arba opos prakiurimas, kartais sukeliantis mirtį, ypač senyvų ligonių (žr. 4.4 skyrių). Nurodoma, kad gali pasireikšti pykinimas, vėmimas (kartais krauju), pilvo skausmas ir putimas, obstipacija, dispepsija, rėmuo, ulcerozinis stomatitas, žarnų uždegimo ar Krono ligos paūmėjimas, išmatose atsirasti kraujo (žr. 4.4 skyrių). Retai pasireiškia gastritas.

  Širdies sutrikimai Gali pasireikšti edemų, hipertenzija, širdies nepakankamumas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinė epidermio nekrolizė (labai retai). Retai: žvynelinė, dilgėlinė.

  Bendri sutrikimai Retai: Padidėja jautrumas šviesai, pasireiškia anafilaksinė reakcija, angioneurozinė edema, hepatitas, astma.

  Nervų sistemos sutrikimai Nuovargis, galvos skausmas ir svaigimas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Retai: Nefritas ir nefrozės sindromas.

  Tokie vaistai, kaip ketoprofenas, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

  KETO PLĖVELE DENGTŲ TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Specialios laikymo sąlygos nereikalingos. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  KITA INFORMACIJA

  KETO sudėtyje yra

  - Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas. - Pagalbinės medžiagos yra 85 % glicerolis, hidrintas ricinos aliejus, hipromeliozė, mikrokristalinė celiuliozė, želatinizuotas krakmolas, natrio laurilsulfatas, hipromeliozė, makrogolis 4000, polidekstrozė, dažiklis (titano dioksidas E 171).

  Kaip atrodo KETO ir jo pakuotės turinys KETO 50 mg plėvele dengtos tabletės Tabletės yra 9 mm skersmens, baltos, apvalios, išgaubtos, su dalijimo vagele.

  KETO 100 mg plėvele dengtos tabletės Tabletės yra 9 mm skersmens, baltos, apvalios, išgaubtos, su dalijimo vagele.

  Pakuotėje yra 20, 30 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!