• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Katadolon Katadolon Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA KATADOLON IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Katadolon vartojamas ūminiam ir lėtiniam skausmui malšinti, pavyzdžiui: Skausmingas kaklo ar judinamųjų raumenų susitraukimas (miospazmas); Įtampos sukeltas galvos skausmas; Navikų sukeltas skausmas; Dismenorėjos sukeltas skausmas; Skausmas po traumatologinių ar ortopedinių operacijų ar sužeidimųartojamas įvairios kilmės ūminiam ir lėtiniam skausmui malšinti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KATADOLON

    Katadolon vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) flupirtino maleatui arba bet kuriai pagalbinei Katadolon medžiagai. - jeigu Jūs sergantiems galvos smegenų liga dėl kepenų funkcijos sutrikimo. - jeigu Jūs sergate Myastenia gravis (raumenų silpnumo liga) - jeigu sergate kepenų ligomis ar piknaudžiaujate alkoholiu. - esate nėščia ar žindote kūdikį.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija. Tuomet turi būti reguliariai tikrinamas kepenų fermentų ar kreatinino kiekis. jeigu kartu su Katadolon vartojate antikoaguliantus. gydymo Katadolonu laikotarpiu gali būti nustatomi klaidingai teigiami bilirubino, urobilinogeno ir baltymo šlapime tyrimo rezultatai ir tariamai didesnė bilirubino koncentracija kraujo serume.

    Katadolon vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas ar gėrimai specifinės įtakos neturi.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vaisto tyrimų metu embriotoksinio poveikio nenustatyta, tačiau nėštumo laikotarpiu Katodolon, kaip ir kitų vaistų, vartoti negalima, nes duomenų apie vaisto poveikį nėščiosios organizmui nepakanka.

    Žindymo laikotarpis Žindymo laikotarpiu vaisto vartojimą reikia nutraukti. Ankstesni tyrimai rodo, kad nedidelis kiekis vaisto veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną. Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas gali turėti įtakos gebėjimui sutelkti dėmesį. Jei Katadolon sukelia mieguistumą ar svaigulį, negalima nei vairuoti automobilio, nei dirbti su mechanizmais, ypač tuo atveju, jei kartu vartojote alkoholio.

    Kitų vaistų vartojimas Katadolon gali sustiprinti alkoholio, raminamųjų ir raumenų tonusą mažinamųjų vaistų poveikį. Katadolon gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz., varfarino) poveikį, todėl šiuos vaistus kartu vartojantiems ligoniams reikia nuolat kartoti Kviko (Quik) tyrimą. Katadolonas paprastai sustiprina ir diazepamo poveikį. Jei kartu su Katadolon ligonis vartoja kitus kepenyse metabolizuojamus vaistus, prieš pradedant gydymą ir nuolat gydymo laikotarpiu būtina tirti kepenų fermentų kiekį kraujo plazmoje. Nepatartina kartu su flupirtino malearu vartoti paracetamolio ir karbamazepino.

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    3. KAIP VARTOTI KATADOLON

    Katadolon visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Dozę gydytojas parenka atsižvelgiant į skausmo stiprumą ir organizmo jautrumą.

    Jei nepaskirta kitaip, 3-4 kartus per parą vartojama po vieną Katadolon kapsulę. Ji nuryjama nekramtant užgeriant nedideliu kiekiu skysčio. Pageidautina, kad pertraukos tarp vaisto vartojimo būtų apylygės.

    Jei skausmas labai stiprus, dozę galima padidinti – vartoti po 2 Katadolon kapsules iki 3 kartų per parą. Negalima per parą išgerti daugiau kaip 600 mg flupirtino maleato, t.y. 6 katadolono kapsulių. Jei Jus reikia gydyti didesnėmis vaisto dozėmis, Jūs turite būti nuolat stebimas.

    Gydymo vaistu trukmę numato gydytojas.

    Jeigu manote, kad Katadolon veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Katadolon dozę Jei suvartojote per didelę vaisto dozę, būtinai kreipkitės į gydytoją. Išgėrus daugiau kaip 5 g flupirtino maleato gali atsirasti šių simptomų: pykinimas, nuovargis, tachikardija, nesutramdomas noras verkti, sumišimas, sąmonės pritemimas, burnos džiūvimas. Nuo didelių dozių šlapimas gali pasidaryti žalios spalvos, bet tai neturi klinikinės reikšmės.

    Pamiršus pavartoti Katadolon Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Katadolon, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Labai dažnai nepageidaujamo vaisto poveikio sukeliamas reiškinys (>10%) yra nuovargis, ypač gydymo pradžioje. Dažnai pasitaikantys nepageidaujami reiškiniai (>1% - <10%): sumišimas, rėmuo, pykinimas ar vėmimas, skrandžio sutrikimai, vidurių užkietėjimas, miego sutrikimas, gausus prakaitavimas, apetito sumažėjimas, slopinimas, drebulys, galvos skausmai, pilvo skausmai, burnos džiūvimas, nerimas ar nervingumas, vidurių pūtimas (meteorizmas), viduriavimas.

    Retai pasitaikantys nepageidaujami reiškiniai (>0,1%-<1%): apsvaigimas, regos sutrikimas ir alerginės reakcijos, kurios pasireiškia išbėrimu, dilgėline ir niežėjimu, kartais su karščiavimu. Labai retai pasitaikantys nepageidaujami reiškiniai (<0,01%). Gauta pranešimų, kad vartojant vaistą buvo pažeistos kepenys – padidėjo kepenų fermentų kiekis kraujo plazmoje (jis normalizuojasi sumažinus vaisto dozę ar nutraukus jo vartojimą), prasidėjo vaisto sukeltas hepatitas.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Kaip išvengti nepageidaujamo vaisto poveikio? Kadangi nepageidaujamas poveikis priklauso nuo dozės, jį galima šalinti mažinant dozę. Baigus gydymą, paprastai nepageidaujami reiškiniai tuoj pat ar po kurio laiko išnyksta.

    5. KAIP LAIKYTI Katadolon

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    Katadolon sudėtis: - Vienoje kapsulėje yra 100 mg veikliosios medžiagos flupirtino maleato. - Pagalbinės medžiagos: kalcio vandenilio fosfatas, kopovidonas, magnio stearatas, koloidinis silicio dioksidas, želatina, dažikliai (E 171 ir E 172), natrio laurilsulfatas.

    Katadolon kiekis pakuotėje Pakuotėje 10, 30 arba 50 kapsulių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!