• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Kamiren XL Kamiren XL Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Kamiren XL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS?

  Sudėtis

  Modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 4 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalo).

  Pagalbinės medžiagos: hipromeliozė, bevandenis kalcio vandenilio fosfatas, laktozės monohidratas, magnio steara­tas, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

  Pakuotė

  Dėžutėje yra 30 modifikuoto atpalaidavimo tablečių lizdinėse plokštelėse. Dėžutėje yra 84 modifikuoto atpalaidavimo tabletės lizdinėse plokštelėse. Dėžutėje yra 90 modifikuoto atpalaidavimo tablečių lizdinėse plokštelėse. Dėžutėje yra 98 modifikuoto atpalaidavimo tabletės lizdinėse plokštelėse.

  Kas yra Kamiren XL?

  Kamiren XL sudėtyje yra doksazosino – veikliosios medžiagos, kuri blokuoja alfa adrenorecepto­rius. Alfa adrenorecepto­riai – tai specifinės struktūros, kurių yra kai kuriose lygiųjų raumenų ląstelėse (jos reguliuoja lygiųjų raumenų susitraukimus). Dėl specialios gamybos technologijos doksazosinas atpalaiduojamas iš tab­letės palaipsniui ir lygiu greičiu, todėl, šį vaistą vartojant reguliariai, jo koncentracija plazmoje kinta mažai.

  Doksazosinas atpalaiduoja kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, todėl plečia kraujagysles ir mažina aukštą kraujospūdį. Be to, šis vaistas mažina riebalų (cholesterolio ir trigliceridų) koncentraciją kraujyje (tai papildo palankų jo poveikį širdžiai ir kraujagyslėms). Veiksmingas vienos doksazosino tabletės poveikis trun­ka visą parą. Gydytojas gali nurodyti vartoti Kamiren XL kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vais­tais.

  Kamiren XL atpalaiduoja šlaplės sienelės lygiuosius raumenis bei šlaplę supančius ir spaudžiančius prostatos lygiuosius raumenis. Atsipalaidavus šiems raumenims, pa­len­gvėja šlapinimasis ir su prostatos padidėjimu susiję sutrikimai.

  Normalaus kraujospūdžio Kamiren XL reikšmingai nemažina.

  Nuo ko vartojamas Kamiren XL?

  Kamiren XL vartojamas:

  Didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti; Prostatos padidėjimo (gerybinės hiperplazijos) sukeltiems simptomams lengvinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Kamiren XL

  Jei sergate lėtine liga, sutrikusi medžiagų apykaita, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitų vaistų, apie tai pasakykite gydytojui.

  Kamiren XL vartoti draudžiama:

  - jei yra padidėjęs jautrumas (alergija) doksazosinui, bet kuriai šio vaistinio pre­parato pagalbinei medžiagai arba kitiems kvinazolino dariniams (prazosinui, terazosinui).

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Pradėjus vartoti šio vaisto, gali gerokai sumažėti kraujospūdis, svaigti ir suktis galva, net išnykti sąmonė. Gulimą ar sėdimą padėtį keis­ti į stovimą reikia atsargiai, ypač senyviems arba kartu kitus kraujospūdį maži­nan­čius vaistus ir (ar) diuretikus vartojantiems pacientams.

  Pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi, organizme doksazosinas metabolizuojamas lėčiau, todėl jiems šio vaisto reikia vartoti labai atsargiai.

  Nenustatyta, ar saugu ir veiksminga vartoti doksazosino vaikams, todėl jų šiuo vaistu gydyti nerekomenduojama.

  Nėštumas

  Nėščioms moterims, prieš pradedant vartoti bet kokio vaisto, reikia pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumo metu Kamiren XL galima vartoti tik neabejotinais būtinais atvejais.

  Žindymo laikotarpis

  Žindyvės, prieš pradedant vartoti bet kokio vaisto, reikia pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Šio vaisto vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Gali labai sumažėti kraujospūdis, ypač gydymo Kamiren XL pradžioje. Jei svaigsta galva, negalima vai­ruoti ir valdyti mechanizmų.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI Kamiren XL

  Dozavimas ir vartojimo metodas

  Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

  Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgio metu ar po valgio. Tabletę reikia nuryti visą, užgeriant skysčiu. Jos negalima kramtyti, laužyti ar traiškyti.

  Įprastas dozavimas – 1 tabletė 1 kartą per parą. Gydytojas dozę gali padidinti, jeigu mano, kad vaisto poveikis nepakanka­mas. Di­džiau­sia paros dozė – 2 tabletės.

  Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

  Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Kamiren XL dozę

  Išgėrę per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Svarbiausios doksazosino perdozavimo pasekmės yra kraujospūdžio sumažėjimas, galvos svaigimas ir suki­ma­sis, taip pat galimas alpimas. Atsiradus tokių sutrikimų, reikia atsigulti, nu­leisti galvą ir truputį pakelti kojas. Dėl tolesnio šio vaisto vartojimo reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Tikriausiai teks sumažinti jo do­zę arba vartojimą laikinai nutraukti.

  Išgėrus per daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes šio vaisto perdozavimas gali būti pavo­jin­gas. Vėmimo sukelti negalima (reikia atsigulti kaip nurodyta aukščiau).

  Pamiršus pavartoti Kamiren XL

  Praleidus dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Užmirštą dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka.

  Pokyčiai nutraukus Kamiren XL vartojimą

  Kamiren XL būtina vartoti reguliariai.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kamiren XL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Kai gulima padėtis keičiama į stovimą, gali per daug sumažėti kraujospūdis bei dėl to pasireikšti galvos svai­gi­mas, sukimasis ir net alpimas (ypač gydymo šiuo vaistu pradžioje). Dažniausiai šie sutrikimai išnyksta sa­vai­me, tačiau jei jie išlieka ilgai arba yra stiprūs, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju (žr. sky­rių “Pavartojus per didelę Kamiren XL dozę”). Be to, gali atsirasti nuo­var­gis, mieguistumas, galvos skausmas, raumenų silpnumas, kulkšnių ir blauzdų patinimas, nosies užgulimas, virškinimo sutrikimų (pyki­ni­mas, skandžio skausmas, viduriavimas, vėmimas), erekcijos disfunkcija, stiprus ir greiotas širdies plakimas ir šlapimo nelai­kymas.

  Be to, aprašyta atvejų, kai atsirado odos išbėrimas, niežulys, kraujosruvų, prasidėjo kraujavimas dėl krešėjimo su­tri­kimų, pasireiškė ilgalaikė skausminga erekcija, sutriko psichika (pvz., pasireiškė psichomotorinis sujau­dinimas), atsirado gelta, matymas pasidarė neaiškus, skaudėjo krūtinę, padažnėjo širdies susitraukimai. Pas­te­bėję tokį poveikį, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kamiren XL LAIKYMO SĄLYGOS

  Tinkamumo laikas Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  Laikymo sąlygos Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Įsigijimo tvarka Receptinis vaistinis preparatas.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!