• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Jodas BP Jodas BP Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA JODAS BP IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Tirpalas vartojamas antiseptiniam odos, esančios šalia žaizdų, apdorojimui. Jis tinka odai prieš operaciją, injekciją ar venos punkciją dezinfekuoti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT JodO BP

    Jodo BP tirpalą vartoti draudžiama: - jeigu padidėjęs jautrumas bent vienai iš sudedamųjų preparato dalių. Ant mažo odos ploto reikia patikrinti, ar nepadidėjęs paciento jautrumas jodui. jei yra atvira žaizda, šlapiuojanti egzema. Preparato negalima tepti ant atviros žaizdos, vietos kur yra šlapiuojanti egzema. tepti ant gleivinės.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jodo tirpalo neturi patekti į akis, ant žaizdos ir gleivinės. Jei taip atsitinka, reikia nuplauti silpnu natrio tiosulfato tirpalu ir dideliu vandens kiekiu. ant vietos, pateptos jodo tirpalu, negalima dėti sandarinamojo tvarsčio. Jodas oksiduoja metalus (sukelia metalinių instrumentų koroziją), todėl jų dezinfekuoti šiuo preparatu negalima.

    Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Preparatas pavojingas vaisiui, jeigu naudojamas ilgiau kaip savaitę. Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Preparatas patenka į motinos pieną, todėl gali slopinti naujagimio ir kūdikio skydliaukės veiklą.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojamas pagal nurodymus jodo tirpalas gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Jeigu medikamentas vartojamas ilgiau arba juo tepamas didesnis odos plotas, jodas gali patekti į sisteminę kraujotaką ir daryti įtaką skydliaukės veiklai.

    Jei ta pati odos vieta tepama jodu ir kitomis odą sausinančiomis ar erzinančiomis medžiagomis, galimas stipresnis odos erzinimas

    3. KAIP VARTOTI JODO BP

    Vartoti ant odos. Odą šalia žaizdų reikia tepti iš karto susižeidus. Vėliau, jei reikia, ji tepama vieną ar kelis kartus per dieną.

    Jei reikia odą dezinfekuoti prieš injekciją ar operaciją, ji preparatu patepama prieš pat minėtas procedūras.

    Jeigu manote, kad jodo 5 % tirpalas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę Jodo BP dozę Jodo tirpalą vartojant per didelėmis dozėmis lokaliai, gali pasireikšti stipresnis odos erzinimas. Tokiu atveju odą reikia nuvalyti silpnu natrio tiosulfato tirpalu.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Kai kuriems žmonėms jodo tirpalas gali sukelti padidėjusio jautrumo reakciją: dilgėlinę, angioneurozinę edemą, odos kraujosruvas. Tokiu atveju pateptą vietą reikia nedelsiant nuvalyti etanoliu. Dažniau ir ilgiau vartojant jodo tirpalo, gali pasireikšti odos sausumas ir erzinimas, jodas gali rezorbuotis į sisteminę kraujotaką ir daryti įtaką skydliaukės veiklai.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. JODO BP LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti dėžutėje tam, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Buteliuką laikyti sandariai uždarytą.

    Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!