• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • ISOPRINOSINE ISOPRINOSINE Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra ISOPRINOSINE ir nuo ko jis vartojamas

  Baltos ar beveik baltos spalvos, silpno aminų kvapo tabletės. Tabletės tiekiamos lizdinėmis PVC/PVDC/Al plokštelėmis, kuriose yra po 10 tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra 50 tablečių ISOPRINOSINE yra sintetinis purino darinys, priešvirusinis vaistas, stiprinantis imuninės sistemos apsaugines savybes. Veikdamas imuninę sistemą, tiksliau ląstelinį imunitetą, jis didina įgimtas apsaugines organizmo savybes, taip pat slopina virusų augimą. Medikamentu gydoma: paprastosios pūslelinės (Herpes simplex) I arba II tipo virusų sukeltos gleivinių ir odos ligos, poūmis sklerozuojantis panencefalitas, smailiagalės kondilomos.

  2. Kas žinotina prieš vartojant ISOPRINOSINE

  ISOPRINOSINE tablečių vartoti draudžiama ISOPRINOSINE tablečių vartoti draudžiama, esant padidėjusiam jautrumui veikliajai vaisto medžiagai ar bet kuriai pagalbinei medžiagai; jeigu neseniai buvo podagros priepuolis arba yra nenormaliai padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.

  Specialiųjų atsargumo priemonių reikia: jei sergate kokia nors inkstų liga, ar turite akmenų tulžies pūslėje; jei sergate podagra; jei esate nėščia ar galite būti nėščia; jei žindote kūdikį; jei sergate kokiomis nors kitomis ligomis; jei šiuo metu arba nuolat vartojate kokius nors vaistus; jei neseniai vartojote kokių nors vaistų.

  Jeigu kuri nors iš aprašytų būklių yra arba anksčiau buvo, prieš pradėdami vartoti ISOPRINOSINE tablečių, reikia kreiptis į gydytoją patarimo.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Trūkstant žmonių stebėjimo duomenų, vartoti ISOPRINOSINE nėštumo metu bei žindymo laikotarpiu nerekomenduojama arba kiekvienu individualiu atveju būtina apsvarstyti numatomos naudos ir galimo nepageidaujamo poveikio santykį.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žinoma, kad ISOPRINOSINE išsiskiria į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti nerekomenduojama, nebent gydytojas nuspręstų jog numatoma nauda viršija galimą žalą. Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra tikslių duomenų ir tyrimų apie vaisto poveikį gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kadangi keleto vaistų vartojimas vienu metu gali keisti jų poveikį, šį vaistą kartu su kitais vaistais galima vartoti tik gydytojui paskyrus. Sąveika galima su toliau išvardytais medikamentais. ISOPRINOSINE negalima vartoti kartu su vaistais, slopinančiais imunitetą, kadangi gali kisti abiejų vaistų poveikis. Šio vaistinio preparato reikia vartoti atsargiai kartu su ksantinų oksidazės inhibitoriais ar urikozuriniais vaistais, taip pat ir diuretikais. Vartojant ISOPRINOSINE kartu su azatioprinu dėl kelių skirtingų mechanizmų padidėja nukleotidų susidarymas iš azatioprino, padidėja pastarojo vaistinio preparato biologinis prieinamumas ir sustiprėja intraląstelinis fosforilinimas periferinio kraujo monocituose. ISOPRINOSINE vartojant kartu su zidovudinu, didėja kraujotakoje cirkuliuojančio zidovudino kiekis.

  3. Kaip vartoti ISOPRINOSINE?

  Šį vaistą galima vartoti tik paskyrus gydytojui, gydytojo nurodyta vartojimo trukme ir dozėmis. ISOPRINOSINE visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Vaistas yra geriamas. Įprastinė suaugusių žmonių, įskaitant senyvus dozė yra 50 mg/kg kūno svorio per parą, didžiausia dozė - 4 g (paprastai 6-8 tabletės, dalinant jas į 3-4 dalis). Įprastinė vaikų dozė yra: 50 mg/kg kūno svorio per parą (paprastai po 1 tabletę/10 kg svorio vaikams, sveriantiems mažiau kaip 20 kg; vaikams, sveriantiems daugiau nei 20 kg, skiriama suaugusiųjų dozė).

  Pavartojus per didelę ISOPRINOSINE Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaistą reikia dozuoti taip, kaip paskirta. Pamiršus pavartoti ISOPRINOSINE Savo nuožiūra, pvz., dėl šalutinio poveikio, pertraukus ar per anksti baigus gydymą, liga gali atsinaujinti ir/ar progresuoti. 4. Galimas šalutinis poveikis

  ISOPRINOSINE , kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį Vienintelis šalutinis vaisto poveikis yra šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas serume. Pabaigus gydymą šlapimo rūgšties kiekis per kelias dienas sunormalėja. Labai retai pasitaikantis šalutinis poveikis (<1 % atvejų) (vartojant vaistą ilgiau kaip 3 mėnesius): Virškinimo trakto: pykinimas, vėmimas, diskomfortas skrandžio srityje. Kepenų: transaminazių, šarminės fosfatazės ar kraujo šlapalo azoto kiekio padidėjimas. Odos: odos bėrimas, niežėjimas. Nervų sistemos: galvos skausmas, sukimasis, išsekimas, negalavimas. Kitos: sąnarių skausmas.

  Retai pasitaikantis šalutinis poveikis (>1 % atvejų) (vartojant vaistą ilgiau kaip 3 mėnesius): Virškinimo trakto: viduriavimas, vidurių užkietėjimas. Nervų sistemos: nervingumas, miego sutrikimai (mieguistumas ar nemiga), silpnumas. Šlapimo takų: poliurija. Jūs turite informuoti savo gydytoją apie bet kokio šalutinio poveikio pasireiškimą arba atsiradus bet kokiam kitam neįprastam simptomui. Gydytojo nustatytais intervalais jums gali reikti periodiškai atlikti kontrolinius laboratorinius tyrimus.

  5. ISOPRINOSINE laikymo sąlygos Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!