• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Irfen-200 Quiktabs Irfen-200 Quiktabs Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Irfen Quiktabs IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Irfen Quiktabs yra ibuprofeno, kuris malšina skausmus, mažina uždegimą ir temperatūrą. Išgėrus greičiau veikiančių tablečių, vaisto poveikis pasireiškia greitai. Irfen Quiktabs vartojamas: - Uždegiminės ir degeneracinės kilmės sąnarių ir minkštųjų audinių ligų simptominiam gydymui. - Nereumatinės kilmės skausmui: pirminės dismenorėjos, galvos, dantų bei atsiradusiam po operacijos, malšinti. - Karščiavimo mažinimui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Irfen Quiktabs

  Irfen Quiktabs vartoti negalima: esant padidėjusiam organizmo jautrumui ibuprofenui, bet kuriai tablečių pagalbinei medžiagai arba panašaus poveikio vaistams, pvz., aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU). Žmonėms, kuriems po aspirino ar kitokių NVNU pavartojimo pasireiškė bronchinė astma, angioneurozinė edema, dilgėlinė ar atsirado nosies polipų, Irfen Quiktabs vartoti negalima; paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius (žr. 4.6 skyrių); buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar perforacija, susiję su ankstesniu gydymu NVNU; jeigu labai sutrikusi kepenų veikla; esant sunkiam inkstų veiklos nepakankamumui; jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas; esant sunkiam širdies nepakankamumui; esant aktyviai arba praeityje buvusiai opaligei ar kraujavimui (du ar daugiau atskirai įrodytos opos ar kraujavimo epizodai).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Prieš pradėdamas gydymą Irfen Quiktabs, Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu: sergate astma ar alergija; širdies ligomis; anksčiau sirgote sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis arba vartojant nesteroidinius antireumatinius vaistus vargino rėmuo, atsirado skrandžio veiklos sutrikimų; sergate lėtinėmis uždegiminėmis žarnyno ligomis (opiniu kolitu, Krono liga); padidėjęs kraujo spaudimas; jeigu vartojate kitus vaistus nuo skausmo; jeigu sergate kitomis ligomis; jeigu vartojate kitus vaistus (net jeigu nusipirkote juos be recepto!) tokius kaip: nuo diabeto (išskyrus insuliną), vaistus skatinančius šlapimo išsiskyrimą (diuretikus), kraujavimą slopinančius vaistus (antikoaguliantus), kitus nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., acetilsalicilinę rūgštį (aspiriną) tam tikrus vaistus infekcijos gydymui (chinolonų grupės antibiotikai), litį, digoksiną, metotreksatą ar ciklosporiną, arba vartojate vaistus išoriškai.

  Senyvo amžiaus pacientai yra jautresni vaisto poveikiui, todėl jie turėtų šį vaistą vartoti atsargiai. Gydant senyvo amžiaus ligonius, vartojama mažiausia preparato dozė.

  Ciklooksigenazę ar prostaglandinų sintezę slopinantys vaistai gali daryti poveikį ovuliacijai ir dėl to pakenkti moterų vaisingumui. Preparato vartojimą nutraukus, toks poveikis išnyksta.

  Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar dienų gydymo laiko.

  Tokie vaistai, kaip Irfen Quiktabs, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar dienų gydymo laiko

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Sergantiesiems sistemine raudonąją vilklige ar kita mišria jungiamojo audinio liga didėja aseptinio meningito rizika.

  Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

  Pacientai, ypač senyvi, kuriems anksčiau pasireiškė toksinių reiškinių virškinimo traktui, turi pranešti apie bet kokius neįprastus virškinimo trakto simptomus (ypač apie kraujavimą iš virškinimo trakto) ypač gydymo pradžioje.

  Atsargiai ibuprofeną reikia vartoti ligoniams, vartojantiems vaistų, galinčių padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidų ar antikoaguliantų (varfarino ar antiagregantų, pvz., aspirino).

  Jeigu vartojant ibuprofeną pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto ar atsiranda opų, gydymą šiuo preparatu būtina nedelsiant nutraukti.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Irfen Quiktabs negalima vartoti vienu metu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais (pvz., acetilsaliciline rūgštimi (aspirinu)), įskaitant ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

  Irfen Quiktabs, vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Irfen Quiktabs, kaip ir kiti NPUV, gali mažinti diuretikų efektyvumą.

  Kai kartu vartojama kitų priešuždegiminių vaistų ar kortikosteroidų, didėja nepageidaujamų reiškinių rizika. Atsargiai nesteroidinių priešreumatinių vaistų skiriama 24 val. prieš metotreksato vartojimą ar po jo vartojimo, nes gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir toksiškumas. Gauta pavienių pranešimų apie traukulius, kurie galėjo prasidėti dėl kartu vartojamų chinolonų ir NPUV. Ibuprofenas gali stiprinti varfarino ir kitų antikoaguliantų poveikį. Vartojant kartu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir angiotenzino II antagonistų dėl jų tarpusavio sąveikos, didėja ūminio inkstų funkcijos nepakankamumo rizika bei silpnėja antihipertenzinis poveikis.

  Vartojant NVNU kartu su ciklosporinu gali padidėti nefrotoksiškumo rizika.

  Vartojant ibuprofeną su zidovudinu padidėja zidovudino toksiškumas bei kraujavimo rizika. Su maklobemidu – vaistas keičia ibuprofeno efektyvumą.

  Irfen Quiktabs vartojimas su maistu ir gėrimais Vartodami Irfen Quiktabs, nevartokite alkoholio.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Irfen Quiktabs vartoti nerekomenduojama. Nevartokite Irfen Quiktabs paskutinius tris nėštumo mėnesius. Nežiūrint to, kad tik nedidelis veikliosios medžiagos kiekis patenka į pieną, maitindamos krūtimi vaisto nevartokite.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant ibuprofeną (ypač kartu vartojant alkoholinius gėrimus), gali sulėtėti reakcija, apimti mieguistumas ir sutrikti regėjimas, todėl vartoti Irfen Quiktabs vairuojant ar dirbant su mechanizmais nerekomenduojama.

  3. KAIP VARTOTI Irfen Quiktabs

  Irfen Quiktabs visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Irfen Quiktabs tabletės geriamos nesukramtytos, valgio metu arba po jo, užsigeriant viena stikline (200 ml) vandens. Jeigu manote, kad Irfen Quiktabs veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jei gydytojas kitaip nenurodė, vaistą reikia vartoti laikantis žemiau nurodytų taisyklių.

  Suaugusiems žmonėms ir vaikams nuo 12 metų

  Vartojama 1-2 tabletės 3 kartus per dieną. Didžiausia paros dozė – 1200 mg. Kai kuriems ligoniams reikiamą poveikį sukelia 600-800 mg paros dozė.

  Nevartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  Irfen Quiktabs galima vartoti nevalgius. Taip vartojamas vaistas daugumai ligonių nesukelia jokių skrandžio veiklos sutrikimų.

  Jeigu manote, kad Irfen Quiktabs veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Irfen Quiktabs dozę Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui. Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais priešreumatiniais vaistais gydymas yra palaikomasis ar simptominis. Perdozavimas gydomas taip: vaistą nurijus, kuo greičiau mažinti rezorbciją  nedelsiant plauti skrandį ir duoti aktyvintos anglies.

  Pamiršus pavartoti Irfen Quiktabs Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Irfen Quiktabs, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Kartais gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimo požymių: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, dispepsija, skrandžio skausmai, vėmimas su krauju, kolito paūmėjimas. Kai kuriais atvejais Irfen Quiktabs gali sudirginti skrandžio gleivinę ir kartais sukelti skrandžio opą, dėl kurios gali skaudėti viršutinę pilvo dalį. Kraujavimas iš virškinamojo trakto, opa ar perforacija, kurie gali būti mirtini, ypatingai vyresnio amžiaus žmonėms, buvo paminėti vartojant NVNU.

  Vartojant Irfen Quiktabs, gali pasireikšti alerginių odos ir gleivinės reakcijų. Jos dažnesnės ligoniams, sergantiems bronchų astma, dilgėline, bei pacientams jautriems kitiems skausmą malšinamiesiems bei uždegimą ir temperatūrą mažinamiesiems vaistams. Vartojant Irfen Quiktabs, gali netikėtai pablogėti inkstų funkcija, todėl jei jūs sergate inkstų liga, šį vaistą galite vartoti tik gydytojui leidus. Esant širdies nepakankamumui arba arterinio kraujo spaudimo pakitimams, Irfen Quiktabs gali skatinti skysčių kaupimąsi audiniuose, todėl gali rastis edemos. Kaupiantis skysčiams plaučiuose, atsiranda dusulys. Jeigu jūs sergate širdies liga, Irfen Quiktabs galite vartoti tik gydytojui leidus. Labai retai pasireiškė sunkios odos reakcijos, kai kurios gali būti letalios, susijusios su NVNU vartojimu. Pacientams šių reakcijų didžiausia rizika yra gydymo kurso pradžioje. Reakcijos daugeliu atvejų pasireiškia per pirmą gydymo mėnesį. Irfen vartojimas turi būti nedelsiant nutraukiamas, atsiradus pirmiems bėrimams, gleivinės pažeidimams ar bet kokiems kitiems padidėjusio jautrumo požymiams.

  Vartojant Irfen Quiktabs, labai retai gali pasireikšti galvos skausmas, lydimas pykinimo, vėmimo arba sprando rigidiškumo. Taip pat gali būti galvos svaigimas, mieguistumas, depresija, nerimas, sumišimas, klausos, regos susilpnėjimas, cypimas ausyse. Šiuo atveju vaisto vartojimą nedelsiant nutraukti kreiptis į gydytoją. Tokie vaistai, kaip Irfen Quiktabs, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Irfen Quiktabs

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje, gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Irfen Quiktabs sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas (Ibuprofenum) 200 mg. Pagalbinės medžiagos yra krakmolas, natrio kroskarmelozė, stearino rūgštis, koloidinis bevandenis silicis, hipromelozė, makrogolis 8000, titano dioksidas E 171, geležies oksidas raudonas E 172, geležies oksidas geltonas E 172.

  Irfen Quiktabs išvaizda ir kiekis pakuotėje Irfen Quiktabs yra plėvele dengtos tabletės. Dėžutėje yra 10 arba 20 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!