• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • influvac 2009/2010 influvac 2009/2010 Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA INFLUVAC 2007/2008IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  influvac 2007/2008 yra trivalentė inaktyvuotų gripo virusų vakcina, kurios sudėtyje yra izoliuotų paviršinių A ir B gripo miksovirusų padermių antigenų. Vartojama gripo profilaktikai. Skiepai tinka visiems žmonėms, kuriems pageidautina sumažinti susirgimo gripu ir su šia liga susijusių komplikacijų galimybę.

  Kadangi kai kurios ligos didina susirgimo gripu galimybę, visų pirma rekomenduojama skiepyti pacientus, kuriems yra: - kvėpavimo takų ir plaučių veiklos sutrikimas; - įvairių priežasčių sukeltas širdies veiklos sutrikimas; - lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas; - cukrinis diabetas; - ūminė stafilokokų sukelta liga; - sumažėjęs organizmo atsparumas, pvz., dėl ŽIV, kai kurių piktybinių kraujodaros ligų, imunodepresantų, citostatinių vaistų, didelės dozės kortikosteroidų vartojimo ar švitinimo radioaktyviaisiais spinduliais.

  Be to, rekomenduojama skiepyti vaikus ir paauglius (0,5 – 18 metų), kurie ilgesnį laiką vartoja acetilsalicilo rūgšties preparatų, kadangi tokiu atveju po gripo dažniau galimas Rejė sindromas. Reikėtų pagalvoti ir apie vyresnių negu 65 metų pacientų, kurie nepriklauso nė vienai iš minėtų rizikos grupių, skiepijimą.

  Influvac 2007/2008 tiekiamas užpildytais švirkštais, kuriuose yra 0,5 ml injekcinės suspensijos. Dėžutėje yra vienas užpildytas švirkštas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT INFLUVAC 2007/2008 influvac 2007/2008 vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei influvac 2007/2008 medžiagai, kiaušinio, vištos baltymui, formaldehidui, cetiltrimetilamonio bromidui, polisorbatui 80 ar gentamicinui.

  Skiepijimą reikia atidėti, jei pacientas karščiuoja ar serga ūmine infekcine liga.

  influvac 2007/2008 draudžiama švirkšti į kraujagyslę.

  Kadangi vakcina, kaip ir visos injekuojamosios vakcinos, gali sukelti anafilaksinę reakciją, visada turi būti paruoštos vartoti reikiamo medikamentinio gydymo bei nuolatinio stebėjimo priemonės.

  Pacientams, kuriems yra endogeninis arba vaistų sukeltas imuniteto slopinimas, antikūnų atsakas gali būti nepakankamas.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kiek žinoma, influvac 2007/2008 vaisiui nepavojingas, todėl jo nėščioms moterims vartoti taip, kaip nurodyta, galima.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kiek žinoma, influvac 2007/2008 vaisiui nepavojingas, todėl jo žindyvėms vartoti taip, kaip nurodyta, galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nepanašu, kad influvac 2007/2008 darytų įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Kadangi suderinamumo tyrimų neatlikta, šio preparato maišyti su kitais medikamentais negalima. influvac 2007/2008 galima vartoti kartu su kitais skiepais. Skiepijama į skirtingas galūnes. Reikėtų žinoti, kad skiepijant keliais skiepais vienu metu, gali pasireikšti stipresnis nepageidaujamas poveikis. Jei pacientas vartoja imunitetą slopinančių vaistų, imunologinis organizmo atsakas į skiepus gali sumažėti.

  Svarbi informacija apie kai kurias influvac 2007/2008 sudėtines dalis Vienoje influvac 2007/2008 dozėje yra ne daugiau kaip 1µg ovalbumino (kiaušinio baltymo).

  3. KAIP VARTOTI INFLUVAC 2007/2008

  influvac 2007/2008 prieš vartojimą reikia palaikyti tol, kol preparato ir kambario temperatūra susilygina. Preparatą prieš vartojimą reikia papurtyti.

  Nuo adatos reikia nuimti apsauginį dangtelį, švirkštą laikyti vertikalioje padėtyje adatos smaigaliu į viršų ir lėtai spaudžiant stūmoklį iš švirkšto pašalinti orą.

  Jei iš švirkšto reikia suleisti 0,25 ml, stūmoklį priekiniu paviršiumi reikia tiksliai pristumti prie įvorės (atsikišusio polipropileno žiedo) krašto. Tokiu atveju švirkšte lieka tinkamas vartojimui vakcinos likutis.

  Skiepų dozę reikia suleisti į raumenis arba giliai po oda.

  Skiepų dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 3 metų (36 mėn.) vaikams yra 0,5 ml. Vaikams nuo 6 mėnesių iki 35 mėnesių klinikinio stebėjimo duomenys nepakankami. Tokio amžiaus pacientams reikėtų vartoti 0,25 ml ar 0,5 ml dozę. Anksčiau neskiepytiems vaikams ne anksčiau kaip po 4 savaičių patariama suleisti antrąją skiepų dozę.

  Pavartojus per didelę influvac 2007/2008 dozę Mažai tikėtina, kad perdozavimas galėtų sukelti kokį nors nepageidaujamą poveikį.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  influvac 2007/2008, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Trivalentės inaktyvuotų gripo virusų vakcinos saugumas nustatytas atviro, nekontroliuojamo klinikinio tyrimo, kuris būtinas kasmetiniam vakcinos atnaujinimui, metu. Tyrime dalyvavo ne mažiau kaip penkiasdešimt 18 – 60 metų ir ne mažiau kaip penkiasdešimt 61 metų arba vyresnių pacientų. Saugumas vertintas po skiepijimo 3 dienas.

  Pastebėtas nepageidaujamas poveikis išvardytas pagal toliau pateiktą dažnumą.

  Nepageidaujami reiškiniai, pastebėti klinikinio tyrimo metu: Dažni (≥1/100, <1/10). Lokali reakcija. Paraudimas, patinimas, skausmas, dėminė kraujosruva, sukietėjimas. Sisteminė reakcija. Karščiavimas, bendrasis negalavimas, drebulys, nuovargis, prakaitavimas, galvos, raumenų, sąnarių skausmas. Šie simptomai paprastai per 1 – 2 dienas išnyksta be jokio gydymo.

  Papildomi nepageidaujami reiškiniai, pastebėti po to, kai vaistas pateko į rinką.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: laikina trombocitopenija, laikina limfadenopatija

  Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos, dėl kurių retai gali ištikti šokas, angioedema

  Nervų sistemos sutrikimas: Neuralgija, parestezija, traukulių priepuolis, neurologiniai sutrikimai, kaip encefalomielitas, neuritas ir Guillain Barre sindromas

  Kraujagysliniai sutrikimai: Kraujagyslių uždegimas susijęs su laikinu inkstų pažeidimu labai retais atvejais Odos ir poodinių audinių sutrikimai: Bendrinė odos reakcija, įskaitant niežėjimą, dilgėlinę ar nespecifinį išbėrimą

   

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. INFLUVAC 2007/2008 LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti šaldytuve (2 C – 8 C). Negalima užšaldyti. Laikyti, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!