• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Indatens Indatens Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA INDATENS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Indatens yra medikamentas nuo didelio kraujospūdžio ligos (pirminės hipertenzijos). Jo galima vartoti tik gydytojo skyrimu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT INDATENS

  Indatens vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sulfamidams, indapamidui, arba bet kuriai pagalbinei Indatens medžiagai; jeigu yra sunkus inkstų arba kepenų veiklos nepakankamumas; jeigu yra hepatinė encefalopatija; kraujyje labai sumažėjęs kalio kiekis (hipokalemija)..

  Specialių atsargumo priemonių reikia: būtina pastoviai kontroliuoti elektrolitų (kalio, natrio, kalcio) bei šlapimo rūgšties koncentraciją kraujyje. Tai ypatingai svarbu tiems pacientams, kurie turi polinkį į elektrolitų pusiausvyros sutrikimą ar yra jautrūs hipokalemijai (vyresnio amžiaus, sergantiems širdies ligomis ar kepenų ciroze, taip pat pacientams gydomiems keliais vaistais) Jei pacientas serga podagra, cukriniu diabetu arba jei jo inkstų veikla sutrikusi, būtina informuoti gydytoją. Prieš pradėdami vartoti Indatens informuokite gydytoją arba vaistininką, jeigu sergate kitomis ligomis, jeigu esate alergiškas vaistams.

  Ligoniams, sergantiems hiperaldosteronizmu, būtinas atsargumas, kadangi galima hipokalemija.

  Ligoniams, sergantiems porfirija, būtinas atsargumas, kadangi galimos porfirijos krizės.

  Sportininkai turi atkreipti dėmesį, kad dėl veikiosios vaistinio preparato medžiagos, gali būti teigiamas dopingo testas. Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Atsargumas reikalingas, jei kartu su medikamentu vartojama kitokių vaistų, pvz., rusmenės preparatų, t.y., širdies glikozidų, vaistų, skatinančių šlapimo išsiskyrimą, medikamentų nuo aukšto kraujospūdžio ligos, ličio preparatų, antiaritminių preparatų, NVPNU, salicilatų, kortikosteroidų, tetrakosaktido, baklofeno, medikamentų nuo depresijos, karbamazepino, antipsichozinių vaistų, amfotericino B, vidurių laisvinamųjų vaistų, moksizilito, AKF inhibitorių, metformino, kontrastą sukurančių preparatų, kuriuose yra jodo, kalcio druskų, ciklosporino, cisplastino, hormonų preparatų, teofilino, vitamino D bei vaistų nuo diabeto.

  Indatens vartojimas su maistu ir gėrimais Indatens galima gerti valgio metu arba nevalgius. Vaisto vartojant kartu su alkoholiu stiprėja hipotensinis poveikis.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiom moterims bei žindyvėms Indatens kapsulių vartoti nepatariama. Jei esate nėščia, planuojate pastoti arba krūtimi maitinate kūdikį, informuokite gydytoją.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl individualios reakcijos į vaistą, kai kuriems pacientams gali per daug sumažėti kraujospūdis, todėl gali sutrikti gebėjimas vairuoti bei valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Indatens medžiagas Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

  3. KAIP VARTOTI INDATENS

  Indatens visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems žmonėms paros dozė yra viena kapsulė. Ją geriausiai gerti iš ryto, užsigeriant stikline vandens. Medikamentą galima gerti nevalgius arba pusryčiaujant. Savo nuožiūra keisti nurodytą dozavimą negalima. Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Indatens dozę Perdozavus vaisto, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Reikia sukelti vėmimą arba išplauti skrandį. Gydymas yra simptominis (vandens ir elektrolitų kiekio organizme normalizavimas).

  Pamiršus pavartoti Indatens Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Indatens, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kai kuriems pacientams gali pasireikšti toks šalutinis poveikis:

  Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000): galvos skausmas, svaigulys, astenija, parestezija, pykinimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas; ligoniams, sergantiems kepenų nepakankamumu, galima hepatinė encefalopatija; gali pasunkėti ūminė sisteminė raudonoji vilkligė, impotencija, alerginiai-toksiniai pakitimai odoje, jautrumas šviesai bei grįžtamoji ūminė myopia. Labai reti (<1/10 000): kasos uždegimas, kepenų funkcijos sutrikimas, kraujo gamybos sutrikimas: pasireiškia trombocitopenija, leukopenija, agranulocitozė, anemija.

  Laboratorinių tyrimų pasikeitimai: kalio kiekio sumažėjimas; natrio kiekio sumažėjimas (anoreksija, žarnos opa, raumenų spazmai, liūdnumas) su hipovolemija, pasireiškianti dehidratacija bei hipotenzija; karbamido ir gliukozės kiekio kraujo serume padidėjimas; hiperkalcemija (simptomai: raumenų silpnumas, šleikštulys, viduriavimas, širdies ritmo sutrikimas).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI INDATENS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Indatens vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Indatens sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra: vienoje kapsulėje yra 2,5 mg indapamido hemihidrato. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas, želatina, titano dioksidas E 171, raudonasis geležies oksidas E 172, geltonasis geležies oksidas E 172, juodasis geležies oksidas E 172.

  Indatens išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kieta matinė šviesiai ruda kapsulė. Kartono dėžutėje yra 30 kapsulių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!