• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Imodium Plus Imodium Plus Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA IMODIUM PLUS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Imodium Plus stabdo viduriavimą, slopina su juo susijusius simptomus.

  Dėl Imodium Plus poveikio viduriavimo metu suretėja tuštinimasis, o išmatos tampa kietesnės. Vaistu galima gydyti staigiai prasidėjusį (ūminį) viduriavimą. Be to, jis slopina simptomus, atsiradusius dėl dujų susikaupimo žarnyne, įskaitant nemalonų pojūtį pilve, jo pūtimą ir dieglius.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IMODIUM PLUS

  Imodium Plus tabletėmis negalima gydyti mažesnių nei 12 metų vaikų.

  Imodium Plus vartoti draudžiama: pacientams, kurių išmatose yra kraujo arba kurių didelė temperatūra; ligoniams, sergantiems storosios žarnos uždegimu (pvz., opiniu kolitu, antibiotikų sukeltu pseudomembraniniu kolitu); ligoniams, kuriems gydytojas dėl kitos ligos yra rekomendavęs nevartoti vaistų, lėtinančių maisto slinkimą žarnyne, pvz., kurių užkietėję viduriai arba išsipūtęs pilvas. jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Imodium Plus medžiagai.

  Jeigu dėl vaisto vartojimo kyla klausimų, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Viduriuojantis žmogus gali netekti daug skysčių, todėl jų būtina gerti daug daugiau. Vaistinėse galima įsigyti specialių miltelių, kuriuose yra cukraus ir druskų. Jeigu geriamas jų vandeninis tirpalas, organizmas gauna ne tik skysčių, bet ir druskų, kurių netenkama viduriuojant.

  Nors Imodium Plus tabletės viduriavimą sustabdo, tačiau jo priežasties nepašalina, todėl, jei įmanoma, ją būtina šalinti kitu būdu.

  Jeigu viduriavimas ūminis, Imodium Plus jį paprastai sustabdo per 48 valandas. Jeigu per šį laikotarpį vaistas poveikio nesukelia, jo vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  Jeigu Jūs sergate AIDS ir vartojate Imodium Plus nuo viduriavimo – pajutus pilvo tinimą ar pūtimą reikia iš karto nutraukti Imodium Plus vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

  Kepenų funkcijos nepakankamumas

  Ligoniams, sergantiems kepenų ligomis, prieš Imodium Plus vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gydymo metu gali būti reikalinga gydytojo priežiūra.

  Kitų vaistų vartojimas

  Vartojant medikamentų, lėtinančių skrandžio ir žarnų motoriką, reikia pasakyti gydytojui, kadangi jie gali per daug sustiprinti Imodium Plus tablečių poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėščioms arba manančioms, kad yra pastojusios, moterims prieš šio vaisto vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kad jis pasakytų, ar juo gydytis galima. Kūdikį žindančioms moterims Imodium Plus tablečių vartoti nerekomenduojama, kadangi šiek tiek veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Viduriuojant gali atsirasti nuovargis, galvos svaigimas arba mieguistumas. Dėl to yra patariama atsargiai vairuoti arba valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Imodium Plus medžiagas

  Imodium Plus sudėtyje yra cukraus. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI IMODIUM PLUS

  Imodium Plus visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Imodium Plus tiekiamas kramtomosiomis tabletėmis. Vaisto galima vartoti bet kuriuo paros metu.

  Vyresniems nei 12 metų žmonėms

  Pradžioje reikia iš karto išgerti 2 tabletes, po to gerti po 1 tabletę po kiekvieno tuštinimosi. Jeigu išmatos tampa suformuotos ar kietos arba 24 valandų laikotarpiu nesituštinama, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

  Daugiau negu 4 tablečių per parą gerti negalima.

  Mažesniems nei 12 metų vaikams šio medikamento vartoti nerekomenduojama.

  Jeigu dėl vaisto vartojimo kyla neaiškumų, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  Pavartojus per didelę Imodium Plus dozę

  Išgėrus per daug Imodium Plus tablečių, reikia kviesti gydytoją, ypač tuo atveju, jeigu stingsta raumenys, atsiranda nekoordinuotų judesių ar mieguistumas, pasunkėja šlapinimasis ar susilpnėja kvėpavimas. Vaikams didelių vaisto dozių poveikis yra stipresnis negu suaugusiems žmonėms. Jeigu vaikas išgeria per didelę dozę arba jam atsiranda minėtų simptomų, gydytoją būtina kviesti nedelsiant.

  Informacija gydytojui

  Perdozavimo gydymas

  Injekuoti naloksono. Jei būtina, po 1-3 val. naloksono reikia leisti pakartotinai. Ligonį stebėti mažiausiai 48 val.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Imodium Plus, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Paprastai Imodium Plus tabletės toleruojamas gerai. Vartojamas taip, kaip rekomenduojama, vaistas sukelia tik keletą nepageidaujamo poveikio simptomų. Galimas iškreiptas skonio pojūtis, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ir šlapinimosi pasunkėjimas. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vaisto vartojimą reikia nutraukti, o jei jis stiprus  kreiptis į gydytoją. Padidėjusio organizmo jautrumo Imodium Plus tabletėms reakcija (pvz., odos išbėrimas, niežulys, dusulys, veido patinimas) pasireiškia retai. Jeigu ji atsiranda, reikia kreiptis į gydytoją. Galimi ir kitokie simptomai (pvz., pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, nuovargis, galvos svaigimas, mieguistumas, burnos džiūvimas ir dujų susikaupimas), tačiau jie gali pasireikšti ir dėl viduriavimo. Gali labai išsipūsti pilvas arba sustoti žarnų veikla, tačiau toks poveikis yra labai retas ir paprastai pasireiškia tiems žmonėms, kurie nesilaiko dozavimo instrukcijos. Jeigu toks poveikis atsiranda, vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI IMODIUM PLUS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Medikamento tinkamumo laikas ribotas. Ant pakuotės po “Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Imodium Plus sudėtyje yra

  Veikliosios medžiagos yra loperamidas ir simetikonas. Kiekvienoje tabletėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido ir 125 mg simetikono. Pagalbinės medžiagos yra saldumynų cukrus, mikrokristalinė celiuliozė, polimetakrilatas, celiuliozės acetatas, sorbitolis, dekstratai, mėtinė vanilė, sacharino natrio druska, stearino rūgštis ir kalcio fosfatas.

  Kaip atrodo Imodium Plus

  Preparatas tiekiamas tabletėmis. Jos yra baltos, apvalios, plokščios, vienoje pusėje įspaustas užrašas “IMO”.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!