• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Imodium lingual Imodium lingual Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA IMODIUM LINGUAL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Imodium lingual yra vaistas nuo viduriavimo. Dėl jo poveikio suretėja tuštinimasis, o išmatos tampa kietesnės. Vaistu galima gydyti ūminį arba lėtinį viduriavimą. Preparatas taip pat tinka ligoniams, kurie viduriuoja dėl to, kad jiems buvo pašalinta dalis žarnos.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IMODIUM LINGUAL

  Imodium lingual negalima gydyti jaunesnių nei 6 metų vaikų.

  Imodium lingual negalima vartoti: - pacientams, kurių išmatose yra kraujo arba kurių didelė temperatūra; ligoniams, sergantiems storosios žarnos uždegimu (pvz., opiniu kolitu, antibiotikų sukeltu pseudomembraniniu kolitu); ligoniams, kuriems gydytojas dėl kitos ligos yra rekomendavęs nevartoti vaistų, lėtinančių maisto slinkimą žarnyne, pvz., kurių užkietėję viduriai arba išsipūtęs pilvas. jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Imodium lingual medžiagai.

  Jeigu dėl vaisto vartojimo kyla klausimų, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Nors Imodium lingual stabdo viduriavimą, tačiau jo priežasties vaistas nepašalina, todėl, jei įmanoma, ją reikia šalinti kitu būdu.

  Viduriuojantis žmogus netenka daug skysčių, todėl jam reikia gerti jų daug. Tai ypač svarbu vaikams. Vaistinėse galima įsigyti specialių miltelių, kuriuose yra cukraus ir druskų. Jeigu geriamas jų vandeninis tirpalas, organizmas gauna ne tik skysčių, bet ir druskų, kurių netenkama viduriuojant. Tokie tirpalai ypač tinka vaikams.

  Jeigu viduriavimas ūminis, Imodium lingual terapinį poveikį paprastai sukelia per 48 valandas. Jeigu per šį laikotarpį vaistas viduriavimo nesustabdo, jo vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

  Jeigu Jūs sergate AIDS ir vartojate Imodium lingual nuo viduriavimo – pajutus pilvo tinimą ar pūtimą reikia iš karto nutraukti Imodium lingual vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

  Kepenų funkcijos nepakankamumas

  Ligoniams, sergantiems kepenų ligomis, prieš Imodium lingual vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gydymo metu gali būti reikalinga gydytojo priežiūra.

  Kitų vaistų vartojimas

  Vartojant medikamentų, lėtinančių skrandžio ir žarnų motoriką (pvz., anticholinerginių preparatų), reikia apie tai pasakyti gydytojui, kadangi jie gali per daug sustiprinti Imodium lingual poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėščioms arba manančioms, kad yra pastojusios, moterims prieš šio vaisto vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kad jis pasakytų, ar juo gydytis galima. Kūdikį žindančioms moterims vartoti Imodium lingual nerekomenduojama, kadangi šiek tiek veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Viduriuojant gali atsirasti nuovargis, galvos svaigimas arba mieguistumas. Dėl to yra patariama atsargiai vairuoti arba valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Imodium lingual medžiagas

  Imodium lingual sudėtyje yra aspartamo - medžiagos, iš kurios susidaro fenilalaninas. Dėl to šis vaistas gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

  3. KAIP VARTOTI IMODIUM LINGUAL

  Imodium lingual visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kokią dozę vartoti, priklauso nuo ligonio amžiaus ir viduriavimo sunkumo. Imodium lingual yra greitai tirpstančios tabletės, dedamos ant liežuvio. Kadangi padėtos ant liežuvio jos greitai suyra, todėl galima nuryti neužsigeriant skysčiu. Vaisto galima vartoti bet kuriuo paros metu.

  Norint iš lizdinės plokštelės išimti tabletes reikia:

   

   

  suimti folijos kraštelį; pilnai nuplėšti foliją nuo tabletės;; tabletę išstumti iš lizdinės plokštelės ir paimti.

  Per foliją iš lizdinės plokštelės greitai tirpstančių tablečių stumti negalima, kadangi jos yra trapios ir gali suirti

  Suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus

  Ūminio viduriavimo atveju pradžioje reikia iš karto nuryti 2 greitai tirpstančias Imodium lingual tabletes, po to gerti po vieną po kiekvieno tuštinimosi. Jeigu išmatos tampa suformuotos arba kietos arba 24 valandų laikotarpiu nesituštinama, vaisto vartojimą reikia nutraukti. Kaip vaisto dozuoti lėtinio viduriavimo atveju, nurodo gydytojas.

  Daugiau negu 8 tabletes per parą gerti negalima!

  Vyresniems nei 5 metų vaikams

  Ūminio viduriavimo atveju pradžioje rekomenduojama nuryti 1 tabletę, po to gerti po vieną po kiekvieno tuštinimosi. Vaisto vartojimą reikia nutraukti, kai išmatos tampa suformuotos ar kietos arba vaikas nesituština 24 val. Kaip vaisto vartoti lėtinio viduriavimo atveju, nurodo gydytojas.

  Didesnės negu rekomenduojama, atsižvelgiant į kūno svorį, paros dozės vartoti negalima (žr. lentelę).

  Vaiko svoris kilogramais Didžiausias Imodium lingual tablečių kiekis per parą nuo 14 iki 20 Ne daugiau kaip 2 nuo 20 iki 27 Ne daugiau kaip 3 nuo 27 iki 34 Ne daugiau kaip 4 nuo 34 iki 40 Ne daugiau kaip 5 nuo 40 iki 47 Ne daugiau kaip 6 nuo 47 iki 54 Ne daugiau kaip 7 54 ir daugiau Ne daugiau kaip 8

  Jeigu dėl vaisto dozės abejojama, reikia pasiklausti gydytojo arba vaistininko.

  Pavartojus per didelę Imodium lingual dozę

  Išgėrus per daug Imodium lingual, reikia kviesti gydytoją, ypač jeigu stingsta raumenys, atsiranda nekoordinuotų judesių ar mieguistumas, pasunkėja šlapinimasis ar susilpnėja kvėpavimas. Vaikams didelių vaisto dozių poveikis yra stipresnis negu suaugusiems žmonėms. Jeigu jie išgeria per didelę dozę arba jiems atsiranda minėtų simptomų, gydytoją reikia kviesti nedelsiant.

  Informacija gydytojui

  Perdozavimo gydymas Injekuoti naloksono. Jei būtina, po 1-3 val. naloksono reikia leisti pakartotinai. Ligonį būtina stebėti mažiausiai 48 val.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Imodium lingual, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Paprastai Imodium lingual toleruojamas gerai. Vartojamas taip, kaip rekomenduojama, vaistas sukelia tik keletą nepageidaujamo poveikio simptomų. Tabletę padėjus ant liežuvio gali būti juntamas deginimo ar dūrimo pojūtis, tačiau toks poveikis greitai praeina. Gali pasireikšti vidurių užkietėjimas, išsipūsti pilvas, pasunkėti šlapinimasis. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vaisto vartojimą reikia nutraukti, o jei jis stipriai išreikštas  kreiptis į gydytoją. Padidėjusio organizmo jautrumo Imodium lingual reakcija (odos išbėrimas, niežulys, dusulys, veido patinimas) yra reta. Jeigu ji pasireiškia, reikia kreiptis į gydytoją. Kartais gali atsirasti simptomų (pvz., nemalonus pojūtis pilve arba jo skausmas, pykinimas, vėmimas, nuovargis, galvos svaigimas, mieguistumas, burnos džiūvimas, meteorizmas), kurie galimi ir dėl viduriavimo.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI IMODIUM LINGUAL

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Medikamento tinkamumo laikas ribotas. Ant pakuotės, po santrumpos “Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui praėjus, vaisto vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Imodium lingual sudėtyje yra

  Veiklioji medžiaga yra loperamidas. Vienoje geriamojo liofilizato tabletėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido. Pagalbinės medžiagos yra želatina, manitolis, aspartamas, mėtų kvapo medžiagos ir natrio hidrokarbonatas.

  Kaip atrodo Imodium lingual

  Imodium lingual atrodo kaip baltos ar beveik baltos spalvos, apvalios, šaltyje išdžiovintos tabletės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!