• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • IMIGRAN IMIGRAN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA IMIGRAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Manoma, kad migreninis galvos skausmas atsiranda dėl galvos smegenų dangalų edemos ir kraujagyslių išsiplėtimo. IMIGRAN migreną lengvina, sutraukdamas kraujagysles ir veikdamas jas įnervuojančius nervus.

  Šį vaistą skiria gydytojas, atsižvelgęs į ligonio būklę. Juo gydoma migrena.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IMIGRAN

  IMIGRAN vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sumatriptanui arba bet kuriai pagalbinei IMIGRAN medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jus kankina galvos skausmas, kuris skiriasi nuo įprastinio migreninio skausmo; jeigu yra alergija sulfamidams (jeigu žmogus alergiškas antimikrobiniams preparatams, tačiau nežino, ar jie priklauso sulfamidams, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką); jeigu buvo širdies priepuolių, sergama krūtinės angina; kai yra širdies ligos rizika (pvz., vyresniems nei 40 metų vyrams, diabetikams, rūkaliams, moterims menopauzės laikotarpiu, žmonėms, kurių antsvoris ar cholesterolio kiekis kraujyje yra padidėjęs); jeigu sergate kepenų liga arba epilepsija, buvo traukulių priepuolių; jeigu esate nėščia, planuojate pastoti arba žindote kūdikį; jeigu esate jaunesnis nei 18 metų arba vyresnis nei 65 metų; jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra ergotamino arba dihidroergatomino; jeigu vartojate antidepresantus, ypač monoaminooksidazės inhibitorius.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima, nes ir dėl migrenos, ir dėl IMIGRAN poveikio gali atsirasti mieguistumas.

  3. KAIP VARTOTI IMIGRAN

  IMIGRAN visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  IMIGRAN purškiamas tuoj pat, kai tik atsiranda pirmųjų migrenos priepuolio simptomų, nors vaistas yra veiksmingas, įpurkštas bet kurios priepuolio fazės metu.

  Jeigu pirma dozė poveikio nesukelia, antrą dozę to paties priepuolio metu purkšti draudžiama. Ją galima vartoti tik kito priepuolio metu.

  Jeigu pirma dozė poveikį sukelia, tačiau ligos simptomai atsinaujina, galima purkšti antrą dozę, tačiau ne anksčiau, kaip praėjus 2 valandoms po pirmosios. Daugiau kaip dviejų dozių 24 valandų laikotarpiu vartoti draudžiama.

  Kitokių IMIGRAN preparatų kartu su nosies purškalu priepuolio metu vartoti negalima. Prireikus galima gerti skausmą malšinančių vaistų, kurių sudėtyje nėra ergotamino arba dihidroergotamino. Po IMIGRAN pavartojimo pastarųjų dviejų preparatų draudžiama vartoti 6 valandas, o po ergotamino arba dihidroergotamino pavartojimo IMIGRAN draudžiama purkšti 24 valandas.

  IMIGRAN nosies purškalo atsitiktinai patenka į akis, būtina jas praplauti dideliu kiekiu vandens. Jeigu juntamas akių dirginimas, reikia kreiptis į gydytoją.

  Iš lizdinės pakuotės purkštuvo neišimkite tol, kol nepasiruošta vaisto purkšti. Kad purkštuvas būtų švarus ir nepaliestas, kiekvienas jų supakuotas į lizdines pakuotes. Jeigu purkštuvas nešiojamas išimtas iš pakuotės arba pažeidžiate jo pakuotę, jis gali tinkamai neveikti.

  Purkštuvą laikykite gamintojo pakuotėje. Kad purkštuvą būtų galima apsaugoti nuo šviesos ir sugadinimo, laikykite jį pakuotėje. Jei reikia, vieną purkštuvą nešiokitės su savimi, tačiau jis turi būti sandarioje lizdinėje plokštėje.

  Pakuotės lapelį laikykite saugioje vietoje.Lapelyje pateikta svarbi informacija apie IMIGRAN nosies purškalą ir nurodyta, kaip jis vartojamas. Kad prireikus būtų galima lapelį perskaityti, jį laikykite gamintojo pakuotėje su purkštuvu.

  Sudedamosios purkštuvo dalys

  Antgalis: purkštuvo detalė, kuri kišama į nosies landą. Vaistas purškiamas pro mažytę jo viršūnės skylutę. Laikiklis: tai detalė, kuri naudojantis purkštuvu suimama pirštais. Mėlynasis stūmoklis: jį paspaudus, visas vaisto kiekis iš karto išpurškiamas į nosies landą. Stūmoklis suveikia tik kartą, todėl jo negalima spausti tol, kol purkštuvo antgalis neįkištas į nosies landą, kadangi vaistas gali būti išeikvotas.

  VAISTO PURŠKIMAS

   Iš lizdinės pakuotės purkštuvą reikia išimti prieš pat vaisto purškimą.

   Pirmiausia patogiai atsistokite. Jei yra kur, galite atsisėsti.  Išsišnypškite nosį, jei ji užsikimšusi arba sloguojate.

   

   Išimkite purkštuvą iš lizdinės pakuotės.  Jį atsargiai suimkite.  Mėlynojo stūmoklio dar nespauskite.

   

  Vieną nosies landą (nesvarbu kurią) iš šono tvirtai užspauskite pirštu. Ramiai iškvėpkite pro burną

   

  Purkštuvo antgalį įkiškite į kitą nosies landą tiek, kad būtų patogu (apie 1 cm). Galvą laikykite vertikaliai ir užsičiaupkite. Ramiai pradėję įkvėpti pro nosį, nykščiu stipriai paspauskite purkštuvo stūmoklį. Purkškite ir toliau kvėpkite. Galite išgirsti, kaip stūmoklis trakšteli, ir pajusti, kad jis atsiremia į tvirtą paviršių

   10–20 sekundžių galvą laikykite vertikaliai. Įkvėpkite pro nosį, iškvėpkite pro burną, kad vaisto ilgiau išliktų nosyje.

   Galite ištraukti purkštuvo antgalį ir atitraukti pirštą, kuriuo buvo užspausta nosies landa.

  Po vaisto įpurškimo nosies landa gali sudrėkti, gali šiek tiek būti juntamas vaisto skonis, tačiau tai yra normalu ir laikina. Po vieno stūmoklio paspaudimo purkštuvas būna tuščias. Jį reikia sunaikinti, laikantis saugos ir higienos reikalavimų.

  Pavartojus per didelę IMIGRAN dozę

  Svarbu vartoti rekomenduojamą IMIGRAN dozę. Jeigu dozė viršijama, reikia kreiptis į gydytoją arba skubios medicinos pagalbos skyrių.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  IMIGRAN, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dauguma ligonių IMIGRAN toleruoja gerai, tačiau gali justi savitą jo skonį. Galima alerginė reakcija. Jeigu po IMIGRAN pavartojimo atsiranda toliau išvardytų simptomų, kitos dozės purkšti negalima ir būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Švokščiantis alsavimas, krūtinės skausmas arba spaudimas. Akių vokų, veido, lūpų, burnos arba liežuvio patinimas. Kauburiuotas odos išbėrimas arba dilgėlinė.

  Kai kuriems ligoniams po IMIGRAN pavartojimo gali laikinai parausti veidas, atsirasti bet kurios kūno dalies, įskaitant krūtinę ir gerklę, skausmas, dilgčiojimas, karštis, sunkumas ar spaudimas. Šie simptomai gali būti stiprūs, tačiau dažniausiai jie greit praeina. Jeigu simptomai stiprūs ir nepraeina, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tokiu atveju be jo leidimo pakartotinai IMIGRAN nosies purškalo vartoti negalima, kadangi tik gydytojas gali nustatyti, ar galima šiuo vaistu gydytis toliau. Jei prasideda traukuliai ar mėšlungis, apie tai reikia informuoti gydytoją.

  Jeigu atsiranda kuri nors iš toliau išvardytų būklių, vaisto vartojimo nutraukti nereikia, tačiau kito apsilankymo metu būtina apie tai informuoti gydytoją. Nuovargis arba mieguistumas. Galvos svaigimas arba apsvaigimas. Širdies palpitacija, pulso sulėtėjimas arba pagreitėjimas. Silpnumas, bendrojo pobūdžio negalavimas. Vėmimas. Gerklės dirginimas arba deginimas. Kraujavimas iš nosies.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI IMIGRAN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, IMIGRAN vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  IMIGRAN sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra sumatriptanas. Viename purkštuve jo yra 20 mg vandeninio tirpalo pavidalu. Pagalbinės medžiagos yra kalio dihidrofosfatas, bevandenis natrio hidrofosfatas, sulfato rūgštis, natrio hidroksidas, išgrynintas vanduo.

  IMIGRAN išvaizda ir kiekis pakuotėje

  IMIGRAN 20 mg/0,1ml nosies purškalas, tirpalas tiekiamas vienadoziais purkštuvais. Kiekvienas jų yra sandarioje lizdinėje pakuotėje. Lizdinės pakuotės sudėtos į dėžutes. Purkštuve yra viena vaisto dozė.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!