• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Imidin N Imidin N Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA IMIDIN N IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Imidin N nosies purškalas vartojamas nosies gleivinės paburkimui mažinti, sergant sloga. Imidin N nosies purškalą galima vartoti suaugusiesiems ir mokyklinio amžiaus vaikams.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IMIDIN N

  Imidin N draudžiama vartoti, jei: padidėjęs jautrumas bet kuriai preparate esančiai medžiagai; sergama sausuoju nosies gleivinės uždegimu (Rhinitis sicca); pacientas jaunesnis negu 6 metų. - operaciniu būdu buvo pašalinta kankorėžinė liauka arba atliktos kitos galvos smegenų dangalą atveriančios operacijos Imidin N sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido, todėl žmonėms, kurių jautrumas šiam konservantui yra padidėjęs, Imidin N vartoti draudžiama.

  Specialios atsargumo priemonės vartojant Imidin N Ilgai vartojant nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų gali atsirasti nuolatinis paburkimas ir galiausiai atrofuotis nosies gleivinė. Pacientai, sergantys glaukoma, ypač uždaro kampo, prieš pradėdami vartoti vaistų nuo slogos, kurių sudėtyje yra ksilometazolino, turi pasikonsultuoti su gydytoju. Toliau nurodyta, kokiais atvejais Imidin N nosies purškalą reikia vartoti tik labai atsargiai. Prieš vartojant vaisto patariama pasikonsultuoti su gydytoju. Imidin N nosies purškalą galima vartoti tik rūpestingai apsvarsčius naudos ir pavojaus santykį, jei: - Jūs vartojate monoaminooksidazės inhibitorių (MAO inhibitorių) ir/ar kitų vaistų, kurie gali didinti kraujospūdį; - yra padidėjęs akispūdis, ypač sergant uždaro kampo glaukoma; - Jūs sergate sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga, pvz., išemine širdies liga, hipertenzija; - yra feochromocitoma (antinksčių auglys); - sutrikusi medžiagų apykaita, pvz., yra padidėjusi skydliaukės veikla, cukrinis diabetas, prostatos padidėjimas, medžiagų apykaitos sutrikimo liga porfirija.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš pradedant vartoti bet kokių vaistų kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kadangi nepakanka duomenų, įrodančių Imidin N nosies purškalo saugų poveikį nėštumo ir žindymo laikotarpyje, todėl Imidin N nosies purškalą vartoti nerekomenduojama. Vaistas gali sutrikdyti negimusio vaiko kraujotaką arba sumažinti pieno gamybą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant vaisto kaip nurodyta jokių trukdymų vairavimui ir mechanizmų valdymui nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Imidin N medžiagas Imidin N sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido, todėl žmonėms, kurių jautrumas šiam konservantui yra padidėjęs, Imidin N vartoti draudžiama.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Medikamento vartojant kartu su kai kuriais nutaiką gerinančiais preparatais (tranilcipromino grupės monoaminooksidazės inbitoriais arba tricikliais antidepresantais) bei kraujospūdį keliančiais vaistiniais preparatais, dėl šių medžiagų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali padidėti kraujospūdis. Įsidėmėkite, kad ši sąveika galima ir vaisto vartojant trumpai.

  3. KAIP VARTOTI IMIDIN N

  Imidin N visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Laikykitės nurodytų dozių ir vartojimo laiko! Suaugusiems žmonėms ir mokyklinio amžiaus vaikams reikia purkšti į kiekvieną nosies landą ne dažniau kaip 3 kartus per parą po vieną įpurškimą. Dozavimas priklauso nuo Jūsų jautrumo vaistui bei vaisto sukelto nosies praeinamumo pagerėjimo. NUORODA: Prieš pradedant vartoti vaisto, laikant buteliuką purkštuku į viršų, reikia keletą kartų paspausti purkštuką, kol atsiras smulkaus rūko debesėlis. Imidin N nosies purškalą galima vartoti ne ilgiau kaip 7 dienas nebent gydytojas paskyrė ilgiau. Kartotinai vartoti galima tik po ilgesnės (kelių dienų) pertraukos. Kiek laiko galima vartoti vaikams, klauskite gydytojo. Pacientai, sergantys lėtine sloga, dėl nosies gleivinės atrofijos pavojaus vartoti šio vaisto gali tik stebimi gydytojo. Jeigu manote, kad Imidin N nosies purškalas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Imidin N dozę informuokite apie tai nedelsiant savo gydytoją. Perdozavus arba netyčia pavartojus per didelę dozę vaiso galimi apsinuodijimai. Esant apsinuodijimams privaloma nedelsiant informuoti apie tai gydytoją, pacientą privaloma stebėti ir gydyti ligoninėje.

  Pamiršus pavartoti Imidin N Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Imidin N, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Labai dažnai: daugiau nei 1 iš 10 gydytų šia vaistine priemone Dažnai: mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 gydytų šia vaistine priemone Kartais: mažiau nei 1 iš 100, bet daugiau nei 1 iš 1000 gydytų šia vaistine priemone Labai retai: mažiau nei 1 iš 1000, bet daugiau nei 1 iš 10000 gydytų šia vaistine priemone, arba nežinomi

  Galimi šalutiniai požymiai:

  Nervų sistemai: Labai retai: neramumas, nemiga, nuovargis, (mieguistumas, apsnūdimas), galvos skausmai, haliucinacijos (dažniausiai pas vaikus).

  Širdies kraujotakos sistemai: Retai: širdies plakimas, paūmėjusi širdies veikla (tachikardija), kraujo spaudimo padidėjimas,

  Labai retai: širdies ritmo sutrikimai

  Kvėpavimo takams: Dažnai: nosies gleivinės degimas ir sausumas, čiaudulys Kartais: pasibaigus vaistų poveikiui „užsikimšusios nosies“ jausmas, kraujavimas iš nosies Raumenų ir griaučių sistemai: Labai retai: traukuliai (ypač vaikams).

  Imuninei sistemai: Kartais: padidėjusio jautrumo reakcijos (odos ir gleivinės išbėrimas).

  Informuokite prašom gydytoją arba vaistininką, jeigu vienas iš minėtų šalutinių požymių Jums stipriai pasireiškė arba Jūs pastebėjote kitus šalutinius poveikius, kurie nėra paminėti šiame pakuotės lapelyje.

  5. KAIP LAIKYTI IMIDIN N

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Pirmą kartą atidarius buteliuką, preparato tinkamumo laikas – 6 mėnesiai.

  Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Imidin N vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Imidin N sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. 1 ml tirpalo yra 1 mg ksilometazolino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, citrinų rūgšties monohidratas, natrio citrato, glicerolis, išgrynintas vanduo.

  Imidin N išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Imidin N 1 mg/ml nosies purškalas yra skaidrus ir bespalvis tirpalas. Preparatas tiekiamas buteliukais, kiekviename jų yra 10 ml tirpalo.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!