• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Illument Illument Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ILLUMENT IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Illument skausmą malšinantis vaistas, priklausantis vaistų nuo migrenos grupei. Veiklioji Illument medžiaga sumatriptanas yra 5HT1 receptorių agonistas.

  Migreninis skausmas kyla išsiplėtus kraujagyslėms. Illument susiaurina jas, dėl to sumažėja migreninis galvos skausmas.

  Illument gydomas migrenos priepuolis, pasireiškiantis su aura arba be jos (tai perspėjamieji pojūčiai, kurie paprastai reiškiasi regos sutrikimais, pavyzdžiui, matomi šviesos blykstelėjimai, zigzago pavidalo linijos, žvaigždės ar bangos).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ILLUMENT

  Illument vartoti draudžiama: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sumatriptanui arba bet kuriai pagalbinei Illument medžiagai; jeigu esate patyręs širdies priepuolį; jeigu sergate kokia nors širdies liga; jeigu pasireiškia simptomų, kurie gali rodyti esant širdies ligą, pavyzdžiui, trumpalaikis krūtinės skausmas ar spaudimo krūtinėje pojūtis; jeigu esate patyręs insultą ar laikinąjį smegenų išemijos priepuolį (PSIP, lengvas insultas, kuris trunka trumpiau nei 24 valandas); jeigu yra kojų kraujotakos sutrikimų, sukeliančių į mėšlungį panašų skausmą einant (vadinamoji periferinių kraujagyslių liga); jeigu kraujospūdis smarkiai padidėjęs arba jis didelis, nors gydomasi; jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu; jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų, kuriuose yra ergotamino ar ergotamino darinių (įskaitant metisergidą); jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų nuo depresijos, kurie priklauso vaistų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais, grupei.

  Jeigu manote, kad kuri nors iš šių aplinkybių Jums tinkama, kreipkitės į gydytoją prieš pradėdami vartoti Illument.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Illument reikia

  Prieš skirdamas vartoti Illument, gydytojas nustatys, ar Jūsų galvos skausmas sukeltas migrenos, ar kitokios būklės.

  Prieš pradėdami vartoti vaistą, kreipkitės į gydytoją šiais atvejais: - jeigu žinote, kad yra sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija; - jeigu Jums diagnozuota epilepsija ar kita liga, kuriai esant sumažėja epilepsijos priepuolių slenkstis; - jeigu žinote, kad esate alergiški sulfamidų grupės antibiotikams; - jeigu reguliuojamas didelis kraujospūdis, nes kai kuriais atvejais sumatriptanas didino kraujospūdį; - jeigu vartojate selektyvių serotonino atgalinio sugražinimo inhibitorių (angl. SSRI). Sumatriptaną pavartojus kartu su selektyviais serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitoriais sustiprėjo refleksai ir sutriko koordinacija; - jeigu jaučiate skausmą ir (ar) spaudimą krūtinėje ar gerklėje. Paprastai toks poveikis trunka trumpai. Jeigu poveikis ilgalaikis ir kelia nerimą arba stiprus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją; - jeigu jaučiate nuolatinį galvos skausmą dieną. Jeigu Illument geriama per dažnai, gali prasidėti nuolatinis galvos skausmas. Tokiais atvejais kreipkitės į gydytoją, nes gali tekti nutraukti gydymą Illument; - jeigu gresia rizika susirgti širdies liga (pvz., sergate diabetu, daug rūkote, vartojate nikotino pakeičiamuosius preparatus), tai itin svarbu moterims po menopauzės ir vyresniems nei 40 metų vyrams, turintiems rizikos veiksnių. Gydytojas, prieš skirdamas vartoti Illument, turės ištirti širdies veiklą. Labai retais atvejais, pavartojus Illument, būta sunkių širdies sutrikimų, net tiems žmonėms, kuriems anksčiau širdies ligos simptomų nebuvo pasireiškę. Jeigu dėl ko nors abejojate, kreipkitės į gydytoją.

  Kitų vaistų vartojimas

  Kai kurie vaistai gali keisti Illument veiksmingumą, o Illument gali keisti kitų vaistų veiksmingumą. Kreipkitės į gydytoją, jeigu vartojate: - kitų vaistų nuo migrenos, pavyzdžiui, ergotaminą ar panašių; - vaistų nuo depresijos (MAO inhibitorių ar serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorių); - vaistų nuo maniakinio depresinio (bipolinio) sutrikimo, pavyzdžiui, ličio preparatų.

  Sumatriptaną vartojant kartu su vaistažolių preparatais, kuriuose yra jonažolės (Hypericum Perforatum), šalutinis poveikis gali pasireikšti dažniau.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas Prieš vartojant šį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Duomenų apie sumatriptano vartojimą nėštumo metu maža. Įrodymų, kad gali padidėti apsigimimų, rizika, iki šiol nėra. Sumatriptano nėštumo metu rekomenduojama nevartoti, išskyrus atvejus, kai jį skiria vartoti gydytojas.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant šį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Sumatriptano išsiskiria į motinos pieną. Ekspoziciją kūdikio organizme galima sumažinti nežindant jo 12 valandų po Illument suvartojimo.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Migrena ar jos gydymas sumatriptanu gali sukelti mieguistumą. Jeigu jaučiatės mieguistas, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Illument medžiagas

  Illument sudėtyje yra cukraus laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI ILLUMENT

  Illument visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Migrenos priepuolio profilaktikai Illument vartoti negalima, nes šis vaistas skirtas migrenos priepuoliui gydyti. Illument reikia išgerti kiek galima greičiau prasidėjus migrenos priepuoliui, bet ir vėlesniu priepuolio laiku išgerto vaisto veiksmingumas yra toks pat.

  Įprastinė dozė suaugusiesiems ‑ viena 50 mg tabletė. Kai kuriems pacientams gali tekti vartoti 100 mg dozę. Jeigu išgėrus Illument iš karto nepalengvėja, to paties priepuolio metu gerti daugiau tablečių nenaudinga. Sumatriptaną galima vartoti prasidėjus kitam priepuoliui. Jeigu išgėrus pirmą dozę migrena praeina, bet vėl atsinaujina, galite išgerti kitą tabletę, bet ne anksčiau kaip po dviejų valandų nuo pirmosios tabletės išgėrimo.

  Per 24 valandas galima išgerti ne didesnę kaip 300 mg (šešias 50 mg tabletes arba tris 100 mg tabletes) dozę.

  Illument vaikams, paaugliams ir vyresniems nei 65 metų pacientams rekomenduojama nevartoti.

  Ligoniai, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, reikia vartoti mažesnę, t. y. 25‑50 mg, dozę.

  Tabletės nuryjamos užsigeriant vandeniu.

  Pavartojus per didelę Illument dozę

  Perdozavimo simptomai yra tokie patys, kaip išvardytieji 4 skyriuje. Jeigu išgėrėte per daug tablečių, kreipkitės į gydytoją ar ligoninę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Illument, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu norite tai aptarti, kreipkitės į gydytoją.

  Šalutinis poveikis gali pasireikšti tokiu dažniu:  dažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 100  nedažni: pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 1000  reti: pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 10 000  labai reti: pasireiškia rečiau nei 1 pacientui iš 10 000

  Alerginės reakcijos

  Labai reti: odos alerginės reakcijos: odos išbėrimas raudonomis dėmelėmis ar dilgėlinė (odos guzeliai). Anafilaksija (sunkios alerginės reakcijos, pavyzdžiui, vokų, veido ar lūpų patinimas, staiga atsiradęs švokštimas, virpėjimas ar spaudimo krūtinėje pojūtis). Jeigu pasireiškia kokia nors sunki alerginė reakcija, nutraukite Illument vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Nervų sistemos sutrikimai

  Dažni: mieguistumas, galvos svaigimas, dilgčiojimas. Labai reti: nistagmas (nevalingi akies obuolio judesiai į priekį ir atgal), akipločio pakitimai (tamsios dėmės regėjimo lauke), drebulys, distonija (nevalingi raumenų susitraukimai). Epilepsijos priepuoliai – dažniausiai žmonėms, kuriems buvo epilepsija.

  Akies sutrikimai

  Labai reti: regos sutrikimai (mirgėjimas akyse, diplopija, regėjimo susilpnėjimas, apakimas, įskaitant ilgalaikius sutrikimus), nors juos gali sukelti ir pats migrenos priepuolis.

  Širdies sutrikimai

  Labai reti: dažnas ar retas pulsas, stiprus juntamas širdies plakimas, nereguliarus pulsas, sunkūs vainikinės kraujotakos sutrikimai, miokardo infarktas, praeinantys išemijos sukelti EKG pokyčiai.

  Kraujagyslių sutrikimai

  Dažni: trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas (atsiradęs iš karto po gydymo), paraudimas. Labai reti: reaguojant į šaltį ar stresą sumažėja kraujospūdis, kartu išblykšta oda ir (ar) pamėlsta rankų ir kojų pirštai, ausys, nosis ar žandai, pasireiškia skausmas (Raynaud sindromas).

  Virškinimo sistemos sutrikimai

  Dažni: pykinimas (šleikštulys) ar vėmimas. Labai reti: storosios žarnos (žarnyno dalis) uždegimas, kuris gali pasireikšti apatinės kairiosios pilvo pusės skausmu ir viduriavimu kraujingomis išmatomis.

  Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai

  Dažni: įtampos pojūtis. Jis dažniausiai laikinas (trumpalaikis), bet gali būti stiprus ir kilti bet kurioje kūno vietoje, taip pat krūtinėje ar gerklėje. Labai reti: kaklo sąstingis.

  Bendri sutrikimai

  Dažni: skausmas, karščio, spaudimo, ankštumo ar nerimo pojūtis. Tokie simptomai gali būti stiprūs ir pasireikšti bet kurioje kūno vietoje, taip pat krūtinėje ar gerklėje. Silpnumas ir nuovargis.

  Tyrimai

  Illument gali keisti kepenų funkciją atspindinčius kraujo tyrimo rodmenis.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ILLUMENT

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Illument vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Illument sudėtis

  Veiklioji medžiaga – sumatriptanas. Vienoje tabletėje yra 50 mg sumatriptano (sukcinato pavidalu). Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, geležies oksidas (E 172).

  Kaip atrodo Illument ir jo pakuotės turinys

  Illument 50 mg yra rausvos, ovalo formos, abipus išgaubtos tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje.

  Pakuočių dydžiai: 1, 2, 4, 6 ar 12 tablečių OPA/Aliuminio/PVC lizdinėse plokštelėse kartono dėžutėje.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!