• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Ibuprofen Lannacher Ibuprofen Lannacher Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA IBUPROFEN LANNACHER PLĖVELE DENGTOS TABLETĖS IR NUO KO JOS VARTOJAMOS

  Rožinės plėvele dengtos pailgos abipus išgaubtos su perlaužimo linija vienoje pusėje tabletės. Supakuota lipdinėse plokštelėse po 10 tablečių. 3 plokštelės kartoninėje dėžutėje.

  Ibuprofen LANNACHER pasižymi uždegimą slopinančiomis, skausmą malšinančiomis ir temperatūrą mažinančiomis savybėmis, labiausiai tinka reumato pobūdžio ligų simptomams gydyti. Preparatas naudojamas kai yra: Ūminis ir lėtinis artritas, lėtinis poliartritas (reumatoidinis artritas) ir kiti. Artrozės. Reumatinės kilmės ligos, kurios reiškiasi uždegimu: Bechterevo liga, minkštųjų audinių reumatas. Skausmas, skausmas su patinimu, uždegimas ir karščiavimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IBUPROFEN LANNACHER PLĖVELE DENGTAS TABLETES

  Ibuprofen LANNACHER plėvele dengtas tabletes vartoti draudžiama: - kai yra alergija (padidėjęs organizmo jautrumas) ibuprofenui arba preparato pagalbinėms medžiagoms; - ūminė arba praeityje buvusi pepsinė opa/kraujavimas (du ar daugiau atskiri išopėjimo arba kraujavimo epizodai). - anamnezėje nurodomas buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto arba perforacija dėl nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimo; - yra sunkūs regėjimo sutrikimai; - sergama hemoragine diateze; - sunkus širdies nepakankamumas. - paskutiniai trys nėštumo mėnesiai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs anksčiau sirgote alerginės kilmės astma arba yra padidėjęs organizmo jautrumas kitiems vaistams, vartojamiems skausmui ir reumatui gydyti (taip vadinamiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo; gal anksčiau, kai vartojote šiuos vaistus, jums buvo pasunkėjęs kvėpavimas, bėrimai, sloga), kvėpavimo takų uždegiminėmis ligomis, sunkiomis inkstų ar kepenų ligomis, sunkia hipertenzija, buvo kraujavimas iš virškinamojo trakto, skrandžio ir žarnyno opalige. Ibuprofeno vartojimo naudą ir galimą kenksmingą poveikį turi įvertinti Jūsų gydytojas, jei Jums yra nustatyta raudonosios vilkligės diagnozė.

  Jei vaisto vartojama ilgai arba vartojama didelėmis dozėmis, periodiškai reikia tirti kraujo sudėtį, kepenų ir inkstų funkciją, regėjimą. Atsiradus pilvo skausmui, kraujui išmatose, vėmimui su kavos spalvos tirščių priemaiša, regėjimo, klausos sutrikimų, ibuprofeno tablečių vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Nedelsiant Ibuprofen LANNACHER tablečių vartojimą reikia nutraukti, kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę tuomet, kai atsiranda šie simptomai: sunkus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, sukaustyti sprando judesiai (rigidiškumas), ir (arba) pritemusi sąmonė (galimi meningito simptomai); sumažėja šlapimo kiekis, organizme susilaiko skysčiai (atsiranda patinimų), pablogėja bendra savijauta (galimo inkstų pažeidimo požymiai).

  Tokie vaistai, kaip Ibuprofen LANNACHER, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Vaistas netinka vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Pastojus reikia nedelsiant apie tai pasakyti gydytojui.

  Ibuprofen LANNACHER vartojimas su maistu ir gėrimais Tabletes reikia nuryti užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu arba gerti po valgymo. Alkoholio vartojimas gali sumažinti skrandžio toleranciją šiam vaistui.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vartojant Ibuprofen LANNACHER, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, reikia informuoti gydytoją. Ibuprofeno pirmuosius šešis nėštumo mėnesius galima vartoti tik gydytojui leidus. Paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius ibuprofeno vartoti negalima.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, ibuprofeno negalima vartoti, jei tai nėra būtina.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl galimo poveikio centrinei nervų sistemai, vaisto vartojimo metu reikia laikytis atsargumo vairuojant ir valdant mechanizmus.

  Svarbi informacija apie Ibuprofen LANNACHER sudėtyje esančias pagalbines medžiagas Vienoje ibuprofeno tabletėje yra 66 mg laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Ibuprofenas ir kiti kartu vartojami vaistai gali turėti įtakos vienas kito poveikiui. Ibuprofenas, vartojamas kartu, sustiprina poveikį: gliukokortikoidų, kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, ypač jų šalutinį poveikį; vaistų nuo cukrinio diabeto (sulfonilkarbamido preparatų); digoksino, fenitoino, ličio, kalį organizme sulaikančių diuretikų; antikoaguliantų ir trombocitų agregaciją mažinančių vaistų; metotreksato toksinį poveikį. Ibuprofenas silpnina kartu vartojamų šlapimo išsiskyrimą didinančių (furozemido, spironolaktono), kraujospūdį mažinančių, podagrai gydyti vartojamų vaistų (probenecido, sulfinpirazono) poveikį. Todėl reikia vengti vartoti juos kartu.

  3. KAIP VARTOTI IBUPROFEN LANNACHER PLĖVELE DENGTAS TABLETES

  Ibuprofen LANNACHER plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dažniausiai skiriama gerti po 1 plėvele dengtą tabletę 3 kartus per dieną. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės - 2400 mg ibuprofeno (4 plėvele dengtų tablečių). Vaistas atsargiai vartotinas vyresniems kaip 60 metų pacientams. Vaisto dozę reikėtų skirti atsižvelgiant į ligos požymius; pastebėjus teigiamą vaisto poveikį, patartina ją sumažinti iki pačios mažiausios, bet veiksmingos dozės.

  Jeigu manote, kad Ibuprofen LANNACHER plėvele dengtos tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kaip ir kiti vaistai, Ibuprofen LANNACHER tabletės gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasitaiko ne kiekvienam pacientui. Jeigu paminėti žemiau požymiai stipriai išreikšti arba atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Šalutinio poveikio požymiai pagal sunkumą ir dažnį klasifikuojami tokiu būdu:

  Labai dažni: ≥1/10. Dažni: nuo ≥1/100 iki <1/10. Nedažni: nuo ≥1/1 000 iki <1/100. Reti: nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000. Labai reti: <1/10 000. Netgi tais atvejais, kai vaistas toleruojamas gerai, gali būti nepageidaujamo poveikio požymių.

  Akių sutrikimai Reti: grįžtamo pobūdžio toksinis regėjimo susilpnėjimas.

  Ausų ir labirintų sutrikimai Dažni: ūžesys ausyse. Reti: grįžtamojo pobūdžio klausos sutrikimai.

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: pykinimas, pilvo skausmas, pilnumo pojūtis, vėmimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, rėmuo, slaptas kraujas išmatose. Reti: skrandžio ir žarnyno išopėjimas su kraujavimu (prakiurimas).

  Nervų sistemos sutrikimai Dažni: galvos skausmas, galvos svaigimas. Reti: suglumimas, miego sutrikimai, apsvaigimas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažni: bėrimas ir niežulys. Reti: dilgėlinė, niežulys. Labai reti: Lajelio (Lyell) sindromas, raudonoji vilkligė, pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso-Džonsono (Steven-Johnson) sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Reti: inkstų pakenkimas su druskų ir vandens susilaikymu organizme, ūminis inkstų nepakankamumas, nefrozinis sindromas, intersticinis inkstų uždegimas, inkstų spenelių nekrozė.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Labai reti: kepenų pažeidimas (asparagino aminotransferazės (GOT), alanino transaminazės (GPT), bilirubino, šarminės fosfatazės, šlapalo kiekio padidėjimas kraujyje).

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Reti: sumažėjęs leukocitų skaičius, sumažėjęs trombocitų skaičius, mažakraujystė (anemija). Labai reti: sumažėjęs hemoglobino kiekis, mažas hematokritas, sumažėjęs kalcio kiekis kraujyje, trombocitų agregacijos slopinimas, pailgėjęs kraujavimas.

  Kiti sutrikimai Dažni: dirglumas, periferinės edemos, skysčių kaupimasis. Reti: padidėjusio jautrumo reakcijos – grįžtamojo pobūdžio eritema, karščiavimas, bronchų spazmas, šaltkrėtis.

  Su ibuprofeno vartojimu pavieniais atvejais siejami aseptinio meningito simptomai (sprando raumenų įtempimas, galvos skausmas, vėmimas, karščiavimas ir (arba) pritemusi sąmonė). Šiam pažeidimui turi polinkį asmenys su autoimuninės sistemos nepakankamumu.

  Tokie vaistai, kaip Ibuprofen LANNACHER, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. IBUPROFEN LANNACHER PLĖVELE DENGTŲ TABLEČIŲ LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Tinkamumo laiko paskutinė diena yra nurodyto mėnesio paskutinė diena. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje, gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!