• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • HYZAAR HYZAAR Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra HYZAAR ir KAM jis vartojamas

  HYZAAR yra angiotenzino II receptorių antagonisto (losartano) ir diuretiko (hidrochlorotiazido) kompleksinis vaistas. Veikdami kartu jie mažina kraujospūdį.

  Kodėl gydytojas paskyrė HYZAAR? Gydytojas HYZAAR paskyrė todėl, kad Jus vargina būklė, vadinama hipertenzija (didelio kraujospūdžio liga).

  Kas yra kraujospūdis? Spaudimas, kurį sukuria širdis išstumdama kraują ir varinėdama jį po visą organizmą, vadinamas kraujospūdžiu. Jeigu jo nebūtų - kraujas Jūsų organizme netekėtų. Normalus kraujospūdis yra sudėtinė geros sveikatos dalis. Paros metu kraujospūdis kinta priklausomai nuo aktyvumo, streso ir susijaudinimo.

  Kraujospūdis apibūdinamas dviem skaičiais, pavyzdžiui, 120/80. Pirmasis skaičius rodo spaudimą, kai širdis išstumia kraują, antrasis - spaudimą tarp širdies susitraukimų.

  Kas yra didelio kraujospūžio liga (arba hipertenzija)? Jei sergate didelio kraujospūdžio liga, t. y. hipertenzija, tai kraujospūdis būna padidėjęs net tada, kai esate ramus ir atsipalaidavęs. Kraujospūdis didėja, kai kraujagyslės siaurėja ir jomis kraujui sunkiau tekėti.

  Kaip sužinoti, ar kraujospūdis padidėjęs? Padidėjusio kraujospūdžio požymių paprastai nebūna. Vienintelis būdas sužinoti, ar Jūs sergate hipertenzija - matuoti kraujospūdį. Tai Jums reikėtų daryti reguliariai.

  Kodėl didelio kraujospūdžio ligą reikia gydyti? Negydoma didelio kraujospūdžio liga gali pažeisti gyvybiškai svarbius organus: širdį ir inkstus. Jūs iš pradžių galite jaustis gerai, Jūsų gali nevarginti jokie požymiai, bet galiausiai hipertenzija gali sukelti insultą, infarktą, širdies ar inkstų funkcijos nepakankamumą, apakimą.

  Kaip gydyti didelio kraujospūdžio ligą? Nustačius didelio kraujospūdžio ligą, gali būti rekomenduota gydytis ne vaistais. Gydytojas gali patarti šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą. Jis nuspręs, ar Jums reikia vaistų kraujospūdžiui kontroliuoti. Dideliam kraujospūdžiui gydyti ir kontroliuoti gali būti skiriama HYZAAR.

  Gydytojas pasakys, koks turėtų būti Jūsų kraujospūdis. Šį skaičių prisiminkite ir laikykitės gydytojo patarimų, siekdami, kad toks būtų kraujospūdis.

  Kaip HYZAAR gydo padidėjusį kraujospūdį? HYZAAR sudėtinė dalis losartanas mažina kraujospūdį, specifiškai blokuodamas angiotenzinu II vadinamos medžiagos poveikį. Angiotenzinas II siaurina kraujagysles, o HYZAAR sudėtinė dalis losartanas jas atpalaiduoja. HYZAAR sudėtinė dalis hidrochlorotiazidas veikia Jūsų inkstus taip, kad jie pašalintų daugiau vandens ir druskos. Losartanas ir hidrochlorotiazidas veikdami kartu mažina padidėjusį kraujospūdį. Gydytojas, pamatavęs kraujospūdį, pasakys, ar vaistas veiksmingas, nors Jūs, vartodami HYZAAR, galite nieko nejausti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant HYZAAR

  HYZAAR vartoti negalima: - jei esate alergiškas bet kuriai jo sudėtinei daliai (žr. “Kas yra HYZAAR ir nuo ko jis vartojamas”); - jei esate alergiškas sulfonamidiniams vaistams (jei nesate tikri, kad žinote, kas yra sulfonamidai, paklauskite gydytojo); - jei Jums susilaiko šlapimas.

  Jei nesate tikri, ar Jums reikia pradėti vartoti HYZAAR, kreipkitės į gydytoją.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Gydytojui ar vaistininkui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat apie alergiją bei apie tai, jei neseniai gausiai vėmėte arba viduriavote.

  Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei sergate kepenų arba inkstų liga, podagra, diabetu, sistemine raudonąja vilklige arba jei gydotės kitu diuretiku (šlapimą varančiomis tabletėmis). Mat tokiais atvejais gydytojui gali tekti koreguoti Jūsų vaistų dozes.

  Prieš chirurginę operaciją ir narkozę (net dantų gydytojo kabinete) pasakykite gydytojui ar dantistui, kad Jūs vartojate HYZAAR, nes nuo anestezijos gali staiga sumažėti kraujospūdis.

  Kitų vaistų vartojimas Paprastai HYZAAR galima vartoti su kitais vaistais. Tačiau, jeigu vartojate kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate kalio kiekį papildančių vaistų, kalį sulaikančių vaistų arba kalio turinčių druskos pakaitalų, kitus kraujospūdį mažinančius vaistus, kitus diuretikus (šlapimą varančius vaistus), dervas, kurios mažina padidėjusią cholesterolio koncentraciją, vaistus diabetui gydyti, taip pat insuliną, raumenis atpalaiduojančius vaistus, kraujospūdį didinančius aminus, pavyzdžiui adrenaliną, steroidus, vaistus nuo skausmo ir artrito, litį (vaistą, vartojamą kai kurioms depresijos formoms gydyti). Raminamieji, trankviliantai, narkotikai, alkoholis ir skausmą malšinantys vaistai gali sustiprinti HYZAAR kraujospūdį mažinantį poveikį, todėl pasakykite savo gydytojui, jei vartojate kurį nors iš šių vaistų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. HYZAAR nepatariama vartoti nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims. Jei Jūs esate nėščia arba pastojote vartodama HYZAAR, šio vaisto daugiau nebegerkite ir kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

   

  Skyrimas vaikams Nėra patirties, kaip HYZAAR vartoti vaikams, todėl HYZAAR jiems nepatariama skirti.

  Skyrimas vyresniems pacientams Paprastai HYZAAR vienodai veiksmingas ir vienodai gerai toleruojamas daugumos vyresnių ir jaunesnių suaugusių pacientų. Daugumai vyresnių pacientų reikia tokių pat dozių kaip ir jaunesniems. Senyvi pacientai turi pradėti gydytis HYZAAR 50/12,5 mg tabletėmis.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Beveik visi pacientai gali tai daryti, bet tol, kol nesužinosite, kaip toleruojate vaistą, nepatartina atlikti užduočių, kai reikia labai sutelkti dėmesį (pavyzdžiui, vairuoti automobilį ar valdyti pavojingus mechanizmus).

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines HYZAAR medžiagas HYZAAR sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti HYZAAR

  HYZAAR visada vartokite kasdien, tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Svarbu HYZAAR vartoti tiek ilgai, kaip skiria gydytojas, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

  Daugumai pacientų įprastinė HYZAAR dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Ši dozė palaiko reikiamą kraujospūdį 24 valandas.

  HYZAAR gali būti vartojama su maistu arba be jo. Kad būtų patogiau vartoti ir lengviau prisiminti, stenkitės HYZAAR išgerti kasdien tuo pačiu laiku.

  Pavartojus per didelę HYZAAR dozę Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

  Pamiršus pavartoti HYZAAR Stenkitės HYZAAR vartoti kasdien kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tiesiog toliau vartokite kaip įprasta.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  HYZAAR, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.Dauguma pacientų, vartodami HYZAAR, šių reiškinių nepatiria; tačiau kai kuriems gali būti, pavyzdžiui, galvos svaigimas, dilgėlinė, bėrimas arba padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams. Gydytojas ar vaistininkas daugiau žino apie nepageidaujamą poveikį. Nedelsdami praneškite savo gydytojui ar vaistininkui apie šiuos ar kitus neįprastus reiškinius.

  Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija, tinsta veidas, lūpos, gerklė ir (arba) liežuvis, dėl ko gali būti sunku kvėpuoti arba nuryti, nustokite vartoti HYZAAR ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI HYZAAR

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Nevartokite šio vaisto, jei pasibaigęs galiojimo laikas, nurodytas keturiais skaitmenimis ant dėžutės. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji du arba keturi – metus.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Kita informacija

  HYZAAR sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra losartanas ir hidrochlorotiazidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos ir 12,5 mg hidrochlorotiazido. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozės hidratas, gelifikuotas krakmolas, magnio stearatas, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, titano dioksidas, geltonasis chinolinas ir karnaubo vaškas.

  HYZAAR tabletėse yra labai nedaug kalio, todėl jis negali pakeisti kalio kiekį papildančių vaistų. Jei gydytojas Jums paskyrė kalio kiekį papildančių vaistų, jų reikia vartoti laikantis gydytojo nurodymų.

  HYZAAR išvaizda ir kiekis pakuotėje

  HYZAAR 50 mg/12,5 mg tiekiamas pakuotėmis po 28 tabletes.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!