• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Hydrocortisonum Polfa Hydrocortisonum Polfa Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA HYDROCORTISONUM POLFA KREMAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Kremas yra baltas, vientisas, homogeninis.

  Hydrocortisonum Polfa kremas yra vienas iš lokalaus poveikio kortikosteroidų grupės medikamentų. Lokalaus silpno poveikio kortikosteroidai mažina tam tikrų odos ligų sukeltą uždegimą.

  Medikamentas yra tiekiamas tūbelėmis, kuriose yra 15 g arba 20 g kremo. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYDROCORTISONUM POLFA KREMO

  Hydrocortisonum Polfa kremo vartoti draudžiama: - jei Jūsų jautrumas kremui ar jo sudedamosioms medžiagoms yra padidėjęs (pasireiškia alergija); - jei oda pažeista arba užkrėsta infekcijos, įskaitant pūslelinę, spuogus, impetigą, ar atsiradus kojų tarpupirščių grybeliui (atleto pėda); - tepti akių arba odos aplink jas; - jei vaikas yra jaunesnis kaip 12 metų.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: lokaliai vartojant kortikosteroidų, galimas jų patekimas į sisteminę kraujotaką, kuris gali sukelti praeinantį hipofizės, pogumburio ir antinksčių (HPA) sistemos slopinimą, todėl kai kuriems pacientams atsiranda Kušingo sindromas, kraujyje ir šlapime padaugėja cukraus kiekis; jei vartojama stipresnio poveikio kortikosteroidų, tepamas didelis odos plotas, vartojimo trukmė yra ilga bei patepta sritis aprišama sandarinamuoju tvarsčiu, preparato absorbcija į sisteminę kraujotaką didėja; - jei pacientas yra vaikas, nes vaikų jautrumas lokalaus poveikio kortikosteroidams yra didesnis negu subrendusių pacientų; - jei kremu pateptame odos plote atsiranda infekcija, būtina pradėti tinkamai gydyti nuo bakterijų arba grybelių. Jei infekcijos sukelti simptomai greitai nesilpnėja, kremo vartojimą reikia nutraukti ir nevartoti tol, kol infekcija nebus išnaikinta; - Žmonėms, sergantiems glaukoma, kremo vartoti būtina labai atsargiai. Hydrocortisonum Polfa kremo nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nėra.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu vartoti didelį kiekį lokalių kortikosteroidų, jais tepti didelį odos plotą bei vartoti ilgai draudžiama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ilgesnį laiką vartojant vaisto, žindymą reikėtų nutraukti, nes vaisto patenka į motinos pieną. Reikia vengti kūdikio kontakto su hidrokortizono kremu išteptomis odos vietomis.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Hydrocortisonum Polfa 10 mg/g kremas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI HYDROCORTISONUM POLFA KREMO

  Hydrocortisonum Polfa kremo visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojo neskirta kitaip, suaugusiems žmonėms ir 12 metų bei vyresniems paaugliams reikia 1-2 kartus per parą plonu kremo sluoksniu patepti ir juo įtrinti pažeistą odos plotą. Maksimali vartojimo trukmė – ne ilgiau kaip dvi savaitės. Veido odą galima tepti ne ilgiau kaip savaitę.

  Pamiršus pavartoti Hydrocortisonum Polfa kremo Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Hydrocortisonum Polfa kremas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kuriems žmonėms tuoj pat po jo pavartojimo galimas nestiprus dirginimas. Jei kremo vartojama ilgai ir didelis kiekis, ypač mažiems vaikams, galimas odos raginio sluoksnio plonėjimas, metabolizmo sutrikimas (atsiranda antinksčių funkcijos slopinimas), dėl kurio pasireiškia dehidratacija, alpstama. Šalutinis poveikis pasireiškia labai retai ir paprastai, nutraukus preparato vartojimą, išnyksta. Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

  5. HYDROCORTISONUM POLFA KREMO LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!