• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Hydrocortison Nycomed Hydrocortison Nycomed Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA HydroCortison NYCOMED IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Hydrocortison Nycomed yra baltas, pusiau permatomas gelis. Hydrocortison Nycomed 1% gelis tiekiamas tūbelėmis po 30 g.

  Hydrocortison Nycomed 1% gelis yra nestiprus gliukokortikoidų gelis, skirtas dermatito ir egzemos simptomams slopinti. Jis slopina uždegimą bei mažina odos niežėjimą.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HydroCortison NYCOMED

  Hydrocortison Nycomed 1% gelį vartoti draudžiama, jeigu: yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Hydrocortison Nycomed 1% gelio medžiagai; sergama rožine; yra perioralinis dermatitas; sergama paprastaisiais spuogais; sergama bakterine, grybeline arba parazitine odos infekcine liga, kuri reikiamai negydoma; įtariama, kad prakiuręs būgnelis.

  Hydrocortison Nycomed 1% gelio jaunesniems kaip 2 metų vaikams rekomenduojama nevartoti.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Vartoti tik išoriškai, saugotis, kad nepatektų į akis. Jei atsiranda padidėjusio jautrumo simptomų, gydymą reikia nutraukti. Toliau išvardyti reiškiniai vartojant vietinio poveikio steroidus pasitaiko nedažnai, vis dėlto: ilgą laiką tepant didelį plotą, galimas sisteminis nepageidaujamas poveikis; dėvint uždarus drabužius ar vietose, kur oda liečiasi su oda, galima odos atrofija, pasireiškianti strijomis (odos juostomis), išplonėjimu ar kapiliarų (smulkių kraujagyslių) išsiplėtimu; virusinė, bakterinė ar grybelinė infekcinė odos liga gali smarkiai paūmėti, nepaisant kartu vartojamų reikiamų preparatų; gali labai sulėtėti žaizdų gijimas.

  Nėštumas bei žindymo laikotarpis Nėščiai moteriai Hydrocortison Nycomed 1% gelio galima vartoti tik tuo atveju, jei nusprendžia gydytojas. Nėštumo metu vartoti didelį kiekį Hydrocortison Nycomed 1% gelio, juo tepti didelį odos plotą bei vartoti ilgai draudžiama, kadangi nežinoma, ar gali pasireikšti pavojus žmogui. Žindamai moteriai lokalaus Hydrocortison Nycomed 1% gelį vartoti reikia labai atsargiai. Ilgesnį laiką vartojant vaisto, žindymą reikėtų nutraukti, nes vaisto patenka į motinos pieną. Reikia vengti kūdikio kontakto su hidrokortizono kremu išteptomis odos vietomis.

  3. KAIP VARTOTI Hydrocortison nycomed

  Hydrocortison Nycomed 1% gelį visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suagusieji 1—3 kartus per parą ant odos tepkite ploną gelio sluoksnį.

  Vaikai Hydrocortison Nycomed 1% geliu jaunesnių kaip 2 metų vaikų rekomenduojama negydyti. Vyresniems kaip 2 metų vaikams 1 – 4 kartus per parą ant odos tepti ploną gelio sluoksnį. Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Reikia vengti ilgalaikio gydymo. Jei įmanoma, gydymas neturėtų trukti ilgiau kaip 7 dienas. Vaikams, net ir vartojant gliukokortikoidus vietiškai, atsiranda augimo sulėtėjimo rizika. Dėl didesnio nei suaugusiųjų kūno paviršiaus ir kūno masės santykio vaikams yra didesnė antinksčių funkcijos slopinimo ir Kušingo sindromo išsivystymo rizika.

  Senyvi pacientai Labai svarbu pasirinkti mažiausią tinkamą dozę, kad būtų pasiektas patenkinamas efektas sukeliant mažiausiai šalutinio poveikio. Ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas senyviems pacientams gali pasunkinti cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir osteoporozės eigą, sukelti depresiją.

  Pacientai, kurių sutrikusi kepenų funkcija Gali būti reikalinga sumažinti dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gali dažniau pasireikšti šalutinis poveikis.

  Pacientai, kurių sutrikusi inkstų funkcija Dozės keisti nereikia.

  Vartojimo instrukcija Tepkite tik pažeistas vietas, saugokitės, kad nepatektų ant sveikos odos. Užtepę gelio, nusiplaukite rankas, išskyrus atvejus, kai jas gydotės.

  Draudžiama vartoti ilgai, jei taip nepaskyrė gydytojas. Jeigu manote, kad Hydrocortison Nycomed 1% gelis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Hydrocortison Nycomed, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinis poveikis, įskaitant antinksčių funkcijos slopinimą, priklauso nuo dozės, vartojimo trukmės, tvarsčių naudojimo ir kepenų funkcijos. Vartojant mažiausią tinkamą dozę ir pasirinkus trumpiausią gydymo laiką galima sumažinti šalutinio poveikio pasireiškimo tikimybę. Sisteminės šalutinis poveikis gali pasireikšti tik vaistu ilgą laiką gydant vaikus.

  Dažnas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 vaisto vartojančių pacientų Spuogai (gydant ilgai ir didelėmis dozėmis), kontaktinis dermatitas.

  Nedažnas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 vaisto vartojančių pacientų Kitų odos ligų eigos sunkinimas arba jų simptomų maskavimas, strijos (odos juostos), poodinės kraujosruvos, dėminės kraujosruvos odoje, veido paraudimas, odos išplonėjimas, žaizdų gijimo sutrikimas, padidėjęs prakaitavimas, telangiektazijos (išsiplėtę smulkios odos kraujagyslės), rožinė, perioralinis dermatitas, odos dilgčiojimas, deginimas, niežulys, sudirginimas, hipertrichozė (padidėjęs odos plaukuotumas), sumažėjusi arba padidėjusi odos pigmentacija, fotosensibilizacija (padidėjęs jautrumas šviesai).

  Retas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 vaisto vartojančių pacientų Centrinio tipo (liemens) nutukimas, mėnulio formos veidas, „buivolo kupra“, psichikos sutrikimo simptomai, edema (skysčių susilaikymas), arterinė hipertenzija arba jos pasunkėjimas, hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas moterims), sulėtėjęs žaizdų gijimas, padidėjęs akispūdis, glaukoma, katarakta, cukraus kiekio kraujyje padidėjimas ir jo atsiradimas šlapime, vaikų augimo sulėtėjimas, osteoporozė (kaulų išretėjimas, pasireiškiantis nugaros skausmu, sumažėjusiu judrumu ir kaulų lūžimais).

  Labai retas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 10000 vaisto vartojančių pacientų Nepiktybinė intrakranijinė hipertenzija (spaudimo galvoje padidėjimas, pasireiškiantis galvos skausmu, neaiškiu matymu ir regėjimo sutrikimais), osteochondrozė, depresija (jei vartojama ilgai).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. HydroCortison nycomed LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant kartono dėžutės ir tūbelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!