• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Hydrea Hydrea Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA HYDREA IR NUO KO JI VARTOJAMA

  Hydrea kieta kapsulė turi matinį rožinį korpusą ir matinį žalią gaubtelį, juoda spalva pažymėtą “BMS 303”. Tamsaus stiklo buteliuke yra 100 kietų kapsulių, buteliukas įdėtas į dėžutę.

  Hydrea priklauso vaistų nuo vėžio grupei. Ji vartojama lėtinei mieloidinei leukemijai ir kai kuriems ki­tiems navikams (gimdos kaklelio vėžiui, galvos ir kaklo plokščia­ląs­te­li­nei karcinomai) gy­dy­ti. Šį vaistą galima vartoti kartu su spinduliniu gydymu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYDREA

  Hydrea vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) hidroksikarbamidui arba bet kuriai pagalbinei Hydrea medžiagai; jeigu yra per mažai baltųjų kraujo kūnelių (mažiau kaip 2,5  109/l) ar trombocitų (mažiau kaip 100  109/l) arba sergate sunkia mažakraujyste.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jei neseniai taikyta ekstensyvi spindulinė terapija arba chemoterapija kitais citotoksiniais vaistais; jei sutrikusi inkstų funkcija; lytiškai aktyviems vaisingo amžiaus vyrams ir moterims (hidroksikarbamidas gali pakenkti vaisiui, pažeisti spermatozoidus) (vartojant šį vaistą, būtina efektyvi kontracepcija); kartu vartojant vaistus nuo ŽIV infekcijos.

  Hydrea vartojimas su maistu ir gėrimais Hydrea galima vartoti valgant arba kitu laiku. Šį vaistą reikia užgerti stikline vandens arba sulčių.

  Nėštumas Jei moteris yra nėščia, įtaria pastojusi arba planuoja pastoti, Hydrea jai vartoti negalima, kadangi šis vaistas, vartojamas nėštumo metu, gali pakenkti vaisiui. Vaisingoms moterims ir lytiškai aktyviems vy­rams būtina efektyvi kontracepcija vartojant šį vaistą ir tam tikrą laiką vėliau. Nėščios moterys turi pasitarti su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą.

  Žindymo laikotarpis Hidroksikarbamido išskiriama su žmogaus pienu. Šis vaistas gali sukelti sunkų šalutinį poveikį žindo­mam kūdikiui, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima. Žindančios moterys turi pasitarti su gy­dy­toju arba vaistininku, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Būtinos atsargumo priemonės, kadangi Hydrea gali sukelti mieguistumą ir kitų poveikių, dėl kurių gali sutrikti budrumas. Jei pasireiškė toks šio vaisto poveikis, dėl kurio gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir val­dyti mechanizmus, šių darbų dirbti negalima. Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu vartojant Hydrea, gali padidėti kitų vaistų nuo vėžio, imuninę sistemą slo­pi­nan­čių vaistų, vaistų nuo retrovirusų (nuo ŽIV infekcijos) ir kartu taikomos spindulinės terapijos ša­lu­tinio poveikio pavojus.

  3. KAIP VARTOTI HYDREA

  Hydrea visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Hydrea dozė priklauso nuo paciento kūno svorio ir ligos. Priklausomai nuo ligos, ga­li­ma derinti gydymą Hydrea ir spinduliais. Įprasta dozė lėtinei mieloidinei leukemijai ar vienoje vie­to­je augančiam navikui gydyti – 80 mg/kg 1 kartą per parą kas trečią dieną arba 20-30 mg/kg kartą per parą kasdien. Vartojant Hydrea, reikia gerti pakankamai skysčių (vandens, sulčių). Šį vaistą reikia var­toti tol, kol gydytojas nurodys vartojimą baigti. Jeigu manote, kad Hydrea veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu nuryti kietos kapsulės negalite, kapsulę galima atsargiai atidaryti, supilti jos turinį į stik­li­nę van­dens ir nedelsiant išgerti. Miltelių turi nepatekti ant odos arba glei­vinės, atidarant kapsulę jų negalima įkvėpti. Jei miltelių išsibarsto, juos reikia nedelsiant nuvalyti drėgna vienkartine servetėle, kuri paskui išme­ta­ma į uždarą talpyklą, pvz., plastikinį maišelį (kaip ir tuščios kapsulės). Prisilietus prie šio vaisto buteliuko ar kapsulių, visada būtina nusiplauti rankas.

  Pavartojus per didelę Hydrea dozę Pavartojus daugiau Hydrea kapsulių negu nurodė gydytojas arba šio vaisto išgėrus kitam žmogui, rei­kia neatidėliojant kreiptis į gydytoją. Jei to padaryti negalite, pasiimkite vaisto pakuotę ir vykite į arti­miausią ligoninę, arba kvieskite greitąją pagalbą.

  Pamiršus pavartoti Hydrea Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Dėl praleistų šio vaisto dozių pasikonsultuokite su gydytoju.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Hydrea, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Apie jį, taip pat šio vaisto keliamus pavojus ir palankų poveikį Jums papasakos gydytojas.

  Poveikis, apie kurį nedelsiant būtina pranešti gydytojui Karščiavimas, šaltkrėtis ir infekcija (peršalimas), pasunkėjęs kvėpavimas ar pilvo skausmas, odos opos, gangrena.

  Poveikis, apie kurį kiek įmanoma greičiau būtina pranešti gydytojui Burnos gleivinės uždegimas, apetito stoka, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, odos išbėrimas, paraudimas ar išopėjimas, pasunkėjęs ar skausmingas šlapinimasis.

  Kitas galimas šalutinis poveikis, galimas vartojant Hydrea Odos ir nagų spalvos ar struktūros pokyčiai, nuplikimas (alopecija), mieguistumas, retais atvejais – galvos skausmas, galvos svaigimas, sutrikusi orientacija, haliucinacijos, traukuliai.

  Vartojant šį vaistą, gali tekti tirti kraują norint pastebėti tam tikrą jo šalutinį poveikį. Jeigu atsiranda šia­me lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. HYDREA LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandariai uždarytą. Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!