• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Humatrope Humatrope Vaistai →   Pagrindinis →  

    Ką Jums reikia žinoti apie Humatrope (Somatropiną) užtaisuose

    Prieš pradėdami patys vartoti ar duoti vaikui Humatrope, atidžiai perskaitykite šį lapelį. Čia nėra visos informacijos, kurios Jums gali prireikti, todėl, iškilus klausimų, klauskite gydytojo ar vaistininko. Ši informacija yra tik apie Humatrope užtaisuose, kuriuos galima naudoti tik su atitinkamomis CE pažymėtomis švirkštimo priemonėmis.

    Kas yra Humatrope?

    Šis vaistas vadinamas Humatrope. Tai yra prekinis žmogaus augimo hormono (taip pat vadinamo Somatropinu) pavadinimas. Humatrope yra milteliai, viename užtaise yra 6 arba 12 miligramų žmogaus augimo hormono.

    Užtaisuose taip pat yra manitolio, glicino ir dinatrio fosfato. Gaminant vaistą, gali būti pridedama natrio hidroksido ar fosforo rūgšties (ar abiejų) reikiamam rūgštingumui pasiekti. Kiekvienam Humatrope užtaisui yra pridėtas 3,15 ml švirkštas sterilaus tirpiklio (skysčio), kurio sudėtyje yra metakrezolio, glicerolio ir injekcinio vandens. Gaminant vaistą, gali būti pridedama natrio hidroksido ar vandenilio chlorido rūgšties (ar abiejų) reikiamam rūgštingumui pasiekti.

    Humatrope užtaisus naudokite tik su atitinkamomis CE pažymėtomis švirkštimo priemonėmis.

    Įsitikinkite, kad naudojate reikiamo stiprumo užtaisą - 6 ar 12 mg.

    Į švirkštimo priemonę niekada nedėkite kito vaisto užtaisų.

    Žmogaus augimo hormonas ­ tai baltyminis hormonas, pagamintas laboratorijoje specialiu būdu, vadinamu rekombinacinės DNR technologija. Jo struktūra tokia pat kaip organizmo gaminamo hormono.

    Humatrope gamina Lilly France S.A.S., Rue du Colonel Lilly, Fegersheim, Prancūzija. Registravimo liudijimo turėtojas yra Eli Lilly Holdings Limited, Kingsclere Road, Basingstoke, Hampshire, RG21 6XA, Jungtinė Karalystė.

    Kodėl Humatrope?

    Humatrope skiriama vaikams ir paaugliams, kurių per mažas ūgis dėl sulėtėjusio kaulų augimo. Kaulai lėtai gali augti dėl augimo hormono nepakankamumo, Turnerio sindromo ir lėtinio inkstų nepakankamumo, kuris yra inkstų pažeidimo pasekmė. Humatrope taip pat gali vartoti kai kurie suaugusieji, kuriems trūko augimo hormono vaikystėje arba dėl įvairių priežasčių jo nepakanka dabar.

    Prieš švirkščiant Humatrope

    Įsitikinti, kad pacientui saugu švirkštis Humatrope.

    Humatrope nevartoti:

    Kai Jums (ar Jūsų vaikui) diagnozuotas aktyvus smegenų navikas ar bet koks kitas navikas (vėžys). Tačiau gydytojas gali skirti šį vaistą, jei smegenų navikas yra buvęs, bet daugiau jo gydyti nereikia. Tačiau tada Jus (ar Jūsų vaiką) reikia dažnai tirti ir įsitikinti, kad navikas neatsinaujino ir nepradėjo augti. Kai Jūs (ar Jūsų vaikas) labai sergate po sunkios operacijos, gydotės dėl dauginių sužeidimų po nelaimingo atsitikimo arba Jums staiga labai sutriko kvėpavimas. Nenaudokite tirpiklio, jei pacientas yra labai jautrus metakrezoliui ar gliceroliui (žr. skyrių „Kaip maišyti Humatrope?”).

    Gydytojas endokrinologas turi Jus (ar Jūsų vaiką) ištirti ir nuspręsti, ar saugu vartoti Humatrope. Specialistas nuspręs, ar galite vartoti Humatrope, jei Jūsų kaulai nebeauga.

    Praneškite gydytojui, jei Jūs (ar Jūsų vaikas): pastojote ar žindote kūdikį, vartojate kontraceptikus ar pakaitinę hormonų terapiją, sergate diabetu (vartojant Humatrope, gali reikėti daugiau ar mažiau insulino), vartojate gliukokortikoidus, pvz., kortizoną ar prednizoloną. Vartojant šiuos hormonus kartu, gali sumažėti augimo hormono poveikis. Jūs ar Jūsų vaikas turite dažnai tirtis.

    Humatrope vartojimas

    Gydytojas pasakys, kokio stiprumo ir kiek Humatrope vartoti bei kur jį švirkšti. Dozė priklausys nuo Jūsų svorio.

    Humatrope vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Įprastinės dozės:

    Vaikams Kai yra augimo hormono nepakankamumas Kiekvieną dieną švirkšti po 0,025-0,035 miligramo kilogramui kūno svorio. Kai yra lėtinis inkstų nepakankamumas Kiekvieną dieną švirkšti po 0,045-0,050 miligramo kilogramui kūno svorio.

    Naudojant švirkštimo priemonę, Humatrope švirkščiama į poodį.

    Kai yra Turnerio sindromas Kiekvieną dieną švirkšti po 0,045-0,050 miligramo kilogramui kūno svorio. Humatrope švirkšti į poodį vakare.

    Suaugusiesiems Kai yra augimo hormono nepakankamumas Įprastinė pradinė dozė yra 0,15-0,30 miligramų kiekvieną dieną. Gydytojas gali pamažu didinti hormono dozę iki maksimalios 1 miligramo per dieną dozės. Humatrope švirkšti į poodį.

    Kaip maišyti, paruošti ir švirkšti Humatrope?

    Nemaišykite ir nešvirkškite Humatrope, kol gydytojas nepamokė, kaip taisyklingai tai daryti. Injektorius pagamintas taip, kad Jūsų darbas palengvėtų.

    Jums reikės penkių daiktų: Humatrope užtaiso, pripildyto tirpikliu švirkšto, tinkamos CE pažymėtos švirkštimo priemonės, sterilios adatos švirkštimo priemonei, spiritu suvilgyto tampono.

    Humatrope maišymas Humatrope tirpinkite tik pridėtu tirpikliu. Niekada netirpinkite jo kuo nors kitu, jeigu to nenurodė Jūsų gydytojas. Jis gali nurodyti naudoti sterilų injekcinį vandenį, jeigu Jūsų (ar Jūsų vaiko) jautrumas metakrezoliui arba gliceroliui padidėjęs.

    Gydytojas jums nurodys, kokio stiprumo užtaisus naudoti. Naudokite tik prie užtaisų pridėtą tirpiklį.

    Perskaitykite švirkštimo priemonės naudojimo instrukciją. Tai primins Jums tai, ką mokė gydytojas ar slaugytoja. Perskaitykite šiame lapelyje pateiktą Humatrope paruošimo instrukciją. Tai padės jums paruošti naują užtaisą naudojimui. Kreipkitės į savo gydytoją arba slaugytoją, jei turite klausimų apie Humatrope užtaisų paruošimą.

    Pasirengimas injekcijai Nešvirkškite neskaidraus ar su nuosėdomis tirpalo. Kiekvienai injekcijai naudokite naują sterilią adatą. Išstumkite patekusius oro burbuliukus taip, kaip Jus mokė. Nustatykite reikiamą dozę (žr. švirkštimo priemonės naudojimo instrukciją). Švirkštimo priemonę, kurioje liko nesuvartoto Humatrope, laikykite šaldytuve. Paruoštą Humatrope šaldytuve galima laikyti 28 dienas. Po 28 dienų nesuvartotą paruoštą tirpalą išmeskite.

    Humatrope švirkštimas Naudokite tokias adatas ir švirkškite taip, kaip nurodė gydytojas, bei laikykitės pagrindinių taisyklių. Švelniai pirštais patapšnokite odą ten, kur švirkšite. Odą gerai nuvalykite spiritu suvilgytu tamponu. Odai leiskite išdžiūti. Valykite apskritiminiais judesiais nuo vidurio išorės link.

    Švirkštimas į poodį: nykščiu ir smiliumi suimkite didelę odos raukšlę. Nešvirkškite į tą pačią vietą. Kai pasiruošite švirkšti, nuimkite išorinį adatos dangtelį. Švirkštą su adata laikykite 90 laipsnių kampu injekcijos vietos atžvilgiu, staigiu judesiu į suimtą odą įdurkite visą adatą. Lėtai sušvirkškite tirpalą. Suskaičiuokite iki penkių. Greitai ištraukite adatą, sausą marlės ar vatos tamponą stipriai prispauskite prie injekcijos vietos. Po kiekvienos injekcijos adatą saugiai išmeskite. Uždėkite švirkštimo priemonės dangtelį.

    Jeigu Jums iškilo klausimų, klauskite gydytojo.

     

    Kai vartojate Humatrope

    Jeigu Jūs (ar Jūsų dukra) pastojote (-jo), nedelsdami praneškite gydytojui. Humatrope gali veikti skydliaukės hormonų kiekį kraujyje, todėl kartkartėmis reikia tirti ligonio skydliaukės funkciją. Jeigu skydliaukės veikla sutrikusi, Humatrope gali veikti ne taip, kaip turėtų. Humatrope gali veikti cukraus iš maisto ir gėrimų įsisavinimą organizme. Gydytojas turi tirti gliukozės kiekį Jūsų kraujyje ir šlapime. Pradėjusį šlubuoti vaiką turi ištirti gydytojas. Kartais Humatrope sukelia nepageidaujamų reakcijų. Jeigu injekcijos vieta parausta, tampa skausminga ar patinsta, praneškite gydytojui. Kitos nepageidaujamos reakcijos: galvos, raumenų ar sąnarių skausmas, tinimas, dilgčiojimas, silpnumo jausmas, patinęs krūtų audinys, miego sutrikimai ir padidėjęs kraujospūdis. Retkarčiais gali būti labai stiprus arba dažnai pasikartojantis galvos skausmas, kurį lydi pykinimas ar sutrikusi rega. Jeigu taip atsitiko, tuoj pat praneškite gydytojui. Per didelis augimo hormono kiekis gali mažinti gliukozės kiekį kraujyje (hipoglikemija). Pasakykite gydytojui, jeigu Jūs (ar Jūsų vaikas) atrodote neįprastai išbalęs arba Jums atsiranda mėlynės net nuo nedidelio sumušimo. Vaikui, kuriam persodinamas inkstas, gydymą augimo hormonu reikia nutraukti.

    Kaip laikyti Humatrope?

    Humatrope, kurio tinkamumo laikas pasibaigęs, nevartoti.

    Neparuoštą ir paruoštą Humatrope bei tirpiklį laikykite šaldytuve, 2-8 °C temperatūroje. Tirpiklio ir paruošto tirpalo negalima užšaldyti. Ištirpinto vaisto nelaikykite ne šaldytuve ilgiau kaip 30 minučių kasdien. Tinkamai laikomą paruoštą tirpalą galima vartoti 28 dienas.

    Atminkite: šis vaistas skirtas tik Jums (ar Jūsų vaikui). Niekada neduokite jo kitiems. Jis gali jiems pakenkti, net jei simptomai yra tokie pat kaip Jūsų.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!