• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Histac Histac Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA HISTAC IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Histac, H2 receptorių blokatorius. Histac blokuoja histamino H2 receptorius ir mažina druskos rūgšties susidarymą skrandyje. Paprastai skrandžio sultys yra labai rūgščios ir, kildamos aukštyn į stemplę, gali sukelti rėmenį bei raugėjimą rūgštimi. Histac mažina padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą. Šis vaistas ilgai veikia ir slopina skrandžio rūgšties gamybą iki 12 valandų. Padidėjusią rūgšties gamybą gali sukelti rūkymas, alkoholis, aštrūs patiekalai bei stresas. Kai kurie vaistai, pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgštis ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kuriais gydomas sąnarių ir raumenų skausmas, taip pat gali būti rėmens bei kitų dėl skrandžio rūgšties poveikio atsiradusių negalavimų priežastis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HISTAC

  Rėmuo ir atsirūgimas rūgštimi gali atsirasti gulint lovoje arba keliant sunkius daiktus, kai skrandžio sultys kyla aukštyn į stemplę. Be to, rėmuo ir atsirūgimas rūgštimi gali atsirasti dėl skrandžio opos, o kai kuriais atvejais – dėl kitų sunkesnių skrandžio arba virškinimo trakto ligų. Svarbi priemonė, galinti palengvinti rėmenį ir atsirūgimą rūgštimi, yra gyvenimo būdo keitimas. Tai gali būti rūkymo mažinimas, vengimas gerti alkoholį, valgyti aštrius patiekalus, vėlai vakarieniauti ir kelti sunkius daiktus. Reikėtų pasistengti susikurti neįtemptą, darnų gyvenimo būdą. Jei nakties metu miegosite aukščiau padėta galva, Jūsų negalavimai taip pat gali palengvėti. Kita priemonė negalavimams palengvinti gali būti gydymas nereceptiniais vaistais. Jeigu šios priemonės nepadeda, reikia pasitarti su gydytoju. Tai ypač svarbu, jei Jus vargina ilgalaikiai ar pasikartojantys negalavimai, sunkumas ryjant maistą arba jei gydytojas nustatė, jog pablogėjo inkstų funkcija. Jei sergate sunkia kepenų ir inkstų liga, taip pat ūmine porfirija (reta būklė, kai padidėja porfirinų apykaita), prieš pradedant vartoti Histac, reikia pasitarti su gydytoju.

  Vaisto neturėtų vartoti jaunesni kaip 16 metų pacientai.

  Histac vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Histac medžiagai.

  Specialios atsargumo priemonės Histac gali daryti įtaką kitų kartu vartojamų vaistų poveikiui. Todėl, jei vartojate preparatų, kuriuose yra ketokonazolo, glipizido ir teofilino, pasitarkite su gydytoju.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Žr. skyrių „Specialios atsargumo priemonės“.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas Yra nedaug šio vaisto vartojimo nėštumo metu patirties. Todėl, prieš geriant Histac, pasitarkite su gydytoju.

  Žindymo laikotarpis Vaisto veiklioji medžiaga gali patekti į žindomo kūdikio organizmą, todėl žindymo laikotarpiu Histac vartoti negalima.

  3. KAIP VARTOTI HISTAC

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 16 metų pacientams Rėmens, skrandžio veiklos sutrikimo, atsirūgimo rūgštimi ir padidėjusio rūgštingumo simptomų, susijusių su maisto ir gėrimų vartojimu, profilaktikai 1 Histac tabletę (150 mg) reikia gerti pusvalandį prieš valgį. Siekiant palengvinti minėtus simptomus, reikia išgerti vieną Histac tabletę (150 mg). Negalima gerti daugiau kaip dviejų tablečių per parą. Jei vaisto vartojant dvi savaites be pertraukos simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją, nes gali būti kitų skrandžio veiklos sutrikimo priežasčių

  Pavartojus per didelę Histac dozę Jei pavartojote per didelę vaisto dozę, visada kreipkitės į gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Vartojant Histac, šalutinis poveikis pasireiškia retai, tačiau jei atsiranda kokia nors netikėta reakcija, kuri, Jūsų manymu, yra šalutinis poveikis, nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Šalutinio poveikio simptomus galima klasifikuoti taip: dažni (pasitaiko daugiau nei vienam iš šimto pacientų), nedažni (pasitaiko mažiau nei vienam iš šimto pacientų) ir reti (pasitaiko mažiau nei vienam iš tūkstančio pacientų). Dažni šalutinio poveikio simptomai: galvos skausmas, pykinimas, nuovargis, viduriavimas, egzema. Nedažni: kraujo ląstelių kiekio ir kepenų funkcijos rodmenų pokyčiai. Reti: padidėjusio jautrumo reakcija – alerginis šokas, akių vokų, veido ar lūpų patinimas su odos išbėrimu gumbeliais (dilgėline) bet kurioje kūno vietoje ar be jo, staigus švokštimas arba spaudimo jausmas krūtinės ląstoje. Lėtas arba neritmiškas širdies plakimas. Sumišimas, depresija ir haliucinacijos, ypač vyresnio amžiaus ir ligotiems žmonėms. Krūtų jautrumas, krūtų padidėjimas vyrams. Neryškus matymas. Raumenų ir sąnarių skausmas. Gelta. Pankreatitas. Plaukų slinkimas. Kraujagyslių uždegimas (vaskulitas). Lytinės funkcijos sutrikimas (impotencija), kuris paprastai yra laikinas. Nevalingi judesiai bei drebulys, mėšlungis.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI HISTAC

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Histac tablečių vartoti negalima, jeigu baigėsi ant dėžutės nurodytas tinkamumo laikas.

  6. KITA INFORMACIJA

  Histac sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra ranitidinas, ranitidino hidrochlorido pavidalu. Vienoje Histac tabletėje yra 150 mg ranitidino Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, išvalytas talkas, kroskarmeliozės natris, ricinos aliejus, izopropilalkoholis, išgrynintas vanduo, Opacode-S-1-27794 Black., Opadry 02A58907 White

  Histac išvaizda ir kiekis pakuotėje Lizdinėje plokštelėje yra 10 Histac tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra dvi lizdinės plokštelės po 10 tablečių.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!