• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Hedelix Hedelix Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA HEDELIX SIRUPAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Hedelix sirupas yra skaidrus, gelsvai rudos spalvos skystis. Hedelix tiekiamas rudais stikliniais buteliais, kuriuose yra 100 ml sirupo. Butelis kartu su 5 ml talpos polipropileno matavimo šaukšteliu ir informaciniu lapeliu sudėti į kartonines dėžutes. Hedelix sirupas vartojamas lenvinti atsikosėjimą peršalus arba sergant lėtiniu bronchų uždegimu.

  Kosuliui tebesitęsiant ar esant dusuliui, karščiavimui, taip pat atkosint pūlingų ar kraujingų skreplių, nedelsiant reikia pasitarti su gydytoju.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HEDELIX SIRUPĄ

  Hedelix sirupą vartoti draudžiama: kai padidėjęs jautrumas (alergija) gebenių lapų preparatams ar bet kuriai pagalbinei Hedelix sirupo medžiagai; esant argininsukcinatsintetazės trūkumui (metabolinė šlapalo ciklo liga); kai yra įgimtas fruktozės netoleravimas.

  Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės 5 ml sirupo (viename matavimo šaukšte) yra 1,75 g sorbitolio (iš jo susidaro 0,44 g fruktozės), atitinkančio maždaug 0,15 angliavandenių vienetų. Sorbitolis gali nežymiai paleisti vidurius.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu šio preparato vartoti negalima, nes jis nėra pakankamai ištirtas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuojantiems ir valdantiems mechanizmus specialios atsargumo priemonės netaikomos.

  Kitų vaistų vartojimas Sąveikos, vartojant Hedelix sirupą su kitais vaistiniais preparatais, nenustatyta. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI HEDELIX SIRUPĄ

  Jeigu nepaskirta kitaip, vartojamos šios Hedelix sirupo dozės: Suaugusieji ir vyresni nei 10 metų vaikai: 5 ml (vienas matavimo šaukštas) 3 kartus per dieną (atitinka 300 mg vaisto paros dozę). 4-10 metų amžiaus vaikai: 2,5 ml (1/2 matavimo šaukšto) 4 kartus per dieną (atitinka 200 mg vaisto paros dozę). 1-4 metų amžiaus vaikai: 2,5 ml (1/2 matavimo šaukšto) 3 kartus per dieną (atitinka 150 mg vaisto paros dozę). Vaikai iki 1 metų: 2,5 ml (1/2 matavimo šaukšto) 1 kartą per dieną (atitinka 50 mg vaisto paros dozę).

  Sirupas geriamas. Sirupo neskiesti, bet užgerti dideliu kiekiu skysčio (rekomenduojama viena stiklinė geriamojo vandens). Pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku, jeigu jums atrodo, kad preparato poveikis per stiprus ar per silpnas. Nepasitarus su gydytoju šio preparato negalima vartoti ilgiau nei keletą dienų.

  Pavartojus per didelę Hedelix sirupo dozę Atsitiktinai išgertos viena ar dvi papildomos dozės (pvz., suaugusiems vienu ar dviem matavimo šaukštais daugiau nei rekomenduojama) paprastai nėra kenksmingos. Išgertas gerokai didesnis kiekis gali sukelti pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Tokiu atveju pasitarkite su gydytoju.

  Pamiršus pavartoti Hedelix sirupo Jeigu pamiršote išgerti Hedelix sirupo, dvigubos dozės nevartokite. Tęskite gydymą kaip rekomendavo jūsų gydytojas arba kaip rekomenduojama informaciniame lapelyje.

  Preparato perdozavus gali pasireikšti mieguistumas ir sumažėti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Perdozavimo atveju patariama sukelti vėmimą ir gerti aktyvuotos anglies.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kaip ir kiti preparatai, šis vaistas gali sukelti pašalinį poveikį. Sąraše yra visi žinomi šalutinio poveikio požymiai, atsiradę gydant gebenių lapais ir gydant didesnėmis dozėmis ilgesnį laiką. Šalutiniam poveikiui įvertinti taikomi šie dažnumo kriterijai:

  labai dažnai: daugiau nei 1 pacientui iš 10 dažnai: daugiau nei 1 pacientui iš 100 kartais: daugiau nei 1 pacientui iš 1000 retai: daugiau nei 1 pacientui iš 10000 labai retai: 1 pacientui iš 10000 ar rečiau, skaičiuojant ir visus pavienius atvejus

  Nedažnai jautresniems žmonėms gali atsirasti skrandžio sudirginimo simptomų. Pastebėjus šalutinių reiškinių, nepaminėtų šiame lapelyje, būtina pranešti gydytojui arba vaistininkui.

  5. HEDELIX SIRUPO LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Pirmą kartą atidarius butelį, sirupo tinkamumo laikas - 6 mėnesiai.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!