• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Halixol Halixol Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA HALIXOL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Ūminės ir lėtinės obstrukcinės kvėpavimo takų ligos, pvz., bronchų astma ir bronchitas, bronchektazija su patologiškai tirštomis gleivėmis ir skrepliais. Šis vaistinis preparatas nelengvina sauso kosulio.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HALIXOL

  Halixol vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ambroksoliui, bromheksinui arba bet kuriai pagalbinei Halixol medžiagai; - jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį; - jeigu sergate opine virškinimo trakto liga; - jeigu sergate paveldimu fruktozės absorbcijos sutrikimu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums yra bronchų motorikos sutrikimų ir jei gaminasi daug bronchų išskyrų; - jeigu sergate sunkia inkstų liga.

  Kitų vaistų vartojims Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vaistai, slopinantys kosulį ir Halixol gali neigiamai paveikti vieni kitus. Reikia vengti vartoti kartu šių vaistų, nebent gydytojas Jums patartų jų vartoti.

  Halixol pranašumas yra tas, kad jis skatina kai kurių antibiotikų (pvz., amoksicilino, cefuroksimo, eritromocino, doksiciklino) skverbimąsi į bronchų išskyras.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Halixol negalima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų, kad Halixol veiktų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Halixol medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. 5 ml preparato yra 1,2 g sorbitolio. Vartojant vaisto rekomenduojamomis dozėmis, kiekvienoje dozėje bus 0,6–2,4 g sorbitolio. Halixol negalima vartoti sergant paveldėta fruktozės absorbcijos liga. Preparatas gali sukelti skrandžio sutrikimą ir viduriavimą. Reikia atsižvelgti į sorbitolio kiekį, skiriant Halixol pacientams, sergantiems diabetu.

  3. KAIP VARTOTI HALIXOL

  Halixol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojamos Halixol dozės Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams. Rekomenduojama paros dozė pirmąsias 2–3 dienas yra 10 ml sirupo 3 kartus per parą, po to 10 ml 2 kartus per parą arba 5 ml 3 kartus per parą.

  5–12 metų vaikams. 5 ml 2–3 kartus per parą.

  2–5 metų vaikams. 2,5 ml 3 kartus per parą.

  Jaunesniems kaip 2 metų vaikams. 2,5 ml 2 kartus per parą.

  Vaisto reikėtų vartoti po valgio, gausiai užgeriant skysčiu. Gydymo metu vartojant daug skysčių, sustiprėja gleives skystinantis vaisto poveikis.

  Jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, prieš pradėdami vartoti Halixol, pasitarkite su savo gydytoju, nes Jums gali reikėti mažesnės vaisto dozės

  Jeigu manote, kad Halixol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę sirupo dozę Galimi perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir kiti virškinimo trakto sutrikimai.

  Jeigu įtariate, kad perdozavote vaisto, kreipkitės į savo gydytoją,.

  Perdozavus vaisto, pirmiausiai, kol atvyks medicinos pagalba, reikia sukelti vėmimą.

  Pamiršus pavartoti Halixol Pamiršus pavartoti Halixol įprastu laiku, reikia pasistengti išgerti pamirštą dozę kiek galima greičiau, tačiau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes rizikuojate perdozuoti vaisto.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Halixol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ir ne visiems žmonėms.

  Tuoj pat nutraukite Halixol vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, greitąją medicinos pagalbą arba vykite į artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, jei pastebėjote šiuos šalutinio poveikio simptomus: - rankų, kojų, lūpų, burnos ar gerklės patinimas, pasunkėjęs rijimas ar kvėpavimas; - alpulys ar silpnumas, panašus į alpulį. Tai ypač sunkus šalutinis poveikis. Jei Jums pasireiškia bet kuris iš minėtų simptomų, reiškia, kad Jums gali pasireikšti sunki padidėjusio jautrumo reakcija (alergija) vienai ar kelioms Halixol medžiagoms. - Dilgėlinė. Taip pat alerginės reakcijos simptomas. Tuoj pat nutraukite Halixol vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją dėl tolesnio gydymo. Siekdami išvengti sunkių pasekmių, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jei odos išbėrimas sunkus ir jei jis išplitęs po visą kūną.

  Dažniausiai pasitaikantis šalutinio poveikio simptomai yra galvos skausmas, silpnumas, viduriavimas, pykinimas, skrandžio sutrikimas, vidurių užkietėjimas. Šie šalutinio poveikio simptomai paprastai būna nestiprūs ir dėl jų retai reikia nutraukti gydymą.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI HALIXOL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Butelį laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Atidarius butelį, preparatą suvartoti per 4 savaites

  Ant etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Halixol sirupo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Halixol sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ambroksolio hidrochloridas. 5 ml sirupo yra 15 mg ambroksolio hidrochlorido. 1 ml sirupo yra 3 mg ambroksolio hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra natrio citratas, natrio benzoatas, bananų aromatas, žemuogių aromatas, natrio ciklamatas, citrinų rūgštis, povidonas, sorbitolis, išgrynintas vanduo.

  Halixol išvaizda ir kiekis pakuotėje Gelsvas skaidrus specifinio kvapo sirupas. Rudos spalvos butelis su baltos spalvos saugiu užsukamu aliuminio dangteliu. Butelyje yra 100 ml sirupo. Kartono dėžutėje yra vienas butelis (1x100 ml) ir vienas PP (polipropileno) dozavimo dangtelis.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!