• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Guttalax Guttalax Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA GUTTALAX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Guttalax - skaidrus, bespalvis arba gelsvas, arba šiek tiek gelsvai rudas, truputį klampus tirpalas. Preparatas tiekiamas buteliais, kuriuose yra 15 ml arba 30 ml tirpalo.

  Veiklioji vaisto medžiaga natrio pikosulfatas yra lokaliai veikianti vidurių laisvinamoji medžiaga. Gaubtinėje žarnoje ji, veikiant bakterijoms, suskyla ir skatina storosios žarnos peristaltiką, stimuliuodama jos gleivinę.

  Preparato galima vartoti, jeigu yra vidurių užkietėjimas arba kitokia būklė, kurios metu reikia lengvinti tuštinimąsi.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GUTTALAX

  Guttalax vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) natrio pikosulfatui, kitiems triarilmetano grupės preparatams arba bet kuriai pagalbinei geriamųjų lašų, tirpalo medžiagai; - jeigu yra žarnų nepraeinamumas ar obstrukcija, ūminė pilvo liga, kurią reikia operuoti, įskaitant apendicitą ir žarnų nepraeinamumą, ūminis žarnų uždegimas ar didelė dehidracija; vaikams iki 4 metų.

  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Guttalax, kaip ir kitų vidurių laisvinamųjų preparatų, kasdien ilgai vartoti negalima. Jeigu jų pacientui reikia kasdien, būtina kreiptis į gydytoją, kad nustatytų vidurių užkietėjimo priežastį. Vidurių laisvinamųjų preparatų vartojant ilgai arba dideles dozes, gali sutrikti skysčių ir elektrolitų pusiausvyra, pasireikšti hipokaliemija bei atoveiksmio reakcija (nutraukus vaisto vartojimą, viduriai vėl užkietėja). Vaikams be gydytojo leidimo šio preparato vartoti negalima.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ilgalaikė gydymo patirtis rodo, jog nėštumo metu vartojamas Guttalax nepageidaujamo arba žalingo poveikio nesukelia. Vis dėlto jo, kaip ir kitų vaistų, nėštumo laikotarpiu reikėtų vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kad veiklioji Guttalax medžiaga patektų į motinos pieną, duomenų nėra, tačiau šio vaisto vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti nepatariama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Guttalax poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu su didele Guttalax doze vartojant diuretikų arba adrenokortikosteroidų, gali didėti elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika. Jeigu elektrolitų pusiausvyra sutrinka, gali padidėti jautrumas širdies glikozidams. Kartu vartojami plataus spektro antibiotikai gali silpninti Guttalax sukeliamą vidurių laisvinamąjį poveikį.

  3. KAIP VARTOTI GUTTALAX

  Guttalax visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojo neskirta kitaip, suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 10 metų vaikams rekomenduojama dozė yra 10 - 20 lašų (5 – 10 mg), 4 - 10 metų vaikams vaisto vartoti galima tik gydytojui paskyrus! Vienkartinė dozė yra 5 - 9 lašai (2,5 – 5 mg ). Guttalax lašų reikia gerti vakare, kad ryte būtų galima išsituštinti. Paprastai poveikis pasireiškia po 10-12 valandų. Gydytojui nenustačius tikslios diagnozės vidurius paleidžiančių vaistų vartoti galima tik labai trumpai. Jei vidurių užkietėjimas trunka ilgiau, būtina kreiptis į gydytoją, kuris prieš vartojant vaistą nustatys jo priežastis.

  Jeigu manote, kad Guttalax veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Guttalax Pavartojus per didelę vaisto dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vykti į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Išgėrus didelę dozę, gali prasidėti viduriavimas vandeningomis išmatomis, pilvo diegliai, organizme labai sumažėti elektrolitų, ypač kalio, kiekis. Guttalax rezorbciją galima sumažinti arba sustabdyti išplovus skrandį arba ligonį pravimdžius. Gali prireikti injekuoti skysčių ir sureguliuoti elektrolitų pusiausvyrą. Tai labai svarbu senyviems ir jauniems žmonėms. Šiek tiek gali padėti lygiųjų raumenų spazmus atpalaiduojantys vaistai.

  Pamiršus pavartoti Guttalax Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Guttalax, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kuriems šio preparato vartojantiems žmonėms atsirado pilvo dieglių ir skausmas arba nemalonus pojūtis pilvo plote. Buvo viduriavimo atvejų. Pavieniais atvejais pasireiškė su Guttalax vartojimu susijusi alerginė reakcija, įskaitant odos reakciją ir angioneurozinę edemą.

  5. GUTTALAX laikymo SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Butelį laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant butelio etiketės ar dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!