• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Grippostad Grippostad Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Grippostad IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Grippostad vartojamas: - silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti, - karščiavimui mažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Grippostad

  Grippostad vartoti draudžiama, kuomet yra: įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus), padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai, jaunesniems nei 10 metų vaikams, fenilkotonurija, sunkus inkstų veiklos nepakankamumas, sunkus kepenų nepakankamumas.

  Reikia atsiminti, kad vaistas gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad dozę ir šio vaisto vartoti kuo trumpiau.

  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Grippostad negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos preparato formos be aspartamo.

  Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., alkoholizmo, hepatito); kai yra inkstų veiklos sutrikimas; jeigu Jūs sergante Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

  Aukščiau paminėtais atvejais Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui.

  Dėl nerekomenduojamai ilgą laiką dedelėmis dozėmis vartojamų skausmą malšinančių preparatų atsiradusio galvos skausmo slopinti didesnėmis preparato dozėmis negalima.

  Apskritai, pastovus skausmą malšinančių preparatų vartojimas, ypač kelių skausmą mažinančių medžiagų vartojimas kartu, gali sukelti negrįžtamą nefropatiją ir inkstų nepakankamumo pavojų (analgezinė nefropatija).

  Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus skausmą malšinančių preparatų ir staiga nustojus juos vartoti gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir prieš pradedant juos vėl vartoti reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

  Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.

  Kitų vaistų vartojimas

  Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti medikamentų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių preparatų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, prieš vartodami Grippostad pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir preparatus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti kepenis žalojantis paracetamolio poveikis. Tai taip pat aktualu kartu su šiuo vaistiniu preparatu vartojant alkoholį.

  Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį gali žymiai sumažėti chloramfenikolio ekskrecija ir dėl to padidėti šio vaisto toksinis poveikis.

  Sunku nustatyti paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinę reikšmę. Todėl pacientus, geriančius antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką vartojančius Grippostad, reikia pastoviai stebėti.

  Paracetamolį ir AZT (zinovudiną) vartojant kartu padidėja neutropenijos (sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis) pavojus. Todėl kartu vartoti AZT ir Grippostad galima tik stebint gydytojui.

  Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti.

  Kartu vartojant medikamentų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti.

  Šios atsargumo priemonės svarbios ir tuo atveju, jeigu neseniai vartojote kitų vaistų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims negalima vartoti paracetamolio ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis vartoti šį preparatą yra saugu. Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo paprastai nereikia.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus dažniausiai neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui medžiagas Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima. Preparato sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

  3. KAIP VARTOTI Grippostad

  Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems. Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo preparatu būtų veiksmingas ir saugus.

  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta žemiau. Kūno svoris (kg) Amžius (metais) Vienkartinė Grippostad dozė Didžiausia Grippostad dozė per parą Virš 40 kg Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems 1 paketėlis Iki 6 paketėlių Ne mažiau kaip 40 kg 10-12 metų vaikams 1 paketėlis 3 paketėliai

  Preparato reikia vartoti ne dažniau nei kas 4 – 8 valandos.

  Pastaba Pacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, prieš vartojant preparato reikia pasitarti su gydytoju. Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

  Pavartojus per didelę Grippostad dozę

  Pavartojus per didelę Grippostad dozę pradžioje (pirmą parą) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Nors antrą dieną subjektyvi savijauta žymiai pagerėja, gali progresuoti kepenų pakenkimas, kuris trečią dieną gali baigtis kepenų koma.

  Jeigu manote, kad perdozavote paracetamolio, nedelsiant kreipkitės į gydytoją (pvz., telefonu kvieskite greitąją pagalbą), kad būtų suteikta pagalba: sukeltas vėmimas arba išplautas skrandis ne vėliau kaip 6 valandos po išgėrimo, suleistas priešnuodis į veną, pvz., cisteaminas arba acetilcisteinas; jei po išgėrimo praėjo ne daugiau kaip 8 valandos, kad būtų sumažintas paracetamolio metabolitų ląsteles žalojantis poveikis. Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją plazmoje.

  Kitos gydomosios priemonės, apsinuodijus paracetamoliu, priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų.

  Pamiršus pavartoti Grippostad Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gydymą reikia tęsti Grippostad vartojimą rekomenduojamomis dozėmis.

  Nustojus vartoti Grippostad Specialių atsargumo priemonių nereikia, jeigu vaistą vartojate kaip nurodyta. Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus preparatą bei staiga nutraukus jo vartojimą gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Pagal pasireiškimo dažnumą sutrikimai skirstomi į: labai dažnus (1/10); dažnus (1/100, <1/10); nedažnus (1/1000, <1/100); retus (1/10000, <1/1000); labai retus (<1/10000) įskaitant pavienius atvejus.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: Labai reti: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

  Imuninės sistemos sutrikimai: Labai reti: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

  Akies sutrikimai: Labai reti: ūminė glaukomą (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai

  Kvėpavimo sistemos sutrikimai: Labai reti: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

  Virškinimo trakto sutrikimai: Labai reti: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: Labai reti: padidėjusio odos jautrumo reakcijos.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: Labai reti: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

  Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai: Labai reti: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla. Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: Labai reti: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

  Nervų sistemos sutrikimai: galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Grippostad

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

  Ant dėžutės ir paketėlio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Grippostad vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Grippostad sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio. Pagalbinės medžiagos yra askorbo rūgštis, aspartamas, etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, bevandenė citrinų rūgštis, citrinų skonio medžiaga.

  Grippostad išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Milteliai geriamajam tirpalui yra baltos spalvos. Grippostad tiekiamas kartono dėžutėse, kiekvienoje iš jų yra po 5 arba 10 paketėlių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!