• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • GRAZAX GRAZAX Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA GRAZAX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  GRAZAX sudėtyje yra žolių žiedadulkių alergenų ekstrakto. Jis vartojamas siekiant padidinti žolių žiedadulkių imunologinį toleravimą ir tokiu būdu palengvinti alergijos simptomus. GRAZAX vartojamas suaugusiesiems, sergantiems žolių žiedadulkių sukeltu rinitu ir konjunktyvitu, gydyti. Gydymą GRAZAX skiria gydytojas, turintis alerginių ligų gydymo patirties.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRAZAX

  GRAZAX vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bet kuriai pagalbinei geriamojo liofilizato medžiagai; - jeigu Jūs sergate liga, kuri pažeidžia imuninę sistemą; - jeigu Jūs sergate sunkia astma (jei tai nustatė gydytojas); - jeigu sergate vėžiu; - jeigu burnos ertmėje yra sunkus uždegimas

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums neseniai ištrauktas dantis ar atlikta kitokia burnos operacija. Tokiu atveju gydymą GRAZAX reikia nutraukti 7 dienoms, kad sugytų burnos ertmė.

  Prieš pradėdami vartoti GRAZAX, pasitarkite su gydytoju, jeigu Jums yra bet kuri aukščiau minėta aplinkybė.

  Vaikų ir senyvų pacientų gydymo GRAZAX patirties neturima.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei vartojate kitų vaistų nuo alergijos, tokių kaip antihistamininiai vaistai ar kortikosteroidai, gydytojas nuspręs, ar jų vartoti.

  GRAZAX vartojimas su maistu ir gėrimais Pavartojus geriamojo liofilizato, maždaug penkias minutes negalima valgyti ir gerti.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėščiųjų gydymo GRAZAX klinikinės patirties šiuo metu nėra. Nėštumo metu negalima pradėti gydymo GRAZAX. Jei pastojote gydymo metu, pasitarkite su gydytoju, ar gydymą galima tęsti. Žindymas Nėra duomenų apie GRAZAX vartojimą žindymo laikotarpiu. Manoma, kad žindomiems kūdikiams preparatas neturėtų sukelti jokio poveikio.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jūs turite nuspręsti, ar galite vairuoti bei atlikti tikslumo reikalaujančius darbus. Šiems gebėjimams gali turėti įtakos vaisto veikimas ar šalutinis poveikis, kuris yra aprašytas kituose šio lapelio skyriuose. Taigi, perskaitykite visą šį lapelį. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  GRAZAX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  3. KAIP VARTOTI GRAZAX

  GRAZAX visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kad gydytojas su pacientu galėtų aptarti galimą šalutinį poveikį, rekomenduojama pirmąjį liofilizatą išgerti gydytojui stebint. Įprastinė dozė yra vienas geriamasis liofilizatas per dieną. Geriausias gydomasis poveikis pasireiškia tuomet, jei gydymas pradedamas likus 2-4 mėnesiams iki žolių žydėjimo sezono pradžios ir tęsiamas ištisus metus. Gydymą patariama tęsti 3 metus.

  GRAZAX yra geriamasis liofilizatas. Prieš išimdami jį iš pakuotės įsitikinkite, kad Jūsų rankos sausos. Geriamąjį liofilizatą vartokite taip:

  1.Nuplėškite trikampiais pažymėtą juostelę, esančią geriamojo liofilizato pakuotės viršuje.

  2.Atplėškite vieną geriamojo liofilizato paketėlį išilgai perforuotų linijų.

  3.Nespauskite geriamojo liofilizato per foliją. Taip galima sugadinti geriamąjį liofilizatą, nes jis lengvai trupa. Vietoj to, kilstelėję pažymėtą kampą, nuimkite foliją.

  4.Atsargiai išimkite geriamąjį liofilizatą iš plokštelės ir iš karto vartokite.

  5. Pasidėkite geriamąjį liofilizatą po liežuviu ir laikykite jį ten keletą sekundžių, kol ištirps. Pirmąją minutę nerykite. Mažiausiai 5 minutes nevalgykite ir negerkite.

  Pavartojus per didelę GRAZAX dozę Jei pavartojote pernelyg daug GRAZAX geriamojo liofilizato, gali atsirasti alergijos simptomų, įskaitant vietinius simptomus burnoje ir gerklėje. Jei simptomai sunkūs, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę.

  Pamiršus pavartoti GRAZAX Jei pamiršote pavartoti geriamojo liofilizato, pavartokite jo vėliau tą pačią dieną. Negalima vartoti dvigubos dozės per dieną norint kompensuoti praleistą geriamojo liofilizato dozę.

  Nustojus vartoti GRAZAX Jei nevartosite vaisto taip, kaip gydytojo skirta, gydomojo poveikio gali nebūti. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  GRAZAX, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinis poveikis gali būti alerginis atsakas į alergeną, kuriuo esate gydomas. Daugumai pacientų šis poveikis pasireiškė gydymo pradžioje, atsirasdavo po kiekvieno GRAZAX pavartojimo, trukdavo nuo minučių iki valandų ir išnyko per 1-7 dienas. Labai dažnas (pasireiškiantis daugiau nei 1 iš 10 žmonių) poveikis: burnos ir ausų niežėjimas, gerklės sudirginimas, čiaudulys ir burnos paburkimas. Dažnas (pasireiškiantis daugiau nei 1 iš 100, bet mažiau nei 1 iš 10 žmonių) poveikis: akių niežėjimas, akių uždegimas, sloga ir užsikimšusi nosis. Liežuvio bei burnos paburkimas, perštėjimas, tirpulys, pūslelių susidarymas ir kitokie nemalonūs jutimai. Nuovargis, galvos skausmas, niežėjimas. Patinimo ar paburkimo jutimas gerklėje, kosulys, astma. Virškinimo trakto sutrikimai – skrandžio skausmas, rėmens graužimas, pykinimas. Gerklės uždegimas. Nedažnas (pasireiškiantis daugiau nei 1 iš 1 000, bet mažiau nei 1 iš 100 žmonių) poveikis: pūslelės ant lūpų, opelės burnoje, burnos ir gerklės džiūvimas, liežuvio ir seilių liaukų sutrikimai, pasunkėjęs rijimas, vėmimas, viduriavimas. Paburkimo gerklėje jutimas, nemalonūs jutimai kvėpuojant, dusulys, švokštimas kvėpuojant, užkimimas. Nosies ir gerklės uždegimas. Viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Svaigulys. Limfmazgių liga. Nemalonūs jutimai krūtinėje, krūtinės skausmas, ankštumas krūtinėje, karčio jutimas, negalavimas, karščiavimas, svetimkūnio pojūtis. Akių paburkimas. GRAZAX vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę, jei atsirastų bet kuris šių simptomų: veido, burnos ar gerklės paburkimas pasunkėjęs rijimas bėrimas pasunkėjęs kvėpavimas balso pakitimai pasunkėjusi astma.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs jums reikalingų vaistų nuo alergijos, pvz., antihistamininių vaistų.

  Jei pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI GRAZAX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po EXP ir Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, GRAZAX vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  GRAZAX sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra pašarinio motiejuko (Phleum pratense) SQ standartizuotas žiedadulkių alergenų ekstraktas. Geriamojo liofilizato stiprumas išreikštas SQ-T* vienetais. Vieno geriamojo liofilizato stiprumas yra 75 000 SQ-T. * [Standardised Quality units Tablet (SQ-T )] - Standartizuotų Kokybės vienetų Tabletė - Pagalbinės medžiagos yra želatina (žuvies), manitolis, natrio hidroksidas.

  GRAZAX išvaizda ir kiekis pakuotėje Baltas arba beveik baltas apvalus geriamasis liofilizatas, vienoje jo pusėje yra įspaudas. Vaistas tiekiamas aliuminio lizdinėmis plokštelėmis su nuimama aliuminio folija, supakuotomis į kartono dėžutę. Pakuotėje yra 30, 90 arba 100 geriamųjų liofilizatų. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!