• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Granisetron Teva Granisetron Teva Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA GRANISETRON TEVA IR kam JIS VARTOJAMAS

    Granisetron Teva yra vaistų grupės, vadinamos 5-HT3 receptorių antagonistais, preparatas. Šios grupės vaistai neleidžia atsirasti arba slopina pykinimą ir vėmimą. Suaugusiems žmonėms Granisetron Teva vartojamas pooperacinio pykinimo ir vėmimo atsiradimo sutrukdymui bei šių sutrikimų slopinimui. 2 – 16 metų vaikams ir paaugliams Granisetron Teva vartojamas pykinimo ir vėmimo atsiradimo sutrukdymui bei šių sutrikimų slopinimui po tam tikrų rūšių gydymo, pvz., chemoterapijos ar švitinimo radioaktyviaisiais spinduliais.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRANISETRON TEVA

    Granisetron Teva vartoti negalima:

    jeigu Jūs esate alergiškas (pernelyg jautrus) granisetronui, kitiems 5-HT3 receptorių antagonistams, pvz., ondansetronui, arba bet kuriai pagalbinei šio preparato medžiagai.

    Vartojant Granisetron Teva reikia laikytis specialių atsargumo priemonių

    Prieš pradedant vartoti šio vaisto pasakykite savo gydytojui: jeigu Jums yra žarnyno problemų, pvz., labai užkietėję viduriai; jeigu yra skausmingas ar išpūstas Jūsų pilvas; jeigu sutrikusi Jūsų kepenų veikla; jeigu sutrikęs Jūsų širdies ritmas.

    Kitų vaistų vartojimas

    Jūs turite pasakyti gydytojui, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų: medikamentų nuo širdies ritmo sutrikimų, beta adrenoreceptorių blokatorių, kadangi granisetronas gali paveikti Jūsų širdies ritmą; ketokonazolo (vaisto nuo grybelių) ir fenobarbitalio (preparato nuo epilepsijos), kadangi jie gali daryti įtaką granisetrono apykaitos Jūsų organizme būdui.

    Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Nėštumas Kenksmingo poveikio galimybei įvertinti informacija apie granisetrono vartojimą nėštumo metu yra nepakankama. Nėščioms moterims galima vartoti granisetrono tik pasikonsultavus su savo gydytoju. Pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia, įtariate, jog pastojote ar ketinate pastoti.

    Žindymo laikotarpis Ar granisetronas išsiskiria su žindyvės pienu, nežinoma, todėl gydymo metu žindymą reikia nutraukti.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Granisetron Teva poveikis vairavimui ir mechanizmų valdymui neištirtas. Klinikinių tyrimų metu retkarčiais pastebėta mieguistumo atvejų. Gydymo metu Jūs turite atsisakyti vairuoti ir valdyti mechanizmus.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Granisetron Teva medžiagas

    Viename šio vaistinio preparato mililitre yra 0,15 mmol (3,5 mg) natrio. Į tai reikia atsižvelgti pacientams, kurių dietoje reguliuojamas natrio kiekis, jeigu paros dozė viršija 6,6 ml.

    3. KAIP VARTOTI GRANISETRON TEVA

    Granisetron Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Kadangi šį vaistą Jums injekuos gydytojas ar slaugytoja, neįtikėtina, kad Jums bus suleista netinkama dozė.

    Granisetron Teva paprastai vartojamas prieš gydymą ar chirurginę operaciją, kurie Jums gali sukelti pykinimą, nors jo galima vartoti ir po to bet kokio Jums pasireiškusio pykinimo nutraukimui.

    Paruošimo ir vartojimo metodas yra aprašytas pakuotės lapelio pabaigoje.

    Įprastinė dozė yra:

    Chemoterapijos ar švitinimo radioaktyviaisiais spinduliais sukeltas pykinimas ir vėmimas

    2 – 16 metų vaikai ir paaugliai

    Prevencija

    Prieš chemoterapiją ar švitinimą radioaktyviaisiais spinduliais reikia injekuoti 0,04 mg/kg kūno svorio dozę. Per 24 val. galima injekuoti ne daugiau kaip 2 tokias dozes.

    Gydymas Po gydymo atsiradusiam pykinimui nutraukti reikia injekuoti 0,04 mg/kg kūno svorio dozę. Per 24 valandas galima suvartoti vieną papildomą 0,04 mg/kg kūno svorio dozę. Ją galima injekuoti praėjus ne mažiau kaip 10 minučių po pradinės infuzijos.

    Pooperacinis pykinimas ir vėmimas

    Suaugę žmonės (įskaitant senyvus)

    Prevencija

    Prieš operaciją reikia suleisti 1 mg dozę. Per 24 val paprastai reikėtų vartoti ne daugiau kaip dvi dozes, nors kartais galima injekuoti tris dozes

    Gydymas

    Pooperacinio pykinimo nutraukimui reikia suleisti 1 mg dozę. Papildomas dozes galima vartoti ne anksčiau kaip po 10 minučių.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Granisetron Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia: alerginės reakcijos sukeltas veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas, kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimas, išbėrimas ar niežulys. Tai yra labai sunkus, bet retas šalutinis poveikis. Jums gali būti reikalinga skubi medicinos pagalba.

    Pastebėta šių šalutinio poveikio atvejų:

    Labai dažni (pastebėti daugiau negu 1 iš 10 žmonių) Galvos skausmas. Pykinimas (šleikštulys), vidurių užkietėjimas.

    Dažni (pastebėti mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negi 1 iš100 žmonių) Pablogėjęs apetitas, viduriavimas, vėmimas, pilvo skausmas. Silpnumas, skausmas, karščiavimas.

    Reti (pastebėti mažiau negu 1 iš 1000, bet daugiau negu 1 iš 10000 žmonių) Nenormalus širdies ritmas, krūtinės skausmas. Nenormali kepenų veikla.

    Jeigu tikrinant, kaip veikia Jūsų kepenys, atliekamas kraujo tyrimas, šis vaistas gali paveikti jo rezultatus.

    Labai reti (pastebėti mažiau negu 1 iš 10000 žmonių) Apetito netekimas. Koma, nenormalūs kūno judesiai, drebėjimas ar raumenų stingulys. Nualpimas, galvos svaigimas, nemiga, ažitacija (susijaudinimas).

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI GRANISETRON TEVA

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Granisetron Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Negalima užšaldyti. Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Pastebėjus, kad tirpalas yra rudas, šio preparato vartoti negalima. Po atidarymo ir praskiedimo preparatą būtina nedelsiant vartoti.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

    6. KITA INFORMACIJA

    Granisetron Teva sudėtis - Veiklioji medžiaga yra granisetronas. Viename ml koncentrato injekciniam / infuziniam tirpalui yra 1 mg granisetrono (granisetrono hidrochlorido pavidalu). Kiekvienoje ampulėje ar buteliuke yra 1 mg granisetrono (granisetrono hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, natrio hidroksidas, vandenilio chlorido rūgštis ir injekcinis vanduo.

    Granisetron Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje Koncentratas injekciniam / infuziniam tirpalui. Sterilus, skaidrus, bespalvis tirpalas. 1 ml I tipo skaidraus stiklo ampulėse. Pakuotė, kurioje yra 1, 5 arba 10 ampulių. 1 ml I tipo skaidraus stiklo buteliukuose, užkimštuose gumos kamščiu su žaliu dangteliu. Pakuotė, kurioje yra 1, 5 arba 10 buteliukų.

    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!