• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • GLYPRESSIN GLYPRESSIN Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA GLYPRESSIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Glypressin susideda iš miltelių ir tipiklio injekciniam tirpalui. Balti, liofilizuoti milteliai, kurių sudėtyje yra aktyvios medžiagos terlipresino.

    Glypressin vartojamas kraujavimui iš stemplės veninių mazgų stabdyti. Stemplės veniniai mazgai yra išsiplėtusios kraujagyslės, kurios atsiranda stemplėje (ryklėje) kaip kepenų ligų komplikacija. Jie gali pratrūkti ir kraujuoti, sukeliant sunkią ir kritišką būklę.

    Sušvirkštus į kraujotaką, aktyvi medžiaga, terlipresinas, suardomas, kad išlaisvinti medžiagą, vadinamą lizino vazopresinu. Šis poveikis į kraujagyslių sieneles sukelia jų susiaurėjimą ir apriboja kraujo tekėjimą į pakenktas venas, todėl kraujavimas sumažėja.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GLYPRESSIN

    Glypressin vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) terlipresino acetatui arba bet kuriai pagalbinei Glypressin medžiagai; jeigu esate nėščia; esant sepsiniam šokui. Sepsinis šokas yra sunki būklė, kuri pasireiškia, kai pagrindinė infekcija sukelia kraujospūdžio sumažėjimą ir kraujo tėkmės sulėtėjimą..

    Specialių atsargumo priemonių reikia: kai yra aukštas kraujospūdis; sergant širdies ligomis; vaikams ir senyviems pacientams dėl ribotos vartojimo patirties. Jei tai, kas aukščiau paminėta, tinka Jums, pasitarkite su savo gydytoju.

    Gydant Glypressin, pastoviai turi būti tikrinamas Jūsų kraujospūdis, pulso dažnis ir skysčių balansas.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite savo gydytojui arba kitam sveikatos priežiūros personalui. Jeigu vartojate bet kokios rūšies širdį veikiančių vaistų ( pvz. propofolio ar beta-blokatorių), labai svarbu apie tai pranešti savo gydytojui , kadangi kartu vartojant Glypressin, jų poveikis gali sustiprėti.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Glypressin vartoti nėščiosioms negalima. Glypressin negalima vartoti žindymo laikotarpiu, kadangi nežinoma, ar Glypressin patenka į motinos pieną. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba kitu sveikatos priežiūros personalu.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų nėra. Glypressin skiriamas tik ligoninės sąlygomis.

    3. KAIP VARTOTI GLYPRESSIN

    Glypressin vartojamas tik ligoninės sąlygomis ir turi būti skiriamas tik kvalifikuoto personalo. Tirpiklis su milteliais sumaišomas švirkštu pradūrus guminį stiklo buteliuko kamštį. Paruoštas skaidrus tirpalas nedelsiant švirkščiamas į veną (tiesiai į kraujotaką).

    Esant ūmiam kraujavimui iš stemplės veninių mazgų, paprastai pradinė dozė yra 2 mg. Toliau dozė paprastai yra 1-2 mg kas 4 valandas iki kraujavimo sustabdymo 24 valandas. Gydymas gali būti tęsiamas ne ilgiau kaip 48 val. Po pradinės dozės Jūsų dozė gali būti pakoreguota, atsižvelgiant i Jūsų kūno svorį arba jaučiamus bet kokius šalutinius poveikius.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Glypressin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Dažni šalutiniai poveikiai (1- 10 iš 100 gydytų pacientų): Galvos skausmas Padidėjęs kraujospūdis Išemija (nepakankamas kraujo pritekėjimas į audinius), dėl ko išblykšta arba pamėlynuoja oda (melsvą odos spalvą sukelia deguonies stoka) Skrandžio skausmas, Pykinimas Viduriavimas.

    Nedažni šalutiniai poveikiai ( 1-10 iš 1,000 gydytų pacientų) Bradikardija (labai lėtas širdies plakimas).

    Labai reti šalutiniai poveikiai (mažiau nei 1 iš 10,000 gydytų pacientų): Miokardo infarktas (širdies priepuolis) Miokardo išemija (nepakankamas kraujo pritekėjimas į širdies raumenį). Simptomai, įskaitant skausmą krūtinėje, dusulį, smarkų širdies plakimą.. Širdies nepakankamumas. Simptomai, įskaitant dusulį, nuovargį, kulkšnelių patinimą),. Kvėpavimo sutrikimai ( pasunkėjęs kvėpavimas) Odos nekrozė( audinių pakenkimas) injekcijos vietoje.

    Jeigu pasireiškė sunkių šalutinių poveikių arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytų šalutinių poveikių, pasakykite gydytojui arba kitam sveikatos priežiūros personalui.

     

    5. KAIP LAIKYTI GLYPRESSIN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Glypressin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Paruoštas skaidrus tirpalas turi būti sušvirkštas nedelsiant po miltelių ir tirpiklio sumaišymo.

    Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    6. KITA INFORMACIJA

    Glypressin sudėtis Veiklioji medžiaga yra terlipresino acetatas. Viename buteliuke yra 1 mg terlipresino acetato, atitinkančio 0,86 mg terlipresino. 1 ml paruošto tirpalo yra 0,2 mg terlipresino acetato. Pagalbinės medžiagos yra: Milteliai: manitolis (E 421) ir vandenilio chlorido rūgštis. Tirpiklis: natrio chloridas, vandenilio chlorido rūgštis ir injekcinis vanduo.

    Glypressin išvaizda ir kiekis pakuotėje Preparatas susideda iš miltelių ir tirpiklio injekciniam tirpalui paruošti. Milteliai yra baltos spalvos. Ištirpus tirpiklyje turi gautis skaidrus bespalvis tirpalas. Glypressin pakuotėje yra 5 buteliukai ir 5 ampulės.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!