• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Glucotrol XL Glucotrol XL Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA Glucotrol XL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Glucotrol XL yra specialios nevirškinamos tabletės. Veiklioji vaisto medžiaga (glipizidas) lėtai ir nuolat išsiskiria iš tabletės pro mažą skylutę, esančią vienoje tabletės pusėje. Nesijaudinkite, atsitiktinai išmatose pastebėję Glucotrol XL tabletės dangalą. Iš tabletės išsiskiria 5 mg arba 10 mg glipizido. Glucotrol XL tabletės po 5 mg yra baltos ir abipus išgaubtos. Vienoje jų pusėje yra skylutė ir užrašas GXL 5. Glucotrol XL tabletės po 10 mg yra baltos ir abipus išgaubtos. Vienoje jų pusėje yra skylutė ir užrašas GXL 10.

    Glucotrol XL – tai geriamasis gliukozės kiekį kraujyje mažinantis (hipoglikeminis) vaistas, priklausantis sulfanilšlapalo grupei.

    Glucotrol XL skiriama sergantiesiems 2-ojo tipo (nuo insulino nepriklausomu) cukriniu diabetu gliukozės kiekiui kraujyje mažinti. Tai papildoma priemonė gydant dieta, kai ribojamas angliavandenių ir riebalų kiekis. Glucotrol XL skiriama, kai vien dietinio gydymo nepakanka.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Glucotrol XL

    Glucotrol XL negalima vartoti: Jei padidėjęs jautrumas (yra alergija) glipizidui ar kitai sudedamajai Glucotrol XL tabletės medžiagai. Jei sergate 1-ojo tipo (nuo insulino priklausomu) diabetu. Jei šlapime nustatyta ketoninių kūnų ir gliukozės (t.y. Jums yra ketoacidozė). Jei esate nėščia ar žindote kūdikį.

    Atsargumo priemonės vartojant Glucotrol XL tabletes Prieš pradėdami vartoti vaistą, pasakykite gydytojui, jeigu: sergate kepenų ar inkstų liga; planuojate vykti į ligoninę operacijai arba neseniai persirgote sunkia ar infekcine liga (tuomet kartais diabeto neįmanoma kontroliuoti); planuojate pastoti; esate jaunesnis kaip 16 metų; yra virškinimo trakto susiaurėjimų; yra lėtinis viduriavimas.

    Gydytojas patars, ką daryti. Jūs turite kartu reguliariai vartoti angliavandenių turinčių produktų (krakmolo, duonos, bulvių, cukraus ir kt.), kad nepasireikštų hipoglikemija. Jeigu negalite kasdien reguliariai vartoti angliavandenių, valgyti pusryčių, Glucotrol XL Jums netiks. Vartojant šį vaistą, reikia periodiškai tirti gliukozės koncentraciją kraujyje ir šlapime. Tikslinga atlikti ir kitus laboratorinius tyrimus. Svarbu laikytis gydytojo paskirtos dietos, reguliariai sportuoti bei tirti gliukozės kiekį kraujyje ir šlapime. Jeigu vartojate bedruskę dietą, prisiminkite, kad Glucotrol XL yra natrio chlorido (5 mg tabletėse – 17,5 mg, o 10 mg tabletėse – 35 mg).

    Nėščiosioms Prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

    Žindyvėms Prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

    Vairavimas ar įrenginių valdymas Diabetu sergantys vairuotojai turi būti atsargūs, žinoti hipoglikemijos požymius. Pasireiškus hipoglikemijai, nesėskite už vairo ir nedirbkite su įrenginiais.

    Kitų vaistų vartojimas Pasakykite gydytojui apie visus dabar vartojamus ar neseniai vartotus vaistus, taip pat įsigytus be recepto.

    Kai kurie vaistai turi įtakos Glucotrol XL poveikiui, todėl diabetas gali tapti nekontroliuojamas. Kai kurie vaistai, vartojami kartu su Glucotrol XL, gali sukelti hipoglikemiją, pavyzdžiui: nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (skiriami reumatinėms ligoms gydyti), salicilatai (aspirinas), sulfonamidai, chloramfenikolis (antibakteriniai vaistai), kumarino dariniai (geriamieji kraujo krešėjimą mažinantys vaistai), monoaminooksidazės inhibitoriai (vartojami psichiatrijoje), adrenoblokatoriai (skiriami hipertenzijai gydyti), geriamasis mikonazolis arba flukonazolis (skiriami grybelinėms infekcijoms gydyti).

    Kai, gerdami Glucotrol XL, nustojate vartoti šiuos vaistus, diabetas gali tapti nekontroliuojamas.

    Toliau nurodyti vaistai gali didinti gliukozės kiekį kraujyje. Tai: tiazidai ir kiti diuretikai, kortikosteroidai (uždegimą slopinantys vaistai), fenotiazidai (antipsichoziniai vaistai), skydliaukės hormonai, estrogenai, progestagenai (moteriškieji lytiniai hormonai), geriamieji kontraceptikai, fenitoinas (skiriamas epilepsijai gydyti), nikotino rūgštis (vitaminas B), simpatomimetikai (skiriami astmai gydyti ir sumažėjus arteriniam kraujospūdžiui), kalcio kanalų blokatoriai (skiriami hipertenzijai gydyti), izoniazidas (skiriamas tuberkuliozei gydyti).

    Kai, vartodami Glucotrol XL, nustojate vartoti šiuos vaistus, gali ištikti hipoglikemija.

    Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bent vieną iš šių vaistų.

    3. KAIP VARTOTI Glucotrol XL

    Glucotrol XL tabletę nurykite visą užgerdami pakankamu kiekiu skysčio. Tablečių negalima kramtyti, dalyti ar smulkinti. Svarbu jas vartoti taip, kaip nurodė gydytojas. Nevartokite Glucotrol XL tablečių daugiau negu paskirta. Čia pateikiamos tik rekomenduojamos orientacinės dozės. Rekomenduojama pradinė Glucotrol XL dozė yra 5 mg per parą, suvartojama per pusryčius. Senyviems žmonėms iš pradžių taip pat skiriama 5 mg vaisto. Gydytojas gali padidinti dozę. Ji didinama po 5 mg. Dozę galima didinti tik po kelių dienų pertraukos. Turėtų užtekti vienos dozės per parą. Didžiausia rekomenduojama dozė yra 20 mg. Jeigu Jums paskirta tokia dozė, Jūs turite iš karto išgerti dvi tabletes po 10 mg. Jeigu abejojate, ar parinkta tinkama dozė, klauskite gydytojo ar vaistininko. Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite gydymo ir nekeiskite dozės. Nustojus vartoti tabletes, Jūsų būklė gali pablogėti.

    Ar Glucotrol XL galima pakeisti kitus geriamuosius hipoglikeminius vaistus? Kitus vartojamus geriamuosius hipoglikeminius vaistus Jūs galite nedelsdami pakeisti Glucotrol XL.

    Ar Glucotrol XL galima pakeisti insuliną? Daugeliui 2-ojo tipo diabetu sergančių pacientų, kurių būklė stabili, insuliną saugiai galima pakeisti Glucotrol XL. Jeigu per parą vartojate 20 vienetų ar mažiau insulino, galima jį nutraukti ir skirti įprastinę Glucotrol XL dozę. Tarp dozės keitimo turi būti kelių dienų pertrauka. Didesnė kaip 20 vienetų insulino paros dozė, turi būti mažinama 50 % ir skiriama įprastinė Glucotrol XL dozė. Kartais insulino dozę tenka dar daugiau sumažinti. Tarp dozės keitimo turi būti kelių dienų pertrauka. Nustoję vartoti insuliną, gliukozės ir ketoninių kūnų kiekį šlapime turite tirti mažiausiai tris kartus per parą. Nedelsdami praneškite gydytojui apie nenormalius tyrimo rezultatus. Retkarčiais, norėdamas pakeisti gydymą, gydytojas gali Jus paguldyti į ligoninę.

    Ar Glucotrol XL galima vartoti kartu su kitais geriamaisiais vaistais nuo diabeto? Kai kuriems pacientams Glucotrol XL poveikis gali būti nepakankamas. Tuomet gydytojas gali kartu skirti kitą geriamąjį vaistą nuo diabeto. Visada tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų.

    Pavartojus per didelę GLUCOTROL XL dozę Jei netyčia išgėrėte daugiau tablečių negu paskirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jeigu pasidarė silpna, sutriko koordinacija, atsirado prakaitavimas ar drebulys, Jums gali būti hipoglikemija. Tuomet turite suvalgyti ar išgerti ką nors saldaus. Skubiai kvieskite gydytoją, jeigu bent kartą alpote ar praradote sąmonę.

    Pamiršus pavartoti GLUCOTROL XL Vieną pamirštą išgerti tabletę suvartokite kitą kartą valgydami. Negerkite iš karto dvigubos dozės.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Glucotrol XL tabletės, kaip ir visi vaistai, gali sukelti nepageidaujamų reiškinių.

    Dažniausia nepageidaujama reakcija yra sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje (hipoglikemija). Retkarčiais hipoglikemija gali būti ryški. Kai sumažėja gliukozės kraujyje, kartais alpstama, gali prasidėti prakaitavimas, drebulys, silpnumas, sutrikti koordinacija. Hipoglikemija pasireiškia nepakankamai valgant arba vartojant per didelę vaisto dozę. Ją galima pašalinti suvalgius arba išgėrus ką nors saldaus. Praneškite gydytojui, jeigu atsirado hipoglikemijos požymių. Taip pat jam pasakykite, jeigu pasireiškė bet kuris iš žemiau išvardytų požymių, ypač jeigu jis sukėlė nemalonių pojūčių, yra stiprus arba neišnyksta nebevartojant vaisto. Tokie požymiai yra: pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, odos niežulys, bėrimas, dilgėlinė arba egzema, galvos svaigimas, mieguistumas, galvos skausmas.

    Kai kuriems Glucotrol XL vartojusiems pacientams nustatyta pakitusių kepenų funkcinių ar kitų biocheminių rodiklių, bet taip galėjo būti ir dėl kitų priežasčių. Labai retai gali pasireikšti gelta, tuomet kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Aprašyta kitų nepageidaujamų reakcijų, atsiradusių vartojant šios grupės vaistus. Tai: pykinimas išgėrus alkoholio, sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje. Sunkių nepageidaujamų reakcijų būna retai. Kai kurie pacientai yra alergiški vaistams. Jiems gali staiga prasidėti dusulys, atsirasti viso kūno bėrimas ir niežulys. Jeigu, išgėrus Glucotrol XL, pasireiškia bet kuris iš šių požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Gydytojui ar vaistininkui pasakykite apie atsiradusius kitus, čia nenurodytus, nepageidaujamus reiškinius.

    5. Glucotrol XL LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.

    Vaistą laikykite žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

    Vaisto, kurio pasibaigęs ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas, nevartokite.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!