• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Glucose Fresenius Glucose Fresenius Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA GLUCOSE FRESENIUS 5  INFUZINIS TIRPALAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Gliukozė organizme greitai metabolizuojama. Ją vartojant, padidėja gliukozės koncentracija kraujyje, ląstelės aprūpinamos energija. Gliukozė mažina baltymų skaidymąsi ir neigiamą azoto pusiausvyrą, skatina susidaryti glikogeną, apsaugo nuo ketozės arba ją sumažina. 1 g gliukozės atitinka 17,1 kJ (4 kcal). Gliukozė metabolizuojama iki anglies dioksido ir vandens. Todėl, vartojant gliukozės tirpalą, organizmas aprūpinamas ekvivalentišku kiekiu vandens. Gliukozės infuzija skatina diurezę, kuri priklauso nuo suvartoto tirpalo kiekio ir ligonio klinikinės būklės.

  Gliukozės Fresenius 5  infuzinis tirpalas vartojamas toliau išvardytais atvejais.

  Skysčių netekimui šalinti hipertoninės dehidracijos atveju. Kartu su kalcio druskų ir natrio vandenilio karbonato tirpalais – hiperkaliemijai (padidėjusiai kalio koncentracijai kraujyje) šalinti. Ketoacidozei gydyti (kartu su insulinu). Suderinamiems su gliukozės infuziniu tirpalu vaistams, vartojamiems į veną, skiesti ar jų tirpalams gaminti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GLUCOSE FRESENIUS 5  INFUZINĮ TIRPALĄ

  Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą vartoti negalima:

  jeigu yra hiperglikemija; jeigu yra hipokaliemija; jeigu yra hiperlaktatemija; jeigu yra hiperhidracija; jeigu yra hipotoninė dehidracija.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:  jei vartojamos ilgalaikės gliukozės tirpalo infuzijos, gydytojas nuolat seka ligonio klinikinę būklę, tiria skysčių balanso kitimus, elektrolitų kiekį kraujyje, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą;  gliukozės tirpalai atsargiai skiriami ligoniams, sergantiems klinikiniais metodais nenustatomu cukriniu diabetu ir asmenims, netoleruojantiems gliukozės;  gliukozės tirpalai, švirkščiami į veną, gali sukelti hipokaliemiją (kalio koncentracijos sumažėjimą kraujyje), hipofosfatemiją (fosfatų koncentracijos sumažėjimą kraujyje) ir hipomagnezemiją (magnio koncentracijos sumažėjimą kraujyje);  ilgalaikės 5  gliukozės tirpalo infuzijos gali padidinti neląstelinio skysčio tūrį ir sukelti intoksikaciją (apsinuodijimą) vandeniu. Dėl to ypač atidžiai yra stebimi pacientai, kuriems sutrikusi širdies, plaučių ar inkstų veikla (sumažėjęs šlapimo kiekis arba jis visiškai neišsiskiria).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoja arba vaistininku.

  Nėščioms moterims 5 % gliukozės infuzinius tirpalus vartoti galima.

  Krūtimi kūdikį maitinančioms moterims 5 % gliukozės infuzinius tirpalus vartoti galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Glucose Fresenius 5 % infuzinis tirpalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  3. KAIP VARTOTI GLUCOSE FRESENIUS 5  INFUZINĮ TIRPALĄ

  Gliukozės tirpalai švirkščiami į veną. Informacinio lapelio pabaigoje pateikiama informacija, skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Gali pasireikšti toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dėl prastos intraveninių sistemų kokybės ar tirpalo švirkštimo technikos gali pasireikšti karščiavimas, uždegimas injekcijos vietoje, venų trombozė arba flebitas (venos uždegimas), besiplečiantis nuo injekcijos vietos, ir ekstravazacija (kraujo ar limfos išėjimas iš gyslų).

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Jei infuzijos greitis viršija 0,5 g/kg/val., gali atsirasti hiperglikemija (kraujyje padidėja gliukozės koncentracija) ir glikozurija (šlapime atsiranda cukraus). Nenustačius laiku šios būklės, gali sutrikti sąmonė, atsirasti dehidracija (netenkama skysčių), hiperosmoliarinė (labai padidėjęs osmotinis slėgis) koma ir ligonį gali ištikti mirtis. Ilgai vartojant 5  infuzinio gliukozės tirpalo, sutrinka skysčio ir rūgščių bei šarmų pusiausvyra, organizme sumažėja elektrolitų koncentracija (pvz., pasireiškia hipokaliemija, hipomagnezemija, hipofosfatemija), gali atsirasti periferinių edemų (pabrinkimų).

  5. GLUCOSE FRESENIUS 5  INFUZINIO TIRPALO LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Pirmą kartą atidarius talpyklę ir laikantis visų antiseptikos reikalavimų, tirpalo tinkamumo laikas yra 12 valandų. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra bevandenė gliukozė. 1 ml tirpalo yra 50 mg bevandenės gliukozės (monohidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra injekcinis vanduo ir vandenilio hidrochlorido rūgštis. Tirpalo osmoliališkumas yra maždaug 300 mosmol/kg. Tirpalo energinė vertė yra 840 kJ/l (200 kcal/l)

  Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Infuzinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis.

  Pakuotė ir jos turinys Viename vienkartiniame stikliniame butelyje yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių stiklinių butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje yra 250 ml arba 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 22 vienkartiniai polietileno buteliai. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 40 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 10 vienkartinių polietileno butelių. Viename vienkartiniame polipropileno maiše yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 10 vienkartinių polipropileno maišų.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!