• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • GlucaGen HypoKit GlucaGen HypoKit Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA GLUCAGEN HypoKit IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Preparato savybės Gliukagonas yra natūralus hormonas, turintis priešingą veikimo efektą nei insulinas. Jis skatina glikogeno skilimą kepenyse į gliukozę, kuri patenka į kraują.

    Nuo ko GlucaGen vartojamas? GlucaGen vartojamas gydyti sunkias hipoglikemijas (žemas cukraus kiekis kraujyje), atsiradusias gydant insulinu asmenis, sergančius cukriniu diabetu.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GLUCAGEN HYPOKIT

    GlucaGen vartoti draudžiama Nevartokite GlucaGen, jei esate alergiškas gliukagonui ar laktozei ir esant antinksčių augliui.

    Perspėjimai GlucaGen hipoglikemijos (per mažas cukraus kiekis kraujyje) gydymui vartoti tikslinga tik tuomet, kai kepenyse yra glikogeno. GlucaGen mažai efektyvus, kai pacientas badauja ilgesnį laiką, yra žemas adrenalino kiekis, esant lėtinei hipoglikemijai arba hipoglikemijai, sukeltai vartojant daug alkoholio. Kadangi GlucaGen išeikvoja glikogeno atsargas, Jūs turite suvalgyti cukraus iš karto kai tik atsigausite po gydymo (iškart, kai tik galite tai padaryti). Tai apsaugos nuo hipoglikemijos pasikartojimo. Atkreipkite ypatingą dėmesį, jei Jūs vartojate GlucaGen ir turite auglį, gaminantį gliukagoną ar insuliną. Nevartokite tirpalo tais retais atvejais, kai jis atrodo kaip želė ar bent dalis miltelių neištirpo. Buteliukas pateikiamas su apsauginiu, plastikiniu dangteliu. Norint ištirpinti gliukagono miltelius, būtina jį nuimti. Jei buteliuko dangtelis yra nepritvirtintas ar jo nėra, grąžinkite produktą į vaistinę.

    Kitų vaistų vartojimas Kitų vaistų, išskyrus insuliną ir indometaciną poveikis GlucaGen veikimui nėra žinomas. GlucaGen gali sustiprinti antikoaguliacinį varfarino efektą.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis GlucaGen neprasiskverbia pro placentos barjerą ir gali būti vartojamas nėštumo metu gydant sunkias hipoglikemijas (per mažas cukraus kiekis kraujyje). Gydant GlucaGen sunkias žindyvių hipoglikemijas, kūdikiams pavojaus nėra.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nežinoma, kad GlucaGen trukdytų Jums vairuoti ar valdyti mechanizmus.

    3. KAIP VARTOTI GLUCAGEN HYPOKIT

    Tirpalo injekcijai paruošimas

     

    1. Nuimkite oranžinį dangtelį nuo buteliuko. Nuimkite adatos dangtelį nuo švirkšto. Adata pradurkite guminį buteliuko su GlucaGen kamštį ir suleiskite visą švirkšte esantį skystį į buteliuką.

     

    2. Neištraukdami švirkšto adatos švelniai pakratykite buteliuką tol, kol GlucaGen milteliai visiškai ištirps ir tirpalas taps skaidrus.

     

    3. Įsitikinkite, kad švirkšto stūmoklis yra visiškai sustumtas į švirkštą. Laikydami adatą skystyje, lėtai sutraukite visą buteliuko turinį atgal į švirkštą. Tai darykite atsargiai, kad neištrauktumėte stūmoklio iš švirkšto. Kad švirkšte nebūtų oro burbulų: • sprigtelėkite per švirkštą pirštu, laikydami adatą nukreiptą į viršų • atsargiai iššvirkškite visus švirkšto viršuje susirinkusius oro burbulus. Pereikite prie dozavimo nurodymų.

     

    4. Sušvirkškite dozę į poodį ar raumenis, kaip nurodė Jūsų gydytojas ar slaugė.

    Dozavimo nurodymai Dozė suaugusiems: Sušvirkškite visą dozę, 1 ml.

    Dozė vaikams: Sušvirkškite visą dozę, 1 ml (vaikams, sveriantiems daugiau kaip 25 kg arba vyresniems nei 6-8 m. amžiaus) arba pusę dozės, 0,5 ml (vaikams, sveriantiems mažiau kaip 25 kg arba jaunesniems nei 6‑8 m. amžiaus)

    Kai pagalbą suteikia artimieji Jūsų gydytojas gali duoti GlucaGen, kad Jūsų draugai ar giminės galėtų jį sušvirkšti, jei Jus ištiks hipoglikemija (per mažas cukraus kiekis) ir jei Jūs negalite pats išgerti cukraus. Įsitikinkite, kad Jūsų artimieji ar draugai • žino šias instrukcijas prieš susidarant kritinei situacijai • žino, kad jei Jus ištiktų ūmi hipoglikemija, būtina ieškoti medicininės pagalbos. GlucaGen turi būti po oda ar į viršutinį šoninį šlaunies raumenį. Draugai ar artimieji turi žinoti, kad Jums atsigavus po injekcijos kaip galima greičiau duotų saldaus maisto ar skysčių (kai tik galite nuryti). Tai padės išvengti hipoglikemijos pasikartojimo.

    Kai pagalbą suteikia medicinos darbuotojai Sušvirkškite po oda arba į raumenis. Jei pacientas per 10 min. neatgavo sąmonės, būtina sušvirkšti gliukozės į veną. Atgavusiam sąmonę pacientui tuojau duokite suvalgyti angliavandenių. Tai padės atstatyti glikogeno atsargas kepenyse ir išvengti hipoglikemijos pasikartojimo.

    Perdozavimas Per didelė GlucaGen dozė gali sukelti stiprų vėmimą. Ypatingo gydymo dažniausiai nereikia. Gali sumažėti kalio kiekis serume, todėl jis turėtų būti sekamas ir koreguojamas kai reikia.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    GlucaGen, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai vartojant GlucaGen yra šleikštulys ir vėmimas, ypač nuo didesnių nei 1 mg dozių ar kai švirkščiama greitai (greičiau nei per 1 min). Taip pat šleikštulys ir vėmimas gali pasireikšti ir praėjus 2-3 valandoms po injekcijos. Gali būti hipoglikemijos (per mažas cukraus kiekis kraujyje) pasikartojimas, žiūrėkite skyrių „Perspėjimai“. Klinikinių tyrimų metu mažiau nei 1 iš 10 pacientų pasireiškė šleikštulys, ir mažiau nei 1 iš 100 -hipoglikemijos pasikartojimas ar vėmimas. Kadangi ne visi šalutiniai poveikiai pranešami, jie gali pasireikšti dažniau nei yra pateikti.

    Reti šalutiniai poveikiai (mažiau kaip 1 iš 1000) Gali atsirasti pilvo skausmas, ypač nuo didesnių nei 1 mg dozių ar kai švirkščiama greitai (greičiau nei per 1 min).

    Labai reti šalutiniai poveikiai (mažiau kaip 1 iš 10000) Kai kurie žmonės gali būti alergiški GlucaGen. Labai retai gali atsirasti hipoglikeminė koma.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui, diabeto slaugytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI GLUCAGEN HYPOKIT

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti šaldytuve (2 °C - 8 °C). Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Negalima užšaldyti.

    Kol nurodytas tinkamumo laikas nepraėjo, preparatą galima laikyti kambario temperatūroje (iki 25°C) ne ilgiau kaip 18 mėnesių.

    Paruoštas preparatas turi būti vartojamas iš karto po ištirpinimo ir tik vieną kartą.

    Tinkamumo laikas Ant dėžutės ar buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

    6. KITA INFORMACIJA

    GlucaGen HypoKit sudėtyje yra

    – Veiklioji medžiaga yra biosintetinis gliukagonas hidrochlorido pavidalu. 1 ml paruošto tirpalo yra 1 mg (1 TV) gliukagono.

    – Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, injekcinis vanduo, vandenilio chlorido rūgštis ir/ar natrio hidroksidas (pH sureguliavimui).

    Kaip atrodo GlucaGen HypoKit ir jo pakuotės turinys

    GlucaGen HypoKit yra sterilūs, balti, liofilizuoti gliukagono milteliai, supakuoti į 2 ml buteliuką. Kartu tiekiamas tirpiklis (injekcinis vanduo) 1,5 ml vienkartiniame švirkšte. Ištirpinus gliukagono miltelius švirkšte esančiu tirpikliu, gaunamas 1 mg (1 TV)/ml tirpalas injekcijoms po oda ar į raumenis.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!