• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Gasec Gastrocaps Gasec Gastrocaps Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA GASEC GASTROCAPS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji Gasec Gastrocaps medžiaga yra omeprazolas. Jis mažina skrandžio sulčių sekreciją. Medikamentas vartojamas suaugusiems bei vaikams vyresniems kaip 12 metų: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos pepsinei opai gydyti; apatinės stemplės dalies uždegimui ir išopėjimui (t. y. refliukso sukeltam ezofagitui) gydyti; ilgalaikiam abiejų minėtų būklių gydymui ir profilaktikai; su Helicobacter pylori infekcija susijusiai skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opai gydyti (šiuo atveju Gasec Gastrocaps būtina vartoti kartu su minėtas bakterijas naikinančiais antimikrobiniais preparatais); nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltai skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opai gydyti; rėmens graužimui ir atsirūgimui rūgštimi (t. y. įprastiniams gastroezofaginio refliukso ligos simptomams) slopinti; virškinimo trakto sutrikimui ir pilnumo pojūčiui šalinti; Zolingerio ir Elisono sindromui (jam pasireiškus, sutrinka kasos hormonų sekrecija, todėl daug gaminama skrandžio rūgšties, skatinančios skrandžio ir žarnų opų atsiradimą) gydyti.

  12 mėnesių ir vyresniems vaikams Gasec Gastrocaps vartojamas refliukso sukeltam sunkiam ezofagitui gydyti.

  Gasec Gastrocaps įsigyjamas tik su receptu. Medikamento galima vartoti tik nuolat prižiūrint gydytojui. Vartojimo ypatybės Skrandžio rūgšties sukeltas uždegimas ar opa sėkmingai užgyja tik tiksliai laikantis gydytojo nurodyto dozavimo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GASEC GASTROCAPS

  Gasec Gastrocaps vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs organizmo jautrumas veikliajai Gasec Gastrocaps medžiagai omeprazolui ar bet kuriai kitai sudedamajai kapsulių daliai. Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu kada nors vartodami bet kokius vaistus turėjote neįprastų reakcijų.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs sergate dar ir kitokia liga, yra alergija ar vartojama kokių nors vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, prieš gydymą Gasec Gastrocaps informuokite apie tai gydytoją arba vaistininką.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Gasec Gastrocaps poveikį gali keisti kai kurie kartu vartojami vaistai: medikamentai nuo epilepsijos, kai kurie trankviliantai, priešgrybeliniai preparatai, antikoaguliantai.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia, planuojate pastoti ar maitinate kūdikį krūtimi, prieš Gasec Gastrocaps vartojimą būtina apie tai pranešti gydytojui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus Gasec Gastrocaps neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Gasec Gastrocaps medžiagas Vaisto sudėtyje yra cukraus. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI GASEC GASTROCAPS

  Gase Gastrocaps visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tinkamą vaisto dozę nustato gydytojas, atlikęs reikiamus tyrimus. Įprastinis rekomenduojamas dozavimas nurodytas toliau.

  12 mėnesių ir vyresniems vaikams Sunkiam refliukso sukeltam ezofagitui gydyti rekomenduojama 1 kartą per parą gerti 0,7 – 1,4 mg/kg kūno svorio omeprazolo dozę, bet ne daugiau kaip 40 mg. Jei vaikui kapsulę nuryti sunku, ją galima atverti, o grūdelius suberti į burną ir nuryti arba sumaišyti su šiek tiek rūgščiu gėrimu (pvz., sultimis, jogurtu, rūgpieniu) ir išgerti. Su gėrimu vaistą reikia maišyti prieš pat vartojimą. Kramtyti ar traiškyti kapsulių negalima.

  Suaugusiesiems ir vaikams nuo 12 metų bei vyresniems Dvylikapirštės žarnos opa. Paprastai 2 - 4 savaites reikia gerti po 20 mg 1 kartą per parą. Skrandžio ar stemplės opa. Paprastai 4 - 8 savaites reikia gerti po 20 mg Gasec Gastrocaps 1 kartą per parą. Su Helicobacter pylori infekcija susijusi opa. Vieną savaitę reikia gerti po 40 mg Gasec Gastrocaps 1 kartą per parą kartu su gydytojo skirtais minėtas bakterijas naikinančiais antimikrobiniais preparatais. Jeigu laboratoriniais tyrimais nustatoma, jog bakterijos nesunaikintos, gydymo kursą galima kartoti. Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa. Reikia 4 - 8 savaites gerti po 20 mg Gasec Gastrocaps 1 kartą per parą. Rėmens graužimas, atsirūgimas rūgštimi. Rekomenduojama 4 savaites vartoti po 20 mg Gasec Gastrocaps 1 kartą per parą. Jei taip gydant simptomai neišnyksta, būtina ligonį ištirti iš naujo. Zolingerio ir Elisono sindromas. Pradžioje rekomenduojama vartoti po 60 mg Gasec Gastrocaps 1 kartą per parą. Jei dozė didinama, ją lygiomis dalimis reikia gerti per du kartus. Ilgalaikis dvylikapirštės žarnos opos gydymas ir atsinaujinimo profilaktika. Rekomenduojama gerti po 20 mg Gasec Gastrocaps 1 kartą per parą. Jei reikia, gydytojas dozę gali didinti ir skirti gerti po 40 mg 1 kartą per parą. Skrandžio opos atsinaujinimo profilaktika. Paprastai reikia gerti po 20 mg Gasec Gastrocaps 1 kartą per parą. Jei reikia, gydytojas dozę gali didinti ir skirti vartoti po 40 mg 1 kartą per parą.

  Gydytojo skirtą dozę pačiam pacientui keisti draudžiama. Jeigu manote, kad Gasec Gastrocaps veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Gasec Gastrocaps dozę Jeigu perdozavote vaisto nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Vaisto perdozavus, pasireikšdavo pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas, pilvo skausmas, viduriavimas ir galvos skausmas. Pavieniais atvejais atsirasdavo neveiklumas, depresija ar konfūzija. Visi perdozavimo simptomai buvo laikini, sunkių komplikacijų neatsirado.

  Pamiršus pavartoti Gasec Gastrocaps Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Gasec Gastrocaps Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Gasec Gastrocaps, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kartais gali pasireikšti galvos skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir pūtimas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas; nedažnai pasireiškia: nemiga, galvos svaigimas, atsirasti odos dilgčiojimas ir skruzdžių bėgiojimo pojūtis, niežulys ar odos reakcija bei keičiasi kepenų fermentų aktyvumas. Pavieniais atvejais gali pasireikšti dilgėlinė, nuovargis, padidėti jautrumas šviesai, regos sutrikimas (daiktai matomi lyg per miglą), slinkti plaukai, burnos džiūvimas, burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), ažitacija, padidėti vyrų pieno liaukos, edema, susiaurėti kvėpavimo takai, odos, ypač veido ir lūpų, bei gleivinės paburkimas (angioneurozinė edema), kraujo ir kepenų funkcinių parametrų pasikeitimai, depresija, gausus prakaitavimas, skonio sutrikimai, padidėja odos jautrumas, atsirasti raumenų ir sąnarių skausmas, miastenija, kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimai, anafilaktinis šokas. Jei atsiranda nepageidaujamo poveikio simptomų ir manoma, jog juos sukėlė šis vaistas, reikia kreiptis į gydytoją. Į jį būtina kreiptis nedelsiant, jeigu labai mažėja kūno svoris, atsiranda nuolatinis vėmimas, pasunkėja rijimas, vėmaluose yra kraujo ar patamsėja išmatos. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI GASEC GASTROCAPS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje, sandariai uždarytą, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Gasec Gastrocaps kapsulės neatsparios drėgmei, todėl buteliuką, kurio dangtelyje yra desikanto, būtina laikyti sandariai užsuktą.

  Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Gasec Gastrocaps vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Gasec Gastrocaps sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra omeprazolas. Gasec Gastrocaps 20 mg kapsulės. Vienoje kapsulėje yra 20 mg omeprazolo (Omeprazolum). Gasec Gastrocaps 40 mg kapsulės. Vienoje kapsulėje yra 40 mg omeprazolo (Omeprazolum).

  - Pagalbinės medžiagos yra: Gasec Gastrocaps 20 mg kapsulės - cukraus grūdeliai, hipromeliozė, dinatrio vandenilio fosfatas, silicio dioksidas, titano dioksidas E171, metakrilo rūgšties C tipo kopolimeras, trietilo citratas, talkas, želatina, indigas E132, geltonasis geležies oksidas E172, raudonasis geležies oksidas E172.

  Gasec Gastrocaps 40 mg kapsulės - cukraus grūdeliai, hipromeliozė, dinatrio vandenilio fosfatas, silicio dioksidas, titano dioksidas E171, metakrilo rūgšties C tipo kopolimeras, trietilo citratas, talkas, želatina, raudonasis geležies oksidas E172, geltonasis geležies oksidas E172, indigas E132, juodasis geležies oksidas E172.

  Gasec Gastrocaps išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Gasec Gastrocaps kapsulės supiltos į polietileninius buteliukus, užsuktus dangteliu, kuriame yra desikanto. Gasec Gastrocaps 20 mg kapsulės. Viename buteliuke yra 7, 14 arba 28 kapsulės. Gasec Gastrocaps 40 mg kapsulės. Viename buteliuke yra 14 arba 28 kapsulės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!