• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Furosemid Polpharma Furosemid Polpharma Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FUROSEMID POLPHARMA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Furosemid Polpharma priklauso „kilpinių“ diuretikų (šlapimą varančių vaistų) grupei, pasižyminčiai labai stipriu poveikiu. Jis slopina natrio reabsorbciją inkstuose kylančiojoje Henlės kilpos dalyje. Furosemid Polpharma didina natrio, kalio, kalcio ir magnio jonų bei fosfatų išsiskyrimą su šlapimu, mažina šlapimo rūgšties išsiskyrimą. Vaistas greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vienkartinę dozę, šlapimą varantis poveikis pasireiškia per 30 minučių – 1 valandą ir paprastai trunka 4-8 valandas. Apie 50% išgertos vaisto dozės pašalinama su šlapimu per 24 valandas, o likęs kiekis pašalinamas su išmatomis.

  Furosemid Polpharma vartojamas: - edemai (skysčių sankaupai), susijusiai su kepenų ciroze, staziniu širdies nepakankamumu ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinti tuo atveju, jeigu būtini greitai ir stipriai veikiantys diuretikai; - suaugusių žmonių didelio kraujospūdžio ligai gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FUROSEMID POLPHARMA

  Furosemid Polpharma vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) furozemidui, sulfamidams arba bet kuriai pagalbinei Forosemid Polpharma medžiagai; - jeigu neišsiskiria šlapimas (anurija) arba yra su anurija susijusęs inkstų funkcijos nepakankamumas; - jeigu yra inkstų nepakankamumas, pasireiškęs dėl intoksikacijos toksinį poveikį inkstams ar kepenims sukeliančiais medikamentais arba susijęs su hepatine koma; - jeigu sumažėjęs Jūsų kraujo tūris ar netekote vandens; - jeigu mažas kalio ar natrio kiekis Jūsų kraujyje; - jei Jums yra su hepatine encefalopatija, susijusi prekoma arba koma; - jeigu žindote kūdikį.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: • jeigu pasireiškia hipotenzija; • jeigu dėl stipraus kraujospūdžio sumažėjimo kyla pavojus; • jeigu yra latentinis ar aiškus diabetas (sergantiesiems cukriniu diabetu vartojant furozemido gali prireikti koreguoti gydymą gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais preparatais); • jeigu sergate podagra; • jeigu yra hepatorenalinis sindromas; • jeigu yra hipoproteinemija, pvz., dėl nefritinio sindromo (gali susilpnėti furozemido poveikis ir sustiprėti toksinis jo poveikis ausims); • neišnešiotiems naujagimiams (jiems gali pasireikšti nefrokalcinozė ar susidaryti inkstų akmenų, todėl gydytojas seks jų inkstų funkciją, ištirs ją ultragarsu); • jeigu sergate ūmine porfirija; • jeigu yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (pvz., prostatos hipertrofija ar sutrikęs šlapinimasis).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, ypatingai jei vartojate: vaistų nuo diabeto (pvz., insulino); teofilino; vaistų nuo širdies ligų (širdies glikozidų, pvz., digoksino); antibiotikų (pvz., cefalosporinų); ličio; gliukokortikoidų (pvz., hidrokortizono ar prednizolono); AKF inhibitorių (pvz., kaptoprilio ar enalaprilio); kurare grupės raumenis atpalaiduojančių vaistų (pvz., tubokurarino); nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU, pvz., ibuprofeno), salicilatų (tarp jų aspirino); raumenis atpalaiduojančių vaistų baklofeno ar tizanidino.

  Furosemid Polpharma vartojimas su maistu ir gėrimais Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali sumažėti furozemido absorbcija.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Furozemidas prasikverbia per placentos barjerą. Nėštumo metu medikamento galima vartoti tik nebejotinai būtinu atveju ir tik gydytojo skyrimu. Furozemido išsiskiria į motinos pieną. Medikamentas gali trikdyti laktaciją. Žindymo laikotarpiu Furosemid Polpharma vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl kai kurio nepageidaujamo furozemido poveikio (pvz., didelio kraujospūdžio kritimo) gali sutrikti geba sukaupti dėmesį ir reaguoti. Prieš pradėdami vairuoti ir valdyti mechanizmus įsitikinkite, kad nejaučiate tokio poveikio.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Furosemid Polpharma medžiagas Furosemid Polpharma tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI FUROSEMID POLPHARMA

  Furosemid Polpharma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

  Vaisto reikia skirti gerti ryte, kad būtų išvengta nakties diurezės. Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali 30% sumažėti furozemido absorbcija.

  Edema Suaugusiems žmonėms Edemai šalinti įprastinė pradinė furozemido paros dozė yra 40 mg. Ji geriama ryte. Palaikomojo gydymo metu gydytojas gali skirti gerti arba po 20 mg kartą per parą, arba po 40 mg kas antra para. Jei edema atspari medikamento poveikiui, paros dozę gydytojas gali padidinti iki 80 mg arba didesnės (ji geriama iš karto, lygiomis dalimis per 2 kartus arba su pertrūkiais). Sunkiais atvejais gydytojas paros dozę laipsniškai gali padidinti net iki 600 mg. Rekomenduojama didžiausia furozemido paros dozė yra 1500 mg. Senyviems pacientams Iš senyvų pacientų organizmo furozemidas šalinamas lėčiau. Jiems gali reikėti vartoti mažesnę pradinę vaisto dozę. Tikslią dozę nustatys gydytojas.

  Vaikams Jiems paros dozė yra 1-3 mg/kg kūno svorio, tačiau ne didesnė kaip 40 mg. Dėl farmacinės formos Furosemid Polpharma tablečių nerekomenduojama vartoti naujagimiams.

  Kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas Kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams natrį išskiriantis furozemido poveikis gali būti silpnesnis, tačiau kalį išskirantis poveikis paprastai išlieka. Tokius ligonius gydytojas pradės gydyti nedidele doze ir atidžiai seks elektrolitų kiekį kraujo serume. Ligoniams, kuriems yra ūminis ar lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas furozemido dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į jų būklę.

  Hipertenzija Suaugusiems žmonėms Pradinė paros dozė yra 80 mg (2 tabletės). Ji geriama per du kartus po 40 mg. Jei poveikis nepakankamas, gydytojas gali skirti kartu vartoti kitokių vaistų nuo hipertenzijos.

  Pavartojus per didelę Furosemid Polpharma dozę Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba į gydantį gydytoją. Pasiimkite su savimi likusias tabletes ir vaisto pakuotę.

  Pamiršus pavartoti Furosemid Polpharma Pamirštą vaisto dozę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o kitą vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Furosemid Polpharma (ypač išgėrus jo pirmą kartą), kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai dažnas arba dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/100 pacientų) Dehidracija (vandens netekimas), hiponatremija (mažas natrio kiekis kraujyje), hipochloreminė metabolinė alkalozė (kraujo pašarmėjimas), hipokalemija, hipokalcemija, hipomagnezemija (t. y. mažas kalio, kalcio ar magnio kiekis kraujyje), sumažėjęs kraujospūdis.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/1 000, bet <1/100 pacientų) Sutrikęs gliukozės toleravimas (dėl hipokalemijos), hiperurikemija (šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje), podagra, sumažėjusi DTL cholesterolio koncentracija serume, padidėjusi MTL cholesterolio ir trigliceridų koncentracija serume, nuovargis, galvos svaigimas ir skausmas, parestezija, neramumas, sutrikęs regėjimas, sutrikęs širdies ritmas, hipotenzija, hipovolemija, burnos džiūvimas, troškulys, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla, raumenų mėšlungis, sumažėjusi diurezė, šlapimo nelaikymas, šlapimo neišskyrimas (prostatos hiperplazija sergantiems pacientams), nuovargis.

  Retas arba labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia <1/1 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus) Kaulų čiulpų slopinimas, aplazinė anemija (mažakraujystė), agranulocitozė (grūdėtųjų baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje), trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje), hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo), ūžimas ausyse, praeinantis ar nepraeinantis klausos sutrikimas (pavartojus didelę furozemido dozę ar medikamento vartojant ilgai), kraujagyslių uždegimas, pankreatitas (kasos uždegimas), tulžies stazė, gelta, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, dilgėlinė, purpura (taškinės, retai  didesnės kraujosruvos odoje ar gleivinėje), daugiaformė eritema , eksfoliacinis dermatitas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, nefrokalcinozė (furozemidu gydomiems neišnešiotiems kūdikiams), intersticinis nefritas (inkstų liga), ūminis inkstų nepakankamumas, karščiavimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FUROSEMID POLPHARMA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

  Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Furosemid Polpharma sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra furozemidas. Vienoje tabletėje yra 40 mg furozemido. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, bulvių krakmolas, želatina, talkas, magnio stearatas.

  Furosemid Polpharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Furosemid Polpharma tabletės yra baltos su gelsvu atspalviu arba baltos, apskritos, abipus išgaubtos. Kartono dėžutėje yra 50 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!