• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Furosed Furosed Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FUROSED IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Gaminamos vieno stiprumo Furosed tabletės. Tabletėje yra 40 mg veikliosios medžiagos – furozemido. Furozemidas priklauso kilpinių diuretikų grupei. Furosed tabletės vartojamos: su širdies nepakankamumu, kepenų ciroze ar inkstų liga, įskaitant nefrozinį sindromą, susijusiai edemai gydyti. Kai yra kitokiems diuretikams atspari edema, išskyrus dramblialigę ir edemą, atsiradusią dėl veninio kraujo sąstovio ar kalcio kanalų blokatorių vartojimo (furosemido vartojama kartu su tiazidais ar kitais panašaus poveikio preparatais). Lengvai ar vidutinio sunkumo hipertenzijai gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FUROSED

  Gydytoją reikia perspėti: jei padidėjęs organizmo jautrumas bent vienai medžiagai, esančiai šio vaisto sudėtyje, arba sulfanilamidams; jei sergate cukriniu diabetu; jei sergate ar sirgote podagra; jei sumažėjęs kraujospūdis; jei sergate lėtine širdies, inkstų ar kepenų liga; jei sergate pankreatitu (kasos uždegimu); jei sunku šlapintis ir (ar) skundžiatės prostata; jei vartojate kitų vaistų, pavyzdžiui, slopinačių angiotenziną konvertuojantį fermentą, antibiotikų, nedepoliarizuojančių miorelaksantų (vaistai, kurie atpalaiduoja skersaruožius raumenis), gliukokortikoidų, tablečių nuo širdies (širdies glikozidų, pavyzdžiui, digoksino), insulino, ličio preparatų, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (t.y. ibuprofeno, salicilatų, pavyzdžiui, aspirino ir pan.), tablečių nuo kraujospūdžio, teofilino ar bet kurį be recepto parduodamą vaistą. Jei jus gydo ir kitas gydytojas, ar jūs patekote į ligoninę, informuokite apie šio vaisto vartojimą.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas. Duomenų apie furozemido vartojimą nėštumo laikotarpiu nepakanka, todėl nėščiosioms Furosed tablečių skiriama tik neabejotinai būtinais atvejais (reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju). Žindymas. Furozemido išsiskiria į motinos pieną, todėl kyla pavojus kūdikiui. Žindyvėms Furosed tabletės nerekomenduojamos (reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju). Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Furosed tabletės gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą ir orientacijos sutrikimą. Vairuoti transporto priemones ar dirbti su technika galima tik įsitikinus, kad tokių poveikių nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Furosed medžiagas Furosed tabletėse yra laktozės (žr. 6 skyrių). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI FUROSED

  Gydytojas jums parinko tinkamiausią dozę. Visada būtina tiksliai laikytis gydytojo patarimų ir etiketėje esančių nurodymų. Jei ko nors nesupratote, pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku. Įprastinės vaisto dozės nurodytos žemiau.

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams Pradžioje skiriama 20 mg (pusė tabletės) vieną kartą per dieną. Vėliau dozė didinama po 20 mg iki 120 mg (trys tabletės) per dieną. Išimtiniais atvejais galima vartoti iki 160 mg (keturios tabletės) per dieną. Senyvo amžiaus žmonėms gali tekti sumažinti furozemido dozę. Jaunesniems kaip 12 metų vaikams geriau tinka kitokios dozavimo formos. Furozemido tabletės vartojamos po valgio. Jos užgeriamos stikline vandens. Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Nutraukti vaisto vartojimą, nepasitarus su gydytoju, gali būti pavojinga. Senyvo amžiaus pacientams ypač svarbu šį vaistą vartoti taip, kaip nurodė gydytojas.

  Pavartojus per didelę Furosed dozę

  Jei netyčia išgėrėte didesnę dozę negu reikia, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju. Pasiimkite likusias tabletes ir vaisto pakuotę, kad galėtumėte parodyti.

  Pamiršus pavartoti Furosed

  Jei užmiršote vaisto išgerti, tai padarykite nedelsiant, o kitos dozės vartojimo laiko nekeiskite. Dvigubos dozės gerti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kartais vaistai (taip pat ir furozemidas) kai kuriems pacientams gali sukelti šalutinį poveikį (ypač tik pradėjus vartoti vaistą). Gali būti bendras negalavimas, pykinimas, nemalonūs jutimai skrandyje, padidėti odos jautrumas šviesai, atsistojus gali būti silpna, svaigti galva. Jei šie sutrikimai kelia susirūpinimą ar nepraeina, reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Kitoks šalutinis poveikis: burnos džiūvimas, troškulys, nereguliari širdies veikla, mėšlungis ir raumenų skausmai, neįprastinis nuovargis ir silpnumas, spengimas ir ūžimas ausyse, klausos susilpnėjimas, odos bėrimas (kartu gali niežėti). Jei atsiranda toks ar čia nenurodytas (neįprastas) šalutinis poveikis, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju. Vartojant furozemidą, gali sumažėti budrumas. Tokiu atveju negalima vairuoti automobilio ar dirbti dėmesio reikalaujančio darbo su įrengimais.

  5. KAIP LAIKYTI FUROSED

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Furosed vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Furosed sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra furozemidas. Vienoje tabletėje yra 40 mg furozemido. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas ir stearino rūgštis.

  Furosed išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos tabletės be apvalkalo. 50 tablečių supakuotų į lizdines plokšteles, kurios patalpintos į kartono dėžutę su pakuotės lapeliu.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!