• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • FTOROCORT FTOROCORT Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FTOROCORT IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji FTOROCORT tepalo medžiaga yra triamcinolono acetonidas (15 mg), priklausantis vaistų, vadinamų steroidais, grupei. FTOROCORT tepalas vartojamas odos ligų (dermatozių), kurias veikia kortikosteroidai, vietiniam gydymui. FTOROCORT tepalas turi būti vartojamas tik vietiškai, tokia doze ir tiek laiko, kiek skirta gydytojo. Tepkite tepalu tik tą odos vietą, kurią rodėte gydytojui ir kuriai gydyti jis Jums skyrė šį vaistą. Nevartokite šio vaisto jokioms kitoms odos ligoms gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FTOROCORT

  FTOROCORT vartoti draudžiama:

  - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) triamcinolonui arba bet kuriai pagalbinei FTOROCORT medžiagai; - jeigu sergama bakterijų, virusų, grybelių arba parazitų sukeltomis odos infekcinėmis ligomis (pvz., niežais); - jeigu odoje yra opų ar žaizdų; - jeigu bėrimas atsirado nuo vystyklų; - nevartoti veido paprastiesiems ar raudoniesiems spuogams gydyti; - jeigu yra uždegimas aplink burną; - nevartoti akims ir odos aplink akis ( pvz., vokams) gydyti; - jeigu sergama paprastąja pūsleline (Herpes simplex virusų sukelta liga); - jeigu sergama vėjaraupiais; - jeigu sergama odos tuberkulioze; - jaunesniems nei vienerių metų vaikams; - nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Gydymas turi tęstis ne ilgiau kaip 5 paras, nebent gydytojas skirtų kitaip. Nevartokite šio preparato ilgai ir nepertraukiamai, kadangi kyla odos atrofijos pavojus (neatsižvelgiant į paciento amžių). Jei šio tepalu tepami dideli odos plotai ir ypač tuomet, kai patepta vieta aprišama tvarsčiu, taip pat jei tepamos tos vietos, kur susidaro odos raukšlės, vaisto rezorbcija stiprėja; dėl to slopinama antinksčių žievės veikla. Šis slopinimas vaikams pasireiškia ypač greitai. Gydant psoriazę, reikia turėti omenyje atoveiksmio efektą, sąlygojantį priklausomybės nuo steroidų atsiradimą.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. FTOROCORT nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti negalima. Neturima patikimų duomenų apie vaisto vartojimo saugumą nėštumo metu. Dėl vietinio kortikosteroidų poveikio vaikingoms gyvūnų patelėms gali sutrikti vaisiaus raida, įskaitant plyšį gomuryje ir sulėtėjusį intrauterinį augimą. Todėl ir žmogaus vaisiui tokia rizika, nors ir nedidelė, yra. Sisteminio poveikio kortikosteroidų patenka į motinos pieną ir gali sukelti nepageidaujamą poveikį – slopinti antiksčių funkciją ir sulėtinti kūdikio augimą.

  3. KAIP VARTOTI FTOROCORT

  Suaugusiesiems FTOROCORT įprastinė dozė yra: pažeistą odos plotą reikia tepti 2-3 kartus per parą plonu tepalo sluoksniu. Kūdikiams ir vaikams Šiuo vaistu gydyti jaunesnius nei vienerių metų vaikus draudžiama. Galima tepti ne dažniau kaip du kartus per parą; dažniausiai pakanka tepti vieną kartą per parą. Svarbu pažeistą vietą tepti plonu sluoksniu.

  Pavartojus per didelę FTOROCORT dozę Perdozavimas gali pasireikšti tepalu tepant didelį odos plotą arba vartojant ilgai. Perdozavus, gali atsirasti vietinis poveikis, arba vaisto gali rezorbuotis tiek, kad pasireikš sisteminis poveikis. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti FTOROCORT Jei pamiršote pasitepti tepalu, padarykite tai kaip galima greičiau. Tačiau, jei jau beveik atėjo laikas pasitepti kitą kartą, pamirštą dozę praleiskite ir toliau vartokite vaistą kaip ankščiau. Tokiu būdu išvengsite perdozavimo. Vyresni pacientai turi vartoti tepalą saikingai ir trumpą laiką. Atsitiktinai nurijus tepalo, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Jei tepalu patepėte sveikos odos plotą, nuvalykite jį švariu audinio gabalėliu bei gerai nuplaukite vandeniu. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  FTOROCORT, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Vartojant vietiškai, šalutinis poveikis atsiranda retai, tačiau jei patepta vieta buvo aprišama tvarsčiu, didėja šalutinio poveikio pavojus. Vietinis šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia veido odoje, plaukuotose kūno dalyse ir lytinių organų odos srityje.

  Kreipkitės į gydytoją, jeigu pradėjus gydymą, odos būklė pablogėtų ar atirastų bet kuris iš žemiau paminėtų šalutinių poveikių:

  Reti Odos suplonėjimas Padidėjusio jautrumo reakcijos Odos sausumas Odos sudirginimas Niežulys Odos drūžės Odos sutrikimai (odos uždegimas, kontaktinis odos uždegimas) Neįprastas odos pašviesėjimas Kapiliarų išsiplėtimas Žvynelinės paūmėjimas Pleiskanojimas Spuogai

  Labai reti Labai sustiprėjęs prakaitavimas Padidėjęs plaukuotumas Plaukų maišelio uždegimas Deginimo jutimas odoje Suaugusiuosius gydant vietiškai, retkarčiais gali atsirasti viso kūno (sisteminis) šalutinis poveikis, kuris gali būti sunkus. Sisteminio šalutinio poveikio pavojus didėja šiais atvejais: Kai tepama vieta aprišama tvarsčiu, kai tepamos taip pat jei tepamos tos vietos, kur susidaro odos raukšlės; Kai tepami dideli odos plotai; Vaikams (jų oda plonesnė ir jų odos plotas santykinai didesnis, todėl vaikai labai jautrūs).

  Labai reti viso kūno šalutiniai poveikiai

  Hormonų ir medžiagų apykaitos sistemos Gydant ilgai, slopinama pogumburio ir posmegeninės liaukos (smegenyse esančios liaukos) ir antinksčių veikla. Kūno baltymų atsargų sumažėjimas (rankų ir kojų raumenų masės mažėjimas, kalcio ir azoto netekimas)

  Poveikis organizme esančio vandens ir druskų kiekiui Patinimas ir kraujospūdžio padidėjimas dėl organizme susikaupusio vandens ir druskų. Mėšlungis ir spazmai dėl kalio netekimo. Retais atvejais kalio netekimas gali sąlygoti palpitacijas (stiprus ir greitas širdies plakimas) tokį polinkį turintiems pacientams. Sulėtėjęs augimas Osteonekrozė (būklė, kai dėl kaulo pablogėjusio aprūpinimo krauju dalis kaulo suyra)

  Poveikis virškinimo traktui Skrandžio opa (retkarčiais pratrūkstanti ir kraujuojanti) Virškinimo sutrikimas Skrandžio kraujavimas Kasos uždegimas Stemplės uždegimas

  Poveikis smegenims ir psichikai Padidėjęs spaudimas kaukolės viduje Traukuliai Svaigulys, galvos skausmas Nemiga Psichikos sutrikimai

  Poveikis akims Ragenos opa Užpakalinė subkapsulinė katarakta (akies lęšiuko drumstis); vaikams katarakta gali atsirasti dažniau nei suaugusiems Akispūdžio padidėjimas (glaukoma) Išverstakumas

  Kiti Užslėptos infekcijos; latentinių (slaptų) infekcijų paūmėjimas; oportunistinės infekcijos (infekcijos, pasireiškiančios susilpnėjus imunitetui). Padidėjusio jautrumo reakcijų gali sukelti bet kuris vaistas, įskaitant FTOROCORT. Tepalo sudėtyje esantis metilo parahidroksibenzoatas (parabenas) gali sukelti odos uždegimą žmonėms, kurių jautrumas jam yra padidėjęs. Kitos pagalbinės medžiagos bei tepalo veiklioji medžiaga gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijų.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

  5. KAIP LAIKYTI FTOROCORT

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Ant kartono dėžutės ir tūbelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, FTOROCORT vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki nurodyto mėnesio paskutinės paros. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  FTOROCORT sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra triamcinolono acetonidas. 1 g tepalo jo yra 1 mg. - Pagalbinės medžiagos yra metilo parahidroksibenzoatas, stearino rūgštis, polisorbatas 60, cetilo alkoholis, skystasis parafinas, glycerolis 85 %, išgrynintas vanduo.

  FTOROCORT išvaizda ir kiekis pakuotėje

  FTOROCORT yra beveik baltas, bekvapis, homogeniškas tepalas. Jis tiekiamas aliuminio tūbelėje, užsuktoje polietileniniu dangteliu su praduriamu spaudikliu. Tūbelėje yra 15 g tepalo. Kartono dėžutėje yra viena tūbelė.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!