• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • FTORAFUR FTORAFUR Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA FTORAFUR IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    FTORAFUR ir jo natrio druska pasižymi priešnavikiniu aktyvumu. Biologinės jo savybės labai panašios į 5 – fluorouracilio. FTORAFUR galima laikyti 5 – fluorouracilio transportine forma, nes organizme iš FTORAFUR, veikiant kepenų mikrosomų fermentams, susidaro 5 – fluorouracilis. Susidaręs metabolitas ilgai cirkuliuoja organizme, todėl vaistas labai efektyvus. Geriausi rezultatai gauti, vartojant FTORAFUR virškinamojo trakto (skrandžio, storosios ir tiesiosios žarnos) navikams ir krūties vėžiui gydyti. Preparatas taip pat slopina uždegimą, malšina skausmą ir mažina niežulį.

    Vartojimo indikacijos: Metastazavęs gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys. Medikamentas vartojamas kartu su uraciliu ir kalcio folinatu.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FTORAFUR

    FTORAFUR vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tegafurui arba bet kuriai pagalbinei FTORAFUR medžiagai. - jeigu yra vėlyva ligos stadija, ūminis kraujavimas, sunkiai sutrikusi kepenų ir inkstų veikla, leukopenija (mažiau nei 3 x 109 /l), trombocitopenija (mažiau nei 100 x 109 /l) ir mažakraujystė (hemoglobino mažiau nei 30 g/l).

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu jei sutrikusi Jūsų kraujodara, kepenų ir inkstų veikla, gliukozės apykaita. - jei turite skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opą, polinkį į kraujavimą ar sergate infekcine liga. - reikėtų reguliariai tirti kraujo vaizdą, funkcinę kepenų ir inkstų būklę. Kai preparatas vartojamas ilgai, jo nepageidaujamas poveikis stiprėja. - ypač atsargiai FTORAFUR reikia vartoti vaikams, atidžiai stebint nepageidaujamo poveikio požymius.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vartojant FTORAFUR kartu su fenitoinu, pastarojo poveikis gali stiprėti. Preparatas didina kitų chemoterapinių vaistų ir gydymo spinduliais veiksmingumą (taip pat stiprėja ir nepageidaujamas poveikis).

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosioms FTORAFUR vartoti negalima. Jei žindyvę būtina gydyti FTORAFUR, kūdikį žindyti ji turi liautis.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jei pacientui svaigsta galva, apima mieguistumas ar atsiranda pastebimų širdies veiklos sutrikimų, vairuoti transporto priemonių ir valdyti mechanizmų negalima.

    3. KAIP VARTOTI FTORAFUR

    FTORAFUR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kapsulės geriamos. Geriamo FTORAFUR dozė – 20 - 30 mg/kg kūno masės (1,2 – 1,6 g arba 3 – 4 kapsulės), tačiau ji gali būti ir 2 g (5 kapsulės). Paros dozė dalijama į 2 dalis ir kasdien geriama kas 12 valandų arba 2 – 4 kartus per parą. Kurso dozė – 30 - 40 g. Pagyvenusiems, taip pat ilgai gydomiems pacientams ir vėlyvoje ligos stadijoje FTORAFUR dozė mažinama. Kai FTORAFUR vartojamas kartu su kitais chemoterapiniais preparatais arba kaip pagalbinis vaistas gydant spinduliais, jo dozė turi būti tokia pat, kaip vartojant jį vieną, arba mažesnė. Jei būtina, gydymo kursas kartojamas po 1,5 – 2 mėnesių pertraukos.

    Pavartojus per didelę FTORAFUR dozę Perdozavus FTORAFUR, sutrinka centrinės nervų sistemos ir virškinamojo trakto veikla, taip pat slopinama kraujodara. Gydoma simptomiškai. Jei perdozavote vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją!

    Pamiršus pavartoti FTORAFUR Jei pamiršote išgerti eilinę vaisto dozę, tai, kai tik prisiminėte, tuoj pat ją išgerkite. Jei jau atėjo laikas gerti kitą dozę, negerkite papildomos dozės ir vartokite vaistą toliau kaip paprastai.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    FTORAFUR, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

    Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, svaigulys, viduriavimas; retai – kraujavimas iš virškinamojo trakto, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, burnos gleivinės uždegimas, sutrikusi kepenų ir inkstų veikla; kartais pasitaiko ūminis kasos uždegimas, slopinama kraujodara,sutrinka širdies veikla, esti padidėjusio jautrumo reakcijų. Sunkus nepageidaujamas poveikis pasitaiko retai. Galima ryški leukopenija, trombocitopenija, anemija, kepenų pažeidimas (ūminis kepenų uždegimas), organizmo dehidracija, sunkus žarnyno uždegimas, intersticinis plaučių uždegimas, uoslės netekimas, ramybės stenokardija ir kt.

    Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI FTORAFUR

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

    6. KITA INFORMACIJA

    FTORAFUR sudėtyje yra

    - Veiklioji medžiaga yra tegafuras. Vienoje kietoje kapsulėje yra 400 mg tegafuro. Pagalbinė medžiaga yra stearino rūgštis.

    Kaip atrodo FTORAFUR ir jo pakuotės turinys

    FTORAFUR – kietos želatininės kapsulės, geltonos spalvos korpusu ir oranžiniu dangteliu, supakuotos po 100 plastikiniame buteliuke, esančiame kartono dėžutėje . Kapsulės turinys-baltos spalvos milteliai.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!