• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • FORTZAAR FORTZAAR Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. Kas yra FORTZAAR ir KAM jis vartojamas

    FORTZAAR yra angiotenzino II receptoriaus antagonisto (losartano) ir diuretiko (hidrochlorotiazido) derinys. Veikdami kartu jie mažina kraujospūdį.

    Kodėl gydytojas man paskyrė FORTZAAR? Gydytojas FORTZAAR paskyrė todėl, kad Jus vargina būklė, vadinama hipertenzija (padidėjusiu kraujospūdžiu).

    Kas yra kraujospūdis? Spaudimas, kurio dėka širdis varinėja kraują po visą organizmą, vadinamas kraujospūdžiu. Be kraujospūdžio necirkuliuotų kraujas Jūsų organizme. Normalus kraujospūdis yra sudėtinė geros sveikatos dalis. Kraujospūdis gali kisti net tą pačią dieną. Jis priklauso nuo aktyvumo, streso ir susijaudinimo.

    Kraujospūdis apibūdinamas dviem skaičiais, pavyzdžiui, 120/80. Pirmasis skaičius rodo spaudimą, kai širdis išstumia kraują, antrasis - spaudimą ramybės būsenoje tarp širdies susitraukimų.

    Kas yra padidėjęs kraujospūdis (arba hipertenzija)? Jei sergate padidėjusio kraujospūdžio liga, t.y. hipertenzija, tai kraujospūdis būna padidėjęs net tada, kai esate ramus ir atsipalaidavęs. Kraujospūdis didėja, kai kraujagyslės siaurėja ir jomis kraujui sunkiau tekėti.

    Kaip sužinoti, ar mano kraujospūdis padidėjęs? Padidėjusio kraujospūdžio požymių paprastai nebūna. Vienintelis būdas sužinoti, ar Jūs sergate hipertenzija - matuoti kraujospūdį. Tai Jums reikėtų daryti reguliariai.

    Kodėl padidėjusį kraujospūdį reikia gydyti? Negydomas padidėjęs kraujospūdis gali pažeisti gyvybiškai svarbius organus: širdį ir inkstus. Jūs iš pradžių galite jaustis gerai, Jūsų gali nevarginti jokie požymiai, bet galiausiai hipertenzija gali sukelti insultą, infarktą, širdies ar inkstų funkcijos nepakankamumą, apakimą.

    Kaip gydyti padidėjusį kraujospūdį? Nustačius padidėjusį kraujospūdį, gali būti rekomenduota gydytis ne vaistais. Gydytojas gali patarti šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą. Jis nuspręs, ar Jums reikia vaistų kraujospūdžiui kontroliuoti. Padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti ir kontroliuoti gali būti skiriama FORTZAAR.

    Gydytojas pasakys, koks turėtų būti Jūsų kraujospūdis. Šį skaičių prisiminkite ir laikykitės gydytojo patarimų, siekdami, kad toks būtų kraujospūdis.

    Kaip FORTZAAR gydo padidėjusį kraujospūdį? FORTZAAR sudėtinė dalis losartanas mažina kraujospūdį, specifiškai blokuodamas angiotenzinu II vadinamos medžiagos poveikį. Angiotenzinas II siaurina kraujagysles, o FORTZAAR sudėtinė dalis losartanas jas atpalaiduoja. FORTZAAR sudėtinė dalis hidrochlorotiazidas veikia Jūsų inkstus taip, kad jie pašalintų daugiau vandens ir druskos. Losartanas ir hidrochlorotiazidas veikdami kartu mažina padidėjusi kraujospūdį. Gydytojas, pamatavęs kraujospūdį, pasakys, ar vaistas veiksmingas, nors Jūs, vartodami FORTZAAR, galite nieko nejausti.

    2. Kas žinotina prieš vartojant FORTZAAR

    FORTZAAR vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) losartano kalio druskai ir (ar) hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei FORTZAAR medžiagai (žr. “Kas yra FORTZAAR ir kam jis vartojamas”); - jeigu esate alergiškas sulfonamidiniams vaistams (jei nesate tikri, kad žinote, kas yra sulfonamidai, paklauskite gydytojo); - jeigu Jums susilaiko šlapimas.

    Jei nesate tikri, ar Jums reikia pradėti vartoti FORTZAAR, kreipkitės į gydytoją.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Gydytojui ar vaistininkui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat apie alergiją bei apie tai, jei neseniai gausiai vėmėte arba viduriavote.

    Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei sergate kepenų arba inkstų liga, podagra, diabetu, sistemine raudonaja vilklige arba jei gydotės kitu diuretiku (šlapimą varančiomis tabletėmis). Mat tokiais atvejais gydytojui gali tekti koreguoti Jūsų vaistu dozes.

    Prieš chirurginę operaciją ir narkozę (net dantų gydytojo kabinete) pasakykite gydytojui ar dantistui, kad Jūs vartojate FORTZAAR, nes nuo anestezijos gali staiga sumažėti kraujospūdis.

    Kitų vaistų vartojimas Paprastai FORTZAAR galima vartoti su kitais vaistais. Tačiau, jeigu vartojate kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate kalio kiekį papildančių vaistų, kalį sulaikančių vaistų arba kalio turinčių druskos pakaitalų, kitus kraujospūdį mažinančius vaistus, kitus diuretikus (šlapimą varančius vaistus), dervas, kurios mažina padidėjusią cholesterolio koncentraciją, vaistus diabetui gydyti, taip pat insuliną, raumenis atpalaiduojančius vaistus, kraujospūdį didinančius aminus, pavyzdžiui adrenaliną, steroidus, vaistus nuo skausmo ir artrito, litį (vaistą, vartojamą kai kurioms depresijos formoms gydyti). Raminamieji, trankviliantai, narkotikai, alkoholis ir skausmą malšinantys vaistai gali sustiprinti FORTZAAR kraujospūdį mažinanti poveikį, todėl pasakykite savo gydytojui, jei vartojate kurį nors iš šių vaistų.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. FORTZAAR nepatariama vartoti nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims. Jei Jūs esate nėščia arba pastojote vartodama FORTZAAR, šio vaisto daugiau nebegerkite ir kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

    Skyrimas vaikams Nėra patirties, kaip FORTZAAR vartoti vaikams, todėl FORTZAAR jiems nepatariama skirti.

    Skyrimas vyresniems pacientams Paprastai FORTZAAR veiksmingas ir vienodai gerai toleruojamas daugumos vyresnių ir jaunesnių suaugusių pacientų. Daugumai vyresnių pacientų reikia tokių pat dozių kaip ir jaunesniems.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Beveik visi pacientai gali tai daryti, bet tol, kol nesužinosite, kaip toleruojate vaistą, nepatartina atlikti užduočių, kai reikia labai sutelkti dėmesį (pavyzdžiui, vairuoti automobilį ar valdyti pavojingus mechanizmus).

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines FORTZAAR medžiagas FORTZAAR sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. Kaip vartoti FORTZAAR

    FORTZAAR visada vartokite kasdien, tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.. Svarbu FORTZAAR vartoti tiek ilgai, kaip skiria gydytojas, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

    Daugumai pacientų įprastinė FORTZAAR dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Ši dozė palaiko reikiamą kraujospūdį 24 valandas.

    FORTZAAR gali būti vartojama su maistu arba be jo. Kad būtų patogiau vartoti ir lengviau prisiminti, stenkitės FORTZAAR išgerti kasdien tuo pačiu laiku.

    Pavartojus per didelę FORTZAAR dozę Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

    Pamiršus pavartoti FORTZAAR Stenkitės FORTZAAR vartoti kasdien kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Tiesiog toliau vartokite kaip įprasta.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. Galimas šalutinis poveikis

    FORTZAAR, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dauguma pacientų, vartodami FORTZAAR, šių reiškinių nepatiria; tačiau kai kuriems gali būti, pavyzdžiui, galvos svaigimas arba padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams. Gydytojas ar vaistininkas daugiau žino apie nepageidaujamą poveikį. Nedelsdami praneškite savo gydytojui ar vaistininkui apie šiuos ar kitus neįprastus reiškinius.

    Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija, tinsta veidas, lūpos, gerklė ir (arba) liežuvis, dėl ko gali būti sunku kvėpuoti arba nuryti, nustokite vartoti FORTZAAR ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI FORTZAAR

    Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, FORTZAAR vartoti negalima. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. Kita informacija

    FORTZAAR sudėtis

    - Veikliosios medžiagos yra losartanas ir hidrochlorotiazidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg losartano kalio druskos ir 25 mg hidrochlorotiazido. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozės hidratas, želatininis krakmolas, magnio stearatas, hidroksipropilceliuliozė, hidroksipropilmetilceliuliozė, titano dioksidas, geltonasis chinolinas ir karnaubo vaškas.

    FORTZAAR tabletėse yra labai nedaug kalio, todėl jis negali pakeisti kalio kiekį papildančių vaistų. Jei gydytojas Jums paskyrė kalio kiekį papildančių vaistų, laikykitės jo nurodymų.

    FORTZAAR išvaizda ir kiekis pakuotėje

    FORTZAAR tiekiamas pakuotėmis po 28 tabletės.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!