• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Fokusin Fokusin Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA Fokusin IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Veiklioji Fokusin medžiaga yra alfa adrenoreceptorių antagonistas tamsulozinas. Jis mažina prostatos ir šlaplės raumenų tonusą, todėl lengvina šlapimo tekėjimą šlaple ir šlapinimąsi.

    Fokusin kapsulėmis gydomi gerybinio prostatos padidėjimo (hiperplazijos) sukelti simptomai: šlapinimosi pasunkėjimas, šlapimo lašėjimas, staigus ir stiprus varymas šlapintis, dažnas šlapinimasis naktį bei dieną.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Fokusin

    Fokusin vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) tamsulozinui (Fokusin veikliajai medžiagai) arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai (žr. 6 sk.); - jei yra buvusi vaistinių preparatų sukelta angioedema (tinimas dėl padidėjusio jautrumo reakcijos); - jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas; - jeigu sėdantis arba stojantis iš gulimos padėties svaigsta galva.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: Vartojant preparato ilgai, būtina, kad reguliariai ištirtų gydytojas. Nedažnai stebėta kraujo spaudimo kritimas, vartojant Fokusin. Tik pajutus, kad pradeda svaigti galva, reikia pasėdėti arba pagulėti tol, kol svaigimas praeis. Jei yra sunkus inkstų nepakankamumas, vaisto vartoti atsargiai, nes nėra pakankamai klinikinių tyrimų duomenų apie pacientus, sergančius inkstų nepakankamumu. Pranešti atvejai apie angioedemos atsiradimą (patinimai dėl padidėjusio jautrumo reakcijos) po tamsulozino (Fokusin veikliosios medžiagos) suvartojimo. Jeigu atsiranda angioedema, tuoj pat kreipkitės į medikus pagalbos ir nutraukite Fokusin vartojimą. Preparato daugiau nebevartokite. Jei planuojate operuotis kataraktą, informuokite gydytoją, kad vartojate Fokusin.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Iki šiol apie Fokusin ir kitų kartu vartojamų medikamentų tarpusavio sąveiką nėra gauta duomenų.

    Fokusin vartojimas su maistu ir gėrimais Išgerti kapsulę po pusryčių arba po pirmojo dienos maitinimosi . Sėdėdami ar stovėdami nurykite visą kapsulę, užgerdami stikline vandens. Kapsulės neatidarykite, nesutrinkite ir nekramtykite. Nėštumas ir žindymo laikotarpis Fokusin gydomi tik vyrai.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gali atsirasti galvos svaigimas. Todėl šiuo medikamentu gydomiems žmonėms budrumo reikalaujantį darbą galima dirbti tik gydytojo leidimu.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fokusin medžiagas Sudėtyje yra dažiklio azorubino (E122), kuris gali sukelti alerginių reakcijų.

    3. KAIP VARTOTI Fokusin

    Fokusin būtina vartoti tiksliai taip, kaip gydytojo liepta. Jeigu Jums atsirado abejonių, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku. Įprastinė paros dozė yra viena kapsulė. Ją reikia gerti po pusryčių arba pirmo pavalgymo. Reikia sėdint arba stovint nuryti visą kapsulę ir užsigerti stikline vandens. Kapsulių atidaryti, sutrinti arba kramtyti negalima.

    Pavartojus per didelę Fokusin dozę Pranešimų apie ūmius vaisto perdozavimo atvejus nebuvo.. Tačiau, teoriškai, perdozavus vaisto gali kristi kraujo spaudimas. Kraujo spaudimas ir širdies ritmas gali normalizuotis paguldžius pacientą. Jeigu iš karto išgeriama daugiau kapsulių, negu reikia, arba per apsirikimą jų išgeria vaikas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją patarimo.

    Pamiršus pavartoti Fokusin Jeigu įprastiniu laiku preparato pavartoti pamirštama, jo reikia gerti bet kuriuo kitu tos pačios paros laiku. Tačiau tuo atveju, jeigu apie praleistą dozę prisimenama tik kitą parą, preparato reikia vartoti įprastine tvarka. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    Nustojus vartoti Fokusin Nenustokite vartoti Jums paskirto vartoti vaisto nepasikonsultavę su savo gydytoju.

    Jei Jums kiltų klausimų apie šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Fokusin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Vartojant tamsulozino (Fokusin veikliosios medžiagos), galimi tokie žemiau išvardinti šalutiniai poveikiai (nurodoma pagal pasireiškimo dažnį).

    Dažnas (pasireiškė 1‑10 iš 100 gydomų pacientų): galvos svaigimas (gali atsirasti staiga pakeitus padėtį, ypač staiga atsisėtus ar atsistojus iš gulimos padėties).

    Nedažni (pasireiškė 1‑10 iš 1000 gydomų pacientų): galvos skausmas, palpitacija, su kūno padėties pokyčiu susijusi hipotenzija, rinitas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, ejakuliacijos sutrikimas, astenija.

    Reti (pasireiškė 1‑10 iš 10 000 gydomų pacientų): sinkopė (trumpalaikis sąmonės netekimas), angioneurozinė edema (odos ir paodžio patinimas po susidūrimo su alergenu). Labai reti (pasireiškė rečiau kaip 1 iš 10 000 gydomų pacientų): priapizmas (skausminga ilgalaikė nepageidaujama erekcija, dėl kurios pacientą būtina nedelsiant gydyti). Pavieniai atvejai (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): operacinis suglebusio rainelės sindromas (vienas iš mažo vyzdžio pasireiškimo atvejų) operuojant kataraktą pacientams, gydytiems ar gydomiems tamsulozinu).

    Jei atsiranda galvos svaigimas ar silpnumas, būtina tuoj pat atsisėsti arba atsigulti, kol tai praeis. Jei staiga prasidėjo dilgėlinė, patino apie akis, pasunkėjo kvėpavimas, tuoj pat nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI Fokusin

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui (po Tinka iki) pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Fokusin sudėtyje yra - Veiklioji medžiaga yra tamsulozino hidrochloridas. Vienoje kapsulėje yra 0,4 mg tamsulozino hidrochlorido (atitinka 0,367 mg tamsulozino). - Pagalbinės medžiagos yra: Kapsulių turinys: 30 kopolimero (santykis 1:1) dispersija, mikrokristalinė celiuliozė, dibutilo sebakatas, polisorbatas 80, koloidinis hidratuotas silicio dioksidas, talkas ir natrio laurilsulfatas. Kapsulių apvalkalas: azorubinas (E 122), Patent mėlynasis V (E 131) ir želatina.

    Fokusin išvaizda ir kiekis pakuotėje Fokusin modifikuoto atpalaidavimo kapsulės yra tamsiai mėlynos, kietos, pripildytos baltų arba balkšvų grūdelių. Vienoje pakuotėje yra 30, 90 arba 100 kapsulių. Rinkoje gali būti ne visų dydžių pakuotės.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!