• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Flux Flux Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra FLUX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Flux yra antidepresantas, serotonino atbulinės rezorbcijos inhibitorius. Flux kapsulėmis galima gydyti depresiją bei ligas, kurioms būdingi depresijos simptomai.

  2. Kas žinotina prieš vartojant FLUX

  Flux vartoti negalima, jei : Jūsų jautrumas veikliajai medžiagai fluoksetino hidrochloridui ar kitoms preparato sudėtyje esančioms medžiagoms yra padidėjęs. Vartojate monoaminooksidazės (MAO) inhibitorius. Nutraukus pastarųjų medikamentų vartojimą, fluoksetino galima pradėti gerti tik po 2 savaičių. Gydymą MAO inhibitoriais galima pradėti tik praėjus 5 savaitėms po fluoksetino vartojimo (žr.”Kitų vaistų vartojimas”). Nutraukus L-triptofano vartojimą, Flux galima gerti tik po 2 savaičių. Jei vartojote Flux , L-triptofano galima pradėti gerti tik praėjus 5 savaitėms po gydymosi Flux pabaigos (žr. “Kitų vaistų vartojimas”); Jei sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu (glomerulų filtracijos greitis mažesnis nei 10 ml per minutę) arba nestabilia epilepsija.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Vaikams ir paaugliams jaunesniems nei 18 metu Flux paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Flux jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Flux jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Flux, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Flux poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Didžiąją dalį fluoksetino skaido kepenys, iš organizmo šalina inkstai. Pasireiškus kepenų funkcijos sutrikimui, lengvam arba vidutiniam inkstų nepakankamumui, dozę reikia koreguoti (žr. “Kaip vartoti Flux”).

  Prieš Flux kapsulių vartojimą, pacientą, sergantį stabilia epilepsija, reikia tinkamai adaptuoti vaistui ir atidžiai stebėti. Jei prasideda priepuoliai, Flux vartojimą būtina nedelsiant nutraukti.

  Žmonės, kuriems per paskutines 8 savaites buvo sukeltas elektrošokas, Flux turi vartoti atsargiai, kadangi duomenų apie elektrošoko terapijos ir fluoksetino sąveiką nepakanka.

  Dėl neramumo arba sunkaus miego sutrikimo kenčiantiems pacientams rekomenduojama kartu vartoti raminamųjų arba migdomųjų preparatų.

  Vartoti fluoksetino reikia atsargiai, kadangi maždaug 1 % pacientų pasireiškė manija arba hipomanija. Kai kada manija arba hipomanija suaktyvėja sunkiu afektiniu sutrikimu sergantiems pacientams, gydomiems tricikliais antidepresantais.

  Norint išvengti savižudybės galimybės (depresijos simptomas) bei galimos fluoksetino ir kitų preparatų sąveikos, pacientus, kuriems pasireiškė depresijos simptomų, 2- 3 pirmąsias gydymo savaites reikia itin atidžiai stebėti.

  Preparato atsargiai turi vartoti ligoniai, sergantys cukriniu diabetu ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis.

  Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir vartojantiems Flux, gali atsirasti hipoglikemija (kraujyje sumažėti cukraus kiekis). Nutraukus šio antidepresanto vartojimą, gali pasireikšti hiperglikemija (kraujyje padidėti cukraus kiekis), todėl sergantiems cukriniu diabetu ir fluoksetino geriantiems pacientams tikslinga švirkšti insulino ir (arba) gerti gliukozės kiekį kraujyje mažinančių preparatų.

  Fluoksetino atsargiai reikia gerti žmonėms, vartojantiems ličio su kitais preparatais, darančiais poveikį centrinei nervų sistemai. Tokiu atveju gali tekti keisti dozę (žr. “Kitų vaistų vartojimas”).

  Jei atsirado išbėrimas arba kitokia alerginė reakcija, kurios priežastis nėra žinoma, fluoksetino vartoti negalima, kitaip gali atsirasti gyvybei grėsminga sisteminė reakcija, susijusi su kraujagyslių, tame tarpe plaučių, inkstų ar kepenų, uždegimu. Pagyvenusiems žmonėms rekomenduojama vartoti individualiai nustatytą dozę (žr. “Kaip vartoti Flux”).

  Flux vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas neturėtų keisti sisteminio biologinio fluoksetino pasisavinimo, tačiau gali šiek tiek lėtinti jo pasisavinimą iš virškinamojo trakto.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Reikia nepamiršti, kad Flux gali sąveikauti ir su neseniai vartotais medikamentais.

  Dėl ilgo fluoksetino ir jo metabolitų pusinės eliminacijos iš plazmos laiko, net nutraukus preparato vartojimą, gali atsirasti sąveika su kitais dabar vartojamais vaistais.

  Kartu vartojant fluoksetino ir MAO inhibitorių, pasitaikė sunkių reakcijų, nuo kurių pacientai net mirdavo. Gali pasireikšti hipertermija (labai padidėti kūno temperatūra), rigidiškumas (sustingimas), kloniniai raumenų traukuliai, sutrikti vegetacinės nervų sistemos veikla, gali greitai kisti gyvybinės veiklos požymiai, sutrikti mąstymas, atsirasti labai didelis susijaudinimas, pasireikšti delyras bei ištikti koma. Kartais atsiranda į piktybinės neurolepsijos sindromą panašių simptomų. Taigi reikia vengti kartu vartoti fluoksetino ir MAO inhibitorių. Jei pasireiškė minėtų simptomų, naudinga gerti ciproheptadino arba į veną švirkšti dantroleno. Remiantis patirtimi, kuomet pacientas kartu vartojo MAO inhibitorių ir triciklių antidepresantų, nustatyta, kad nutraukus MAO inhibitorių vartojimą Flux galima pradėti gerti tik po 14 dienų.

  Fluoksetino ir aktyvių jo metabolitų pusinės eliminacijos laikas trunka ilgai, todėl nutraukus fluoksetino vartojimą pradėti gerti MAO inhibitorių galima tik po 5 savaičių (maždaug tiek trunka 5 norfluoksetino pusinės eliminacijos laikas). MAO inhibitorių pradėjus vartoti anksčiau nei po 5 savaičių, gali pasireikšti sunkus nepageidaujamas poveikis, buvo mirties atvejų, nors nenustatyta, kad minėtų pokyčių priklausomumas nuo MAO inhibitorių ir fluoksetino sąveikos nenustatytas.

  Kartu vartojant fluoksetino ir L-triptofano, atsiranda susijaudinimas, neramumas ir virškinamojo trakto sutrikimas (pykinimas bei vėmimas), todėl L-triptofano galima vartoti ne vėliau, kaip likus 2 savaitėms iki gydymo fluoksetinu pradžios. Nutraukus fluoksetino vartojimą, L-triptofano galima pradėti gerti tik praėjus 5 savaitėms (žr. “Kontraindikacijos”). Fluoksetinas gali lėtinti diazepamo (raminamojo preparato) šalinimą iš organizmo.

  Kartu vartoti fluoksetino ir ličio reikia atsargiai, nes gali padidėti ličio koncentracija plazmoje bei toksinis šio preparato poveikis. Norint to išvengti, reikia tikrinti ličio koncentraciją.

  Kadangi fluoksetinas stipriai jungiasi su plazmos baltymais, gali pakisti jo ir kitokių vaistų, kurie stipriai jungiasi prie plazmos baltymų, koncentracija plazmoje. Kartu vartojant kitų preparatų, kurie stipriai jungiasi su plazmos baltymais, pvz., kumarinų (kraują skystinančių preparatų), digitoksino (daro poveikį širdies veiklai), gali atsirasti nepageidaujamas poveikis. Kita vertus, jis gali atsirasti ir todėl, kad minėti preparatai gali išstumti fluoksetiną iš junginių su plazmos baltymais, todėl jis gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

  Fluoksetino vartojant kartu su alkoholiu, barbitūratais, kitais raminamaisiais ir migdomaisiais, geriamaisiais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais, tiazidų grupės šlapimą varančiais, kraujo spaudimą mažinančiais, skausmą slopinančiais, skydliaukės hormonais, antibiotikais, antihistamininiais (vaistais nuo alergijos) preparatais, cimetidinu ir kitais skrandžio sulčių išsiskyrimą mažinančiais vaistais, farmakokinetinės sąveikos nepastebėta.

  Kad fluoksetinas didintų alkoholio poveikį, specialių tyrimų metu nepastebėta, tačiau šių preparatų kartu vartoti nepatariama.

  Fluoksetinas slopina citochromo P450 izofermentą P450 II D6, todėl kartu vartoti kitų preparatų, kuriuos skaido izofermentų sistema (flekainido, enkainido, vinblastino, karbamazepino, triciklių antidepresantų, neuroleptikų) reikia atsargiai. Jei būtina, reikia mažinti anksčiau paminėtų preparatų dozę.

  Kartu vartojant (ar neseniai vartojus) fluoksetino ir triciklių antidepresantų ar neuroleptikų, labai padidėja pastarųjų dviejų preparatų koncentraciją plazmoje bei jų poveikis centrinei nervų sistemai. Jei būtina kartu vartoti fluoksetino ir triciklių antidepresantų arba neuroleptikų, reikia mažinti pastarųjų dviejų vaistų dienos dozę. Jeigu įmanoma, ją reikia nustatyti atsižvelgiant į preparatų koncentraciją plazmoje. Kartu vartojant fluoksetino ir neuroleptikų, gali padaugėti ekstrapiramidinės motorikos sutrikimo simptomų.

  Maždaug 3- 10 % sveikų žmonių dėl genetinio defekto gali būti sumažėjęs citochromo P450 izofermento P450 II D6 aktyvumas. Tokių žmonių organizmas blogai skaido debrizokviną, dekstrometorfaną bei triciklius antidepresantus. Minėtas izofermentas skaido daugelį vaistų, taip pat ir daugumą antidepresantų, tarp jų ir fluoksetiną bei serotonino atbulinės rezorbcijos inhibitorius. Žmonėms, kurių organizme minėto fermento aktyvumas yra sumažėjęs, pakinta preparato farmakokinetika ir reliatyvus skilimo produktų santykis, tačiau žmonių, kurių organizme metabolizmas vyksta normaliai ir lėtai, 4 aktyviųjų fluoksetino ir jo skilimo produktų izomerų koncentracijų suma yra panašios.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo laikotarpiu vartoti Flux galima tik tiksliai nustačius preparato naudą ir galimą žalingą poveikį. Nemanoma, kad pirmųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu vartojamas fluoksetinas būtų susijęs su apsigimimais, tačiau didesnis šiokių tokių apsigimimų kiekis yra pastebėtas. Vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu vartojamas fluoksetinas gali sukelti priešlaikinį gimdymą, gali būti mažesnis naujagimio kūno svoris, po gimimo – blogesnė adaptacija. Kad nėštumo metu vartotas preparatas darytų poveikį ikimokyklinio amžiaus vaikų protinių sugebėjimų, kalbos ir elgsenos vystymuisi, nepastebėta.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvėms Flux vartoti draudžiama, nes tyrimų metu nustatyta, kad motinos piene atsiranda vaisto koncentracija, lygi ketvirtadaliui jo koncentracijos plazmoje. Vartojant preparato, žindymą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kad fluoksetinas darytų žalingą poveikį gebėjimui vairuoti ir prižiūrėti veikiančius mechanizmus, tyrimų metu neįrodyta. Nepaisant to, pacientai turi nepamiršti, kad vartojant preparato gali tapti sunkiau atlikti pavojingas užduotis, pavyzdžiui, vairuoti aktyvaus eismo sąlygomis arba prižiūrėti sudėtingus veikiančius įrenginius.

  3.Kaip vartoti FLUX

  Flux galima vartoti valgant arba ne valgio metu, kapsulę reikia užgerti pakankamu skysčio kiekiu, pvz., stikline vandens.

  Gydymo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio, sunkumo ir eigos. Kiek laiko reikia gerti Flux, nustato gydantis gydytojas.

  Depresiją slopinantis preparato poveikis atsiranda labai palaipsniui (vidutiniškai per 2 – 4 savaites), jo neįmanoma sukelti greitai didinant dozę.

  Suaugę žmonės Rekomenduojama gerti po vieną kietąją želatininę kapsulę (20 mg fluoksetino) per dieną. Jei reikia, dozę galima palaipsniui didinti.

  Jei dienos dozė yra didesnė nei 20 mg, ją reikia išgerti per du kartus, pvz., ryte ir vakare.

  Didžiausia dienos dozė yra 80 mg (4 kietosios želatininės kapsulės) fluoksetino.

  Pagyvenę pacientai Pagyvenusiems žmonėms ir tiems pacientams, kurių kūno svoris yra nedidelis, reikia gerti individualiai nustatytą dozę. Vyresni nei 65 metų pacientai paprastai toleruoja 20 mg fluoksetino dozę.

  Pagyvenusiems žmonėms dienos dozė neturi viršyti 40 mg.

  Inkstų veiklos sutrikimas Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinis inkstų funkcijos nepakankamumas (glomerulų filtracijos greitis yra 10 - 50 ml per minutę), rekomenduojama mažinti dozę arba preparato gerti rečiau.

  Kepenų veiklos sutrikimas Pacientams, kurių kepenų funkcija yra labai sutrikusi, sulėtėja fluoksetino skaidymas ar šalinimas iš organizmo. Tokiu atveju reikia maždaug per pusę mažinti dozę arba preparato gerti kas antrą dieną.

  Jeigu manote, kad Flux veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Flux dozę Yra duomenų, kuomet išgėrus 3000 mg fluoksetino, prasidėjo du trumpi generalizuoti epilepsinių traukulių priepuoliai.

  Perdozavus preparato, dažniausiai pasireiškia galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, tachikardija, akomodacijos sutrikimas, susijaudinimas, neramumas ir hipomanija. Gyvybei pavojingo širdies ritmo sutrikimo nepastebėta.

  Tą dieną, kada pacientas apsinuodijo fluoksetinu, visų pirma būtina atlikti detoksikaciją: išplauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies, kartais - ir gliucitolio. Manoma, kad dėl didelio fluoksetino pasiskirstymo tūrio forsuota diurezė, dializė arba kraujo perpylimas yra mažai veiksmingi. Rekomenduojama bendrosiomis simptominėmis ir palaikomosiomis priemonėmis stebėti bei koreguoti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

  Nuo fluoksetino medicinos praktikoje vartojimo pradžios mirtimi pasibaigusių atvejų buvo labai mažai ir visi jie įvyko dėl vaisto perdozavimo.

  Gydant fluoksetino perdozavusį pacientą, reikia atsižvelgti ir į apsinuodijimo kitais medikamentais galimybę. Labai atsargūs turi būti fluoksetino vartojantys ar neseniai vartoję pacientai, kurie tyčia ar netyčia buvo piktnaudžiavę tricikliais antidepresantais. Tokiu atveju organizme kaupiasi originalūs tricikliai junginiai bei aktyvūs jų skilimo produktai, galintys sukelti klinikai svarbias pasekmes. Tokius ligonius būtina stebėti ilgiau ir atidžiai.

  Pamiršus pavartoti Flux Neišgėrus vienkartinės dozės arba preparato išgėrus mažiau nei reikia pagal gydytojo nustatytą dozavimą, būtina išgerti kitą dozę. Negalima gerti daugiau kietųjų želatininių kapsulių nei nurodė gydytojas!

  Nustojus vartoti Flux Nutraukus Flux vartojimą arba jį užbaigus anksčiau nustatyto laiko, būtina nedelsiant pasitarti su gydytoju, kadangi tokio gydymo gali nepakakti.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Flux, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Paprastai organizmas Flux kapsules toleruoja. Nepageidaujamas poveikis dažniausiai atsiranda gydymo pradžioje arba dozės mažinimo laikotarpiu gydymo pabaigoje.

  Dažnas Pradėjus gydymą, dažnai (daugiau kaip 10 % pacientų) atsiranda galvos skausmas, nervingumas, neramumas, miego sutrikimas, drebulys, vėmimas, pykinimas, prakaitavimas, nerimas, apsnūdimas, nuovargis, vartojant didesnę dozę- mieguistumas. Vėliau dažnai gali pasireikšti silpnumas, regos sutrikimas, niežėjimas, sumišimas, galvos svaigimas, parestezija, gali sumažėti apetitas, pakisti skonis, užkietėti viduriai arba atsirasti viduriavimas, burnos sausmė, pacientas gali sapnuoti neįprastus sapnus. Gali sumažėti lytinis potraukis, sutrikti potencija, šlapinimasis, pasireikšti šalčio pojūtis, bronchitas, sąnarių, krūtinės ir pilvo skausmas, pilvo pūtimas.

  Vartojant Flux, dažnai šiek tiek sumažėja kūno svoris.

  Retas Retai (mažiau nei 1 % pacientų) sumažėja gebėjimas susikaupti, atsiranda pilnumo pojūtis, dusulys, plaučių fibrozė, hipokaliemija, gerklės uždegimas (faringitas), odos išbėrimas (žr. toliau), raumenų skausmas (mialgija), serotonino sindromas.

  1 - 10 % depresija sergančių pacientų, kuriems pasireiškė bipolinis afektinis sutrikimas, aprašytas DSM- III- R, depresiją kartais staiga pakeičia manija arba hipomanija.

  Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad maždaug 4 % pacientų, vartojusių fluoksetino, atsirado odos išbėrimas ir (arba) dilgėlinė. Klinikiniai duomenys rodo, kad kartu su išbėrimu gali atsirasti karščiavimas, leukocitozė (padaugėti baltųjų kraujo kūnelių), sąnarių ir raumenų skausmas, pabrinkimas (angioedema), plaštakos nervo skausmas, bronchų spazmas, limfinių mazgų liga (limfadenopatija), šlapime atsirasti baltymo (atsirasti proteinurija), šiek tiek padidėja transaminazių (fermentų, dalyvaujančių baltymų skaidyme) aktyvumas.

  Minėti bendrieji simptomai gali pasireikšti ir be odos reakcijos.

  Kartais prasideda panaši į anafilaksinę reakcija.

  Daugumai pacientų, kuriems atsirado odos išbėrimas arba kitokia alerginė reakcija, nutraukus fluoksetino vartojimą ir (arba) išgėrus antihistamininių ar steroidų preparatų, klinikinė būklė pagerėja nedelsiant.

  Dviem pacientams pasireiškė sunki sisteminė odos liga. Abiem atvejais tikslios diagnozės nustatyti nepavyko. Vienam ligoniui buvo nustatytas leukocitoblastinis vaskulitas, kitam sunkus deskvamacijos (odos pleiskanojimo) sindromas, susijęs su vaskulitu arba daugiaforme eritema. Kitiems pacientams pasireiškė seruminę ligą primenantys sisteminiai simptomai. Kartais pasireiškia plaučių ligos, tarp jų - įvairių priežasčių sukeltas uždegimas ir (arba) fibrozė. Svarbiausias šių pokyčių simptomas yra dusulys

  Ar sisteminė reakcija ir odos išbėrimas atsiranda dėl tokių pat ar dėl skirtingų priežasčių ir ar skiriasi šių procesų patogenezė, nežinoma. Ar yra imunologinis ryšys, nenustatyta.

  Vartojant fluoksetino, kartais atsiranda širdies ir kraujagyslių funkcijos sutrikimas (sumažėja arba padidėja kraujo spaudimas). Žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, gali atsirasti širdies negalavimų. Retai atsiranda širdies aritmija (atrioventrikulinio mazgo blokada ir jos padariniai), alpulys, ištinka miokardo infarktas ir (arba) sutrinka smegenų kraujotaka, atsiranda vaskulitas. Jei atsiranda tokių simptomų, fluoksetino vartojimą reikia nutraukti. Retai gali atsirasti hiponatremija (natrio koncentracija serume būna mažesnė nei 110 mmol/l). Taip dažniausiai nutinka pagyvenusiems arba diuretikų vartojantiems pacientams bei tiems žmonėms, kuriems dėl kitokių priežasčių atsirado hipovolemija. Nutraukus fluoksetino vartojimą, natrio kiekis sunormalėja. Hiponatremija gali būti susijusi ir su sumažėjusia antidiurezinio hormono sekrecija.

  Retai pablogėja kaulų čiulpų funkcija (atsiranda leukopenija, pancitopenija arba trombocitopenija bei rožinis išbėrimas), kepenų funkcija (padidėja kepenų fermentų aktyvumas, pasireiškia hepatitas, cholestazinė gelta), atsiranda hiperprolaktinemija (serume padaugėja prolaktino) ir ginekomastija (vyrams padidėja krūtys), galaktorėja (iš krūtų ima skirtis pienas) bei hipotiroidizmas arba hipertiroidizmas (susilpnėja arba suaktyvėja skydinės liaukos veikla).

  Vartojant fluoksetino, retai ištinka traukulių priepuolis. Kartu gydant elektrošoku, gali pailgėti mėšlungio trukmė.

  Retai ligoniams, ypač turintiems polinkį, pvz., sergantiems Parkinsono liga, gali atsirasti judesių sutrikimas (pasireiškia ekstrapiramidinės motorikos sutrikimas) arba jis gali pasunkėti.

  Vartojant fluoksetino, gali pailgėti kraujavimo laikas ir (arba) atsirasti kraujavimas iš virškinamojo trakto, makšties (nutraukus preparato vartojimą), odos, nosies. Gali sutrikti smegenų kraujotaka, ištikti insultas, atsirasti hemolizinė arba aplazinė anemija (tam tikras raudonųjų kraujo kūnelių trūkumas), haliucinacijos, agresyvus elgesys, piktybinės neurolepsijos sindromas, kasos uždegimas (pankreatitas), gali imti slinkti plaukai, pasireikšti tam tikros formos plaučių uždegimas (eozinofilinė pneumonija).

  Jei atsirado padidėjusio jautrumo Flux požymių, preparato vartojimą reikia nutraukti. Būtina kreiptis į gydytoją, kad jis galėtų nustatyti pokyčių sunkumą ir, jei reikia, suteikti reikiamą pagalbą.

  Jei staiga pasireiškia ar pradeda stiprėti nepageidaujamas poveikis, būtina nedelsiant informuoti gydytoją, kadangi tam tikras nepageidaujamas poveikis (pvz., stiprus kraujospūdžio sumažėjimas, padidėjusio jautrumo reakcija) gali būti pavojingas gyvybei. Tokiu atveju toliau vaisto vartoti galima tik gydytojo nurodymu.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FLUX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Flux vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Flux sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra fluoksetino hidrochloridas. Vienoje kietojoje kapsulėje yra 22,4 mg fluoksetino hidrochlorido, kuris atitinka 20 mg fluoksetino. Pagalbinės medžiagos yra: kukurūzų krakmolas, dimetikonas, želatina, pigmentai: geltonojo geležies oksido monohidratas (E 172), patentuotas mėlis (E 131), titano dioksidas (E 171).

  Flux išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kartono dėžutė. Joje yra 2 arba 4 aliuminio ir polipropileno lizdinės plokštelės, kuriose yra 7 kietos kapsulės. Originalioje pakuotėje yra 14 arba 28 kapsulės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!